LAJMI I FUNDIT:

Syri

39 Artikuj

Ka një sekret pas asaj dridhjes së pavullnetshme të syrit

Ka një sekret pas asaj dridhjes së pavullnetshme të syrit

Shëndetësi Lajme
Transplanti i parë i suksesshëm i syrit në botë, amerikanit iu zëvendësua edhe gjysma e fytyrës

Transplanti i parë i suksesshëm i syrit në botë, amerikanit iu zëvendësua edhe gjysma e fytyrës

Shkencë
Transplanti i parë në botë i syrit realizohet në SHBA – ajo i jep një shpresë burrit nga Arkansasi

Transplanti i parë në botë i syrit realizohet në SHBA – ajo i jep një shpresë burrit nga Arkansasi

Amerika
Sfera LED në Las Vegas e merr imazhin e një syri – ‘frikëson’ banorët

Sfera LED në Las Vegas e merr imazhin e një syri – ‘frikëson’ banorët

Lajme Teknologji
Magji e natyrës: E dini vërtet çfarë është kjo pjesëz ngjyrë e trëndafiltë në këndin e syrit?

Magji e natyrës: E dini vërtet çfarë është kjo pjesëz ngjyrë e trëndafiltë në këndin e syrit?

Të tjera
Bebja rreth javës së 28-të hap sytë në bark: Xhirimi magjepsës me ultrazë

Bebja rreth javës së 28-të hap sytë në bark: Xhirimi magjepsës me ultrazë

Bebja këtu
Thyhet rekordi botëror për kokërdhokun më të madh të syrit

Thyhet rekordi botëror për kokërdhokun më të madh të syrit

Fun Lajme
Suplementet që duhet t’i merrni për ruajtur shikimin

Suplementet që duhet t’i merrni për ruajtur shikimin

Shëndetësi Lajme
Diçka në sytë tuaj mund të zbulojë nëse jeni në rrezik të vdekjes së hershme

Diçka në sytë tuaj mund të zbulojë nëse jeni në rrezik të vdekjes së hershme

Lifestyle
iOS 15 ju lejon të kontrolloni iPhone me lëvizjet e syve

iOS 15 ju lejon të kontrolloni iPhone me lëvizjet e syve

Mobile
Viçi lind me syrin e tretë në ballë – por ende i destinuar për therje

Viçi lind me syrin e tretë në ballë – por ende i destinuar për therje

Kuriozitete
Mrekullia ndodh në sytë e 78-vjeçarit – mjekët izraelitë ia kthejnë shikimin, pasi i bënë implantimin e kornesë artificiale

Mrekullia ndodh në sytë e 78-vjeçarit – mjekët izraelitë ia kthejnë shikimin, pasi i bënë implantimin e kornesë artificiale

Shkencë
Shkencëtarët arrijnë të kthejnë shikimin tek minjtë

Shkencëtarët arrijnë të kthejnë shikimin tek minjtë

Shkencë
Të gjitha shkaqet që bëjnë që syri të dridhet

Të gjitha shkaqet që bëjnë që syri të dridhet

Këshilla mjekësore
Inteligjenca juaj mund të varet nga madhësia e bebëzave

Inteligjenca juaj mund të varet nga madhësia e bebëzave

Të tjera
Ekspertët: Coronavirusi i kthen sytë e pacientëve në sy rozë

Ekspertët: Coronavirusi i kthen sytë e pacientëve në sy rozë

Nga Bota
‘Mos e prekni fytyrën tuaj’, paralajmëron zyrtarja publike, disa sekonda përpara se të prekte fytyrën e vet

‘Mos e prekni fytyrën tuaj’, paralajmëron zyrtarja publike, disa sekonda përpara se të prekte fytyrën e vet

Nga Bota
Humbi njërin sy në protestat e Rripit të Gazës, fotografi thotë se do të vazhdojë të bëjë foto me syrin tjetër

Humbi njërin sy në protestat e Rripit të Gazës, fotografi thotë se do të vazhdojë të bëjë foto me syrin tjetër

Nga Bota
Fotoreporteri rrezikon të humbasë syrin, pasi goditet nga bombola e gazit e policisë në Francë

Fotoreporteri rrezikon të humbasë syrin, pasi goditet nga bombola e gazit e policisë në Francë

Nga Bota
Rrëfimi i Michael Owen për sëmundjen e djalit të tij që ia pamundëson të bëhet futbollist

Rrëfimi i Michael Owen për sëmundjen e djalit të tij që ia pamundëson të bëhet futbollist

Ndërkombëtare
Diabeti dhe syri

Diabeti dhe syri

Temat Javore
Nxori syrin përjashta, rrezikoi të lëndohej shumë (Video)

Nxori syrin përjashta, rrezikoi të lëndohej shumë (Video)

Dështime
Mjeku gjen katër bletë duke jetuar në syrin e një pacienteje në Tajvan (Video)

Mjeku gjen katër bletë duke jetuar në syrin e një pacienteje në Tajvan (Video)

Interesante
Zgjidhni një sy dhe mësoni sekrete të fshehura për personalitetin tuaj

Zgjidhni një sy dhe mësoni sekrete të fshehura për personalitetin tuaj

Lifestyle