LAJMI I FUNDIT:

Uran Ismaili

510 Artikuj

Uran Ismaili tregon si u prish koalicioni me Përparim Ramën në Komunën e Prishtinës

Uran Ismaili tregon si u prish koalicioni me Përparim Ramën në Komunën e Prishtinës

Prishtina
Prishet koalicioni LDK-PDK në Prishtinë

Prishet koalicioni LDK-PDK në Prishtinë

Komunat
Përparim Rama flet për ta ardhmen e koalicionit me PDK-në në Prishtinë

Përparim Rama flet për ta ardhmen e koalicionit me PDK-në në Prishtinë

Prishtina
Ismaili nga PDK: Qeveria dhe ZRRE të nisin urgjentisht procesin e uljes së çmimit të energjisë elektrike

Ismaili nga PDK: Qeveria dhe ZRRE të nisin urgjentisht procesin e uljes së çmimit të energjisë elektrike

Kosovë
Uran Ismaili: Vetëm PDK e rrëzon Albin Kurtin nga pushteti

Uran Ismaili: Vetëm PDK e rrëzon Albin Kurtin nga pushteti

Politikë
Krasniqi viziton Thaçin dhe Veselin në Hagë: Gjithmonë me ta dhe pranë tyre, deri në ditën e shumëpritur të triumfit të drejtësisë

Krasniqi viziton Thaçin dhe Veselin në Hagë: Gjithmonë me ta dhe pranë tyre, deri në ditën e shumëpritur të triumfit të drejtësisë

Kosovë
Ismaili: PDK gati për zgjedhje, opozita s’i ka numrat për rrëzimin e qeverisë

Ismaili: PDK gati për zgjedhje, opozita s’i ka numrat për rrëzimin e qeverisë

Politikë
Ismaili: Si deputet kam pasur përvojë të keqe me Besnik Bislimin

Ismaili: Si deputet kam pasur përvojë të keqe me Besnik Bislimin

Politikë
Ismaili: Kjo Qeveri e dështuar të jap llogari për bashkëpunimin me Radoiçiqin, zgjedhjet janë zgjidhje

Ismaili: Kjo Qeveri e dështuar të jap llogari për bashkëpunimin me Radoiçiqin, zgjedhjet janë zgjidhje

Kosovë
Hagë, Krasniqi së bashku me Ismailin dhe Tahirin do të përcjellin nga afër gjykimin e ish krerëve të UÇK-së

Hagë, Krasniqi së bashku me Ismailin dhe Tahirin do të përcjellin nga afër gjykimin e ish krerëve të UÇK-së

Kosovë
“Marshi për Drejtësi”, PDK: Mesazh se populli beson në pastërtinë e luftës çlirimtare

“Marshi për Drejtësi”, PDK: Mesazh se populli beson në pastërtinë e luftës çlirimtare

Kosovë
Ismaili për operimin e Osmanit jashtë QKUK-së: Është për keqardhje mosbesimi ndaj institucioneve shëndetësore

Ismaili për operimin e Osmanit jashtë QKUK-së: Është për keqardhje mosbesimi ndaj institucioneve shëndetësore

Kosovë
​Zyrtarë të PDK-së takojnë ambasadoren e Izraelit, flasin për mundësitë e bashkëpunimit mes dy vendeve

​Zyrtarë të PDK-së takojnë ambasadoren e Izraelit, flasin për mundësitë e bashkëpunimit mes dy vendeve

Kosovë
“Një ikonë e Prishtinës u shua sot” – reagimet e politikanëve për vdekjen e Vjosa Berishës

“Një ikonë e Prishtinës u shua sot” – reagimet e politikanëve për vdekjen e Vjosa Berishës

Yjet
Ismaili: E turpshme fyerja që Mimoza Kusari-Lila e Vetëvendosjes u bëri sot veteranëve të UÇK-së

Ismaili: E turpshme fyerja që Mimoza Kusari-Lila e Vetëvendosjes u bëri sot veteranëve të UÇK-së

Politikë
​Reçica e Ismaili në Paris: PDK po shtrihet edhe në Francë

​Reçica e Ismaili në Paris: PDK po shtrihet edhe në Francë

Politikë
PDK: Në muajin mars Kosova ka prodhuar rrymë më shumë se sa ka pasur nevojë – vendimi i ZRRE-së ishte i padrejtë

PDK: Në muajin mars Kosova ka prodhuar rrymë më shumë se sa ka pasur nevojë – vendimi i ZRRE-së ishte i padrejtë

Energjetika
Arta Balaj emërohet drejtoreshë e Kulturës në Komunën e Prishtinës

Arta Balaj emërohet drejtoreshë e Kulturës në Komunën e Prishtinës

Komunat
​PDK reagon për çmimet: Qeveria Kurti do ta fusë Kosovën në recesion ekonomik

​PDK reagon për çmimet: Qeveria Kurti do ta fusë Kosovën në recesion ekonomik

Kosovë
PDK propozon shtatë hapa për zbutjen e krizës ekonomike, kërkon heqjen e akcizës për tre muaj

PDK propozon shtatë hapa për zbutjen e krizës ekonomike, kërkon heqjen e akcizës për tre muaj

Të Tjera
Uran Ismaili viziton Kadri Veselin në Hagë: “Epopeja e UÇK-së” dhembja dhe krenaria jonë e pafundme

Uran Ismaili viziton Kadri Veselin në Hagë: “Epopeja e UÇK-së” dhembja dhe krenaria jonë e pafundme

Kosovë
Taulant Balla takon Memli Krasniqin në Tiranë, pajtohet për rritjen e bashkëpunimit mes dy grupeve parlamentare

Taulant Balla takon Memli Krasniqin në Tiranë, pajtohet për rritjen e bashkëpunimit mes dy grupeve parlamentare

Shqipëri
PDK cakton drejtorët në Komunën e Prishtinës, nënkryetare do të jetë një grua

PDK cakton drejtorët në Komunën e Prishtinës, nënkryetare do të jetë një grua

Kosovë
Përfundon numërimi i votave me kusht në Prishtinë, Arben Vitia merr 843 vota, Përparim Rama 483  

Përfundon numërimi i votave me kusht në Prishtinë, Arben Vitia merr 843 vota, Përparim Rama 483  

Politikë