LAJMI I FUNDIT:

Ulsi Manja

22 Artikuj

Specialja e arrestoi në Tiranë, ish-ushtari i UÇK-së Dritan Goxhaj padit ministrin e Drejtësisë së Shqipërisë

Specialja e arrestoi në Tiranë, ish-ushtari i UÇK-së Dritan Goxhaj padit ministrin e Drejtësisë së Shqipërisë

Drejtësi
Dritan Goxhaj kallëzim penal në SPAK për ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja

Dritan Goxhaj kallëzim penal në SPAK për ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja

Shqipëri
Ministri i Shqipërisë, Manja për vrasjen e Liridonës: Naimi nuk meriton të quhet shqiptar

Ministri i Shqipërisë, Manja për vrasjen e Liridonës: Naimi nuk meriton të quhet shqiptar

Kosovë
Mbipopullohen burgjet në Shqipëri, këtë vit mbi 500 të burgosur më shumë se vitin e kaluar

Mbipopullohen burgjet në Shqipëri, këtë vit mbi 500 të burgosur më shumë se vitin e kaluar

Shqipëri
Haxhiu: Vlora na bashkon me dy homologët shqiptarë

Haxhiu: Vlora na bashkon me dy homologët shqiptarë

Kosovë
Vrasja e katër protestuesve më 21 janar, Ministri i Drejtësisë: Kallëzim për Berishën pas provave të reja

Vrasja e katër protestuesve më 21 janar, Ministri i Drejtësisë: Kallëzim për Berishën pas provave të reja

Shqipëri
Mbipopullimi i burgjeve, qeveria shqiptare pritet të propozojë amnisti penale

Mbipopullimi i burgjeve, qeveria shqiptare pritet të propozojë amnisti penale

Shqipëri
Kosova dhe Shqipëria nënshkruajnë dy marrëveshje të reja nga fusha e drejtësisë

Kosova dhe Shqipëria nënshkruajnë dy marrëveshje të reja nga fusha e drejtësisë

Kosovë
Taulant Muka zbulon emrat e tre ministrave të qeverisë shqiptare që kanë plagjiaturë

Taulant Muka zbulon emrat e tre ministrave të qeverisë shqiptare që kanë plagjiaturë

Shqipëri
Tupançeski – Manja: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë qëllime të përbashkëta

Tupançeski – Manja: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë qëllime të përbashkëta

Maqedonia e Veriut
Vettingu në Kosovë, Kurti: Mund të përfitojmë nga përvoja e Shqipërisë  

Vettingu në Kosovë, Kurti: Mund të përfitojmë nga përvoja e Shqipërisë  

Drejtësi
Haxhiu dhe Manja zotohen për zbatim të marrëveshjeve të arritur për drejtësi

Haxhiu dhe Manja zotohen për zbatim të marrëveshjeve të arritur për drejtësi

Kosovë
U dënua me tre vjet burg, Ministri i Drejtësisë pret në takim Bojken Lakon dhe tregon se i është bërë konvertimi i dënimit me shërbim në komunitet

U dënua me tre vjet burg, Ministri i Drejtësisë pret në takim Bojken Lakon dhe tregon se i është bërë konvertimi i dënimit me shërbim në komunitet

Yjet
Paralajmërimi i ministrit shqiptar: Asnjë zyrtar të mos e bëjë gjumin e qetë

Paralajmërimi i ministrit shqiptar: Asnjë zyrtar të mos e bëjë gjumin e qetë

Shqipëri
​Komisioni për Legjislacion takon ministrin e Drejtësisë së Shqipërisë, diskutohet për Vetting

​Komisioni për Legjislacion takon ministrin e Drejtësisë së Shqipërisë, diskutohet për Vetting

Drejtësi
Haxhiu pas marrëveshjes në Elbasan: Qytetarët do të trajtohen si në atdhe në dy anët e kufirit

Haxhiu pas marrëveshjes në Elbasan: Qytetarët do të trajtohen si në atdhe në dy anët e kufirit

Drejtësi
Këtë vit nuk ka amnisti për të burgosurit në Shqipëri  

Këtë vit nuk ka amnisti për të burgosurit në Shqipëri  

Shqipëri
Kosova dhe Shqipëria do të rrisin bashkëpunimin në sistemin e drejtësisë

Kosova dhe Shqipëria do të rrisin bashkëpunimin në sistemin e drejtësisë

Kosovë
Reforma në Drejtësi, Shqipëria garanton mbështetje për Kosovën

Reforma në Drejtësi, Shqipëria garanton mbështetje për Kosovën

Shqipëri
​Parlamenti i Shqipërisë voton, Meta nuk shkarkohet

​Parlamenti i Shqipërisë voton, Meta nuk shkarkohet

Shqipëri
Shkarkimi i Metës, Ulsi Manja lexon raportin dhe kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor

Shkarkimi i Metës, Ulsi Manja lexon raportin dhe kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor

Shqipëri
Kosovë-Shqipëri, komisionet do të kërkojnë nga ministrat zbatimin e marrëveshjeve

Kosovë-Shqipëri, komisionet do të kërkojnë nga ministrat zbatimin e marrëveshjeve

Kosovë