LAJMI I FUNDIT:

Teatri Kombëtar

120 Artikuj

Teatri i ri Kombëtar në Tiranë do të përfundojë në vitin 2025

Teatri i ri Kombëtar në Tiranë do të përfundojë në vitin 2025

Shqipëri
Nisin punimet për Teatrin e ri Kombëtar në Tiranë

Nisin punimet për Teatrin e ri Kombëtar në Tiranë

Shqipëri
Kushtrim Sheremeti – drejtor i përgjithshëm i Teatrit Kombëtar të Kosovës

Kushtrim Sheremeti – drejtor i përgjithshëm i Teatrit Kombëtar të Kosovës

Yjet
Teatri Kombëtar i Kosovës mbetet në terr, aktorët detyrohet të anulojnë shfaqjen

Teatri Kombëtar i Kosovës mbetet në terr, aktorët detyrohet të anulojnë shfaqjen

Yjet
Gjykata Kushtetuese rrëzon vendimin e Qeverisë për Teatrin Kombëtar

Gjykata Kushtetuese rrëzon vendimin e Qeverisë për Teatrin Kombëtar

Shqipëri
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1920, 1930, 1940… 2020!?

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1920, 1930, 1940… 2020!?

Agron Shala
​Para Teatrit Kombëtar shfaqen 8 filma dokumentarë që tregojnë gjenocidin serb në Srebrenicë

​Para Teatrit Kombëtar shfaqen 8 filma dokumentarë që tregojnë gjenocidin serb në Srebrenicë

Kosovë
Rama: Teatri i ri Kombëtar do të hyjë me dinjitet në Evropë

Rama: Teatri i ri Kombëtar do të hyjë me dinjitet në Evropë

Shqipëri
Pse duhet ta ruajmë historinë?

Pse duhet ta ruajmë historinë?

Cult+
Dosjet e aktorëve

Dosjet e aktorëve

Fakte
Shembja e Teatrit Kombëtar, Meta: Duhet të krijojmë një front të përbashkët për rivendosjen e demokracisë

Shembja e Teatrit Kombëtar, Meta: Duhet të krijojmë një front të përbashkët për rivendosjen e demokracisë

Shqipëri
Plasari: Për të drejtën mund të vras me qetësi

Plasari: Për të drejtën mund të vras me qetësi

Cult+
Kronika e një gjëme të paralajmëruar!

Kronika e një gjëme të paralajmëruar!

Cult+
Një kundërshtar publik më shumë

Një kundërshtar publik më shumë

Cult+
Faleminderit Kosovë!

Faleminderit Kosovë!

Cult+
Mbahet protesta e dytë kundër shembjes së Teatrit

Mbahet protesta e dytë kundër shembjes së Teatrit

Shqipëri
Historia e Teatrit Kombëtar në Tiranë: Porosia e Zogut dhe gënjeshtra me “dopolavoro”!

Historia e Teatrit Kombëtar në Tiranë: Porosia e Zogut dhe gënjeshtra me “dopolavoro”!

Cult+
Sherr gjatë protestave në Tiranë, Stresi ‘kapet’ me protestuesit

Sherr gjatë protestave në Tiranë, Stresi ‘kapet’ me protestuesit

Yjet
Ramë Lahaj ironizon me shembjen e Teatrit Kombëtar: Ç’na duhej Teatri, ne kemi nevojë për më shumë dyqane Gucci

Ramë Lahaj ironizon me shembjen e Teatrit Kombëtar: Ç’na duhej Teatri, ne kemi nevojë për më shumë dyqane Gucci

Yjet
Mbyllet protesta e Aleancës për Mbrotjen e Teatrit në Shqipëri e mbështetur edhe nga opozita

Mbyllet protesta e Aleancës për Mbrotjen e Teatrit në Shqipëri e mbështetur edhe nga opozita

Shqipëri
Mbyllet protesta e artistëve në Shqipëri, nesër nuk protestohet në respekt të myslimanëve

Mbyllet protesta e artistëve në Shqipëri, nesër nuk protestohet në respekt të myslimanëve

Shqipëri
Tensione në protestën e artistëve në Tiranë, dëgjohen dy shpërthime

Tensione në protestën e artistëve në Tiranë, dëgjohen dy shpërthime

Shqipëri
Vetëvendosje bashkohet në protestat në Tiranë pas rrëzimit të teatrit

Vetëvendosje bashkohet në protestat në Tiranë pas rrëzimit të teatrit

Shqipëri
Meta kërkon hetim ndërkombëtar për shembjen e Teatrit Kombëtar

Meta kërkon hetim ndërkombëtar për shembjen e Teatrit Kombëtar

Shqipëri