LAJMI I FUNDIT:

The Washington Post

38 Artikuj

Raportimi i The Washington Post gjatë vitit 1999 për masakrën e Reçakut: Si ishin zbuluar skenarët e Beogradit për ta mbuluar krimin

Raportimi i The Washington Post gjatë vitit 1999 për masakrën e Reçakut: Si ishin zbuluar skenarët e Beogradit për ta mbuluar krimin

Kosovë
Microsoft po shfaq një reklamë në The Washington Post për të thënë se nuk ka asgjë kundër sindikatave

Microsoft po shfaq një reklamë në The Washington Post për të thënë se nuk ka asgjë kundër sindikatave

Lajme Teknologji
Elon Musk pezullon gazetarët e CNN dhe New York Times nga Twitter – përdoruesit ankohen për standarde të dyfishta

Elon Musk pezullon gazetarët e CNN dhe New York Times nga Twitter – përdoruesit ankohen për standarde të dyfishta

Media Sociale
Washington Post: Shtetet e Bashkuara privatisht i kërkuan Ukrainës, të jetë e hapur për të negocuar me Rusinë

Washington Post: Shtetet e Bashkuara privatisht i kërkuan Ukrainës, të jetë e hapur për të negocuar me Rusinë

Amerika
Kurti për Washington Post: Vuçiq u zemërua kur i thashë që t’i trajtojmë reciprokisht minoritetet

Kurti për Washington Post: Vuçiq u zemërua kur i thashë që t’i trajtojmë reciprokisht minoritetet

Politikë
Washington Post: Luftë e brendshme në PD për lidershipin e partisë

Washington Post: Luftë e brendshme në PD për lidershipin e partisë

Shqipëri
Gjenerali i lartë kishte frikë se Trump do të niste luftë bërthamore, shkruan në librin e gazetarit të Washington Post

Gjenerali i lartë kishte frikë se Trump do të niste luftë bërthamore, shkruan në librin e gazetarit të Washington Post

Nga Bota
Pse mediat amerikane e shpallin fituesin e zgjedhjeve presidenciale?

Pse mediat amerikane e shpallin fituesin e zgjedhjeve presidenciale?

Amerika
E fejuara e gazetarit Khashoggi padit princin saudit, pretendon se ai kishte urdhëruar vrasjen në Stamboll

E fejuara e gazetarit Khashoggi padit princin saudit, pretendon se ai kishte urdhëruar vrasjen në Stamboll

Amerika
The Washington Post shkruan prishjen e Teatrit: Protestuesit përleshen me policinë, opozita bën thirrje për rrëzimin e qeverisë

The Washington Post shkruan prishjen e Teatrit: Protestuesit përleshen me policinë, opozita bën thirrje për rrëzimin e qeverisë

Shqipëri
The Washington Post: Inteligjenca amerikane e paralajmëroi Trumpin që në janar dhe shkurt, ndërsa ai hodhi poshtë kërcënimin nga coronavirusi

The Washington Post: Inteligjenca amerikane e paralajmëroi Trumpin që në janar dhe shkurt, ndërsa ai hodhi poshtë kërcënimin nga coronavirusi

Nga Bota
‘The Washington Post’: Zaev dha dorëheqje pas dëshpërimit nga mosnisja e bisedimeve me Bashkimin Evropian

‘The Washington Post’: Zaev dha dorëheqje pas dëshpërimit nga mosnisja e bisedimeve me Bashkimin Evropian

Maqedonia e Veriut
Trump vepron kundër mediave “fake” me një ide të re

Trump vepron kundër mediave “fake” me një ide të re

Nga Bota
Shkruajnë edhe mediat botërore: Pas hapjes së kutive të votimit nga Serbia, zyrtarë të KQZ-së kërkuan ndihmë mjekësore

Shkruajnë edhe mediat botërore: Pas hapjes së kutive të votimit nga Serbia, zyrtarë të KQZ-së kërkuan ndihmë mjekësore

Kosovë
Gazetari turk kap pamjet, Jeff Bezos shihet duke hyrë në ndërtesën ku Jamal Khashoggi u vra një vit më parë

Gazetari turk kap pamjet, Jeff Bezos shihet duke hyrë në ndërtesën ku Jamal Khashoggi u vra një vit më parë

Nga Bota
Tërmeti në Shqipëri, Washington Post shkruan për lajmin e rremë që i nxori banorët e Tiranës në rrugë

Tërmeti në Shqipëri, Washington Post shkruan për lajmin e rremë që i nxori banorët e Tiranës në rrugë

Shqipëri
Velesi sërish në fokus të lajmeve të rreme

Velesi sërish në fokus të lajmeve të rreme

Maqedonia e Veriut
Washington Post: Në Kosovë policët kapin tifozët çekë me një dron që planifikohej të lëshohej në ndeshje futbolli

Washington Post: Në Kosovë policët kapin tifozët çekë me një dron që planifikohej të lëshohej në ndeshje futbolli

Përfaqësuesja e Kosovës
Ngjitja në Everest mund të jetë edhe e rrezikshme – CNN dhe WP sjellin rrëfimet e alpinistëve, përfshirë edhe dy shqiptarëve nga Kosova (Foto/Video)

Ngjitja në Everest mund të jetë edhe e rrezikshme – CNN dhe WP sjellin rrëfimet e alpinistëve, përfshirë edhe dy shqiptarëve nga Kosova (Foto/Video)

Nga Bota
Washington Post: Pa lëvizje në dialogun Kosovë-Serbi

Washington Post: Pa lëvizje në dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë
Mediat perëndimore shkruajnë për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Mediat perëndimore shkruajnë për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
Çështja e taksës, mediet botërore shkruajnë për vizitën e amerikanëve në Kosovë

Çështja e taksës, mediet botërore shkruajnë për vizitën e amerikanëve në Kosovë

Kosovë
“Washington Post”: Në Shqipëri, te tradita antike dhe plazheve të bukura

“Washington Post”: Në Shqipëri, te tradita antike dhe plazheve të bukura

Shqipëri
Thaçi: Jemi gati të shqyrtojmë heqjen e taksës nëse Kosovës i jepet rrugë e qartë e arritjes së marrëveshjes me Serbinë

Thaçi: Jemi gati të shqyrtojmë heqjen e taksës nëse Kosovës i jepet rrugë e qartë e arritjes së marrëveshjes me Serbinë

Kosovë