LAJMI I FUNDIT:

Uganda

50 Artikuj

​Ugandë, dërgon kokën e prerë të fëmijës para parlamentit

​Ugandë, dërgon kokën e prerë të fëmijës para parlamentit

Nga Bota
Lufta ideale kundër COVID-19 do të ishte kombinimi i strategjive të këtyre tre shteteve

Lufta ideale kundër COVID-19 do të ishte kombinimi i strategjive të këtyre tre shteteve

Nga Bota
Gruaja me më së shumti fëmijë në botë, më në fund ndalon lindjet

Gruaja me më së shumti fëmijë në botë, më në fund ndalon lindjet

Interesante
Presidenti i Ugandës inkurajon qytetarët të qëndrojnë nëpër shtëpi, në moshën 75-vjeçare bën pompa dhe ushtrime tjera në zyrë

Presidenti i Ugandës inkurajon qytetarët të qëndrojnë nëpër shtëpi, në moshën 75-vjeçare bën pompa dhe ushtrime tjera në zyrë

Interesante
Rritet rreziku i përhapjes së coronavirusit në Afrikë, pandemia ka prekur 41 nga 54 shtetet afrikane

Rritet rreziku i përhapjes së coronavirusit në Afrikë, pandemia ka prekur 41 nga 54 shtetet afrikane

Nga Bota
Afrika Lindore është përfshirë nga një numër masiv karkalecash, pasojat pritet të jenë më të mëdhatë në 25 vitet e fundit

Afrika Lindore është përfshirë nga një numër masiv karkalecash, pasojat pritet të jenë më të mëdhatë në 25 vitet e fundit

Nga Bota
Imami nga Uganda e kuptoi vetëm pas dy javësh se “gruaja” e tij ishte një burrë – këtë e zbuloi policia

Imami nga Uganda e kuptoi vetëm pas dy javësh se “gruaja” e tij ishte një burrë – këtë e zbuloi policia

Dështime
Britania po heton trafikimin e armëve shqiptare: Shkuan në Uganda dhe Sudanin e Jugut

Britania po heton trafikimin e armëve shqiptare: Shkuan në Uganda dhe Sudanin e Jugut

Shqipëri
Shtëpia e tij ishte rrethuar nga policia, momenti kur politikani ugandas arratiset me një motoçikletë

Shtëpia e tij ishte rrethuar nga policia, momenti kur politikani ugandas arratiset me një motoçikletë

Nga Bota
Me kursin e ndihmës së shpejtë ishte shtirur si mjeke, misionarja amerikane akuzohet për vdekjen e foshnjave në Ugandë (Video)

Me kursin e ndihmës së shpejtë ishte shtirur si mjeke, misionarja amerikane akuzohet për vdekjen e foshnjave në Ugandë (Video)

Nga Bota
Ebola kalon kufirin e epiqendrës duke kërcënuar në nivel global

Ebola kalon kufirin e epiqendrës duke kërcënuar në nivel global

Nga Bota
Vuan nga një çrregullim i rrallë, nuk mund të mbetet shtatzënë me një fëmijë – gruaja nga Uganda ka 6 binjakë, 4 trinjakë dhe 5 katërnjakë (Foto)

Vuan nga një çrregullim i rrallë, nuk mund të mbetet shtatzënë me një fëmijë – gruaja nga Uganda ka 6 binjakë, 4 trinjakë dhe 5 katërnjakë (Foto)

Interesante
Edhe pse ka madhësinë e gjysmës së fushës së futbollit, në ishullin shkëmbor të Afrikës jetojnë 500 persona (Foto)

Edhe pse ka madhësinë e gjysmës së fushës së futbollit, në ishullin shkëmbor të Afrikës jetojnë 500 persona (Foto)

Interesante
Horror në Ugandë, krokodili “merr me vete” nënën dhe foshnjën e saj

Horror në Ugandë, krokodili “merr me vete” nënën dhe foshnjën e saj

Nga Bota
Shpërthimi i Ebolas që mbyti 75 persona gjatë muajit të fundit në Kongo, ka ‘potencial të jetë më i ashpri ndonjëherë’ (Foto)

Shpërthimi i Ebolas që mbyti 75 persona gjatë muajit të fundit në Kongo, ka ‘potencial të jetë më i ashpri ndonjëherë’ (Foto)

Nga Bota
Gratë në Ugandë fillojnë luftën kundër burrave dembela, 6 dollarë taksë për seks

Gratë në Ugandë fillojnë luftën kundër burrave dembela, 6 dollarë taksë për seks

Interesante
Leopardi mbyt trevjeçarin

Leopardi mbyt trevjeçarin

Nga Bota
Presidenti i Ugandës ndalon seksin oral: “Goja është për të ngrënë” (Video)

Presidenti i Ugandës ndalon seksin oral: “Goja është për të ngrënë” (Video)

Interesante
Uganda me ‘Facebook’ dhe ‘Twitter’ të vetin

Uganda me ‘Facebook’ dhe ‘Twitter’ të vetin

Internet
Martohet me tri gra – për një ditë (Video)

Martohet me tri gra – për një ditë (Video)

Interesante
Skena kaotike në parlamentin e Ugandës – deputetët përdorin grushtet, shkelmat e karriget! (Video)

Skena kaotike në parlamentin e Ugandës – deputetët përdorin grushtet, shkelmat e karriget! (Video)

Nga Bota
BE ndan 85 milionë euro ndihmë për refugjatët në Uganda

BE ndan 85 milionë euro ndihmë për refugjatët në Uganda

Nga Bota
Uganda, sinonimi i varfërisë (Foto)

Uganda, sinonimi i varfërisë (Foto)

Nga Bota
Rrëfimi rrëqethës i gruas, që në moshën 12-vjeçare kishte mbetur shtatzënë dhe familjarët e kishin lënë të vdes (Foto)

Rrëfimi rrëqethës i gruas, që në moshën 12-vjeçare kishte mbetur shtatzënë dhe familjarët e kishin lënë të vdes (Foto)

Nga Bota