LAJMI I FUNDIT:

Tesla

1069 Artikuj

Nëse nuk i bëjnë këto dy gjëra, ata ‘do të vdesin’ – Elon Musk vjen me këshilla për drejtuesit e rivalit të Tesla-s, Rivian

Nëse nuk i bëjnë këto dy gjëra, ata ‘do të vdesin’ – Elon Musk vjen me këshilla për drejtuesit e rivalit të Tesla-s, Rivian

EVs
Njihuni me kompaninë që pretendon se do të reduktojë aksidentet rrugore

Njihuni me kompaninë që pretendon se do të reduktojë aksidentet rrugore

Auto Lajme
A mundet Tesla Cybertruck të lëvizë nëpër ujëra më të thella?

A mundet Tesla Cybertruck të lëvizë nëpër ujëra më të thella?

Auto Lajme
Kim Kardashian bëhet me Cybertruck, i çon fëmijët në shkollë me veturëne re të Teslas

Kim Kardashian bëhet me Cybertruck, i çon fëmijët në shkollë me veturëne re të Teslas

Yjet
Volkswagen ishte marka më e shitur në Evropë në vitin 2023

Volkswagen ishte marka më e shitur në Evropë në vitin 2023

Auto Lajme
Sa fiton në një sekondë Musk: Vetëm te Tesla shuma është magjepsëse

Sa fiton në një sekondë Musk: Vetëm te Tesla shuma është magjepsëse

Botë
Elon Musk për herë të tretë para gjykatës nën hetimin e blerjes së Twitter

Elon Musk për herë të tretë para gjykatës nën hetimin e blerjes së Twitter

Lajme Teknologji
Shoferët e cilave markave të veturave shajnë më së shumti në komunikacion

Shoferët e cilave markave të veturave shajnë më së shumti në komunikacion

Auto Lajme
Qytetari u bë viral derisa voziste Teslan dhe të njëjtën kohë vendosi pajisjet Apple Vision Pro, sekretari amerikan i Transportit ngre alarmin

Qytetari u bë viral derisa voziste Teslan dhe të njëjtën kohë vendosi pajisjet Apple Vision Pro, sekretari amerikan i Transportit ngre alarmin

Lajme Teknologji
Paditet Tesla, nuk menaxhoi mirë mbetjet e rrezikshme

Paditet Tesla, nuk menaxhoi mirë mbetjet e rrezikshme

Auto Lajme
“E mashtruan” për 56 miliardë, zemërohet Elon Musk

“E mashtruan” për 56 miliardë, zemërohet Elon Musk

Auto Lajme
BMW hyn në garë me Tesla, përgatit robotë humanoid

BMW hyn në garë me Tesla, përgatit robotë humanoid

Lajme Teknologji
Tesla pret rënie të shitjeve të veturave elektrike

Tesla pret rënie të shitjeve të veturave elektrike

EVs
Musk thotë se brenda dy dekadave, Toka do të ketë rreth një miliard robotë humanoidë

Musk thotë se brenda dy dekadave, Toka do të ketë rreth një miliard robotë humanoidë

Lajme Teknologji
Tesla “të vdekura” mbushën pikat karikuese në Çikago pasi nuk u mbushën për shkak të temperaturave të ulëta

Tesla “të vdekura” mbushën pikat karikuese në Çikago pasi nuk u mbushën për shkak të temperaturave të ulëta

Auto Lajme
Tesla ul çmimet për automjetin Model Y në Evropë

Tesla ul çmimet për automjetin Model Y në Evropë

Auto Lajme
Edhe Mazda miraton standardin e Tesla-s për mbushjen e veturave elektrike

Edhe Mazda miraton standardin e Tesla-s për mbushjen e veturave elektrike

Auto Lajme
Shikoni se çfarë ka bërë ky burrë me makinën e tij Model Y

Shikoni se çfarë ka bërë ky burrë me makinën e tij Model Y

Auto Lajme
Tesla thotë se do të ketë vonesa në dorëzimin e veturave

Tesla thotë se do të ketë vonesa në dorëzimin e veturave

EVs
Tesla ndalon prodhimin në fabrikën gjermane si pasojë e sulmeve në Detin e Kuq

Tesla ndalon prodhimin në fabrikën gjermane si pasojë e sulmeve në Detin e Kuq

Auto Lajme
Njihuni me specifikat e Modelit 3 nga Tesla

Njihuni me specifikat e Modelit 3 nga Tesla

Auto Lajme
Tesla lanson Modelin 3 të rifreskuar në Amerikën e Veriut

Tesla lanson Modelin 3 të rifreskuar në Amerikën e Veriut

Auto Lajme
Tesla “tërheq” 1.6 milion vetura elektrike nga tregu kinez për shkak të defekteve në timon dhe sistemin autopilot

Tesla “tërheq” 1.6 milion vetura elektrike nga tregu kinez për shkak të defekteve në timon dhe sistemin autopilot

Auto Lajme
Kompania kineze pritet të prezantojë robotin konkurrent të Optimus të Tesla-s

Kompania kineze pritet të prezantojë robotin konkurrent të Optimus të Tesla-s

Lajme Teknologji