LAJMI I FUNDIT:

Sulmi i Hamasit

582 Artikuj

“U jepnin guxim dhe eufori”: Izraeli thotë se ka zbuluar tabletat që merrnin militantët e Hamasit

“U jepnin guxim dhe eufori”: Izraeli thotë se ka zbuluar tabletat që merrnin militantët e Hamasit

Nga Bota
‘Përparim’ në bisedimet Izrael-Hamas ndërsa grupi ‘largoi’ disa nga kërkesat e tij

‘Përparim’ në bisedimet Izrael-Hamas ndërsa grupi ‘largoi’ disa nga kërkesat e tij

Nga Bota
Kështu duket shtëpia e shkatërruar e ish-liderit palestinez Jaser Arafat në Gaza, e bombarduar nga Izraeli

Kështu duket shtëpia e shkatërruar e ish-liderit palestinez Jaser Arafat në Gaza, e bombarduar nga Izraeli

Nga Bota
Brenda spitalit Nasser në Gaza ku forcat izraelite kryen një sulm – dëshmitarët përshkruajnë panikun e krijuar

Brenda spitalit Nasser në Gaza ku forcat izraelite kryen një sulm – dëshmitarët përshkruajnë panikun e krijuar

Nga Bota
Fotografia që preku shumë njerëz: Një nënë e vrarë nga Izraeli dhe “lamtumira e fundit” me djalin e saj

Fotografia që preku shumë njerëz: Një nënë e vrarë nga Izraeli dhe “lamtumira e fundit” me djalin e saj

Nga Bota
Izraeli e shpall presidentin e Brazilit ‘persona non grata’

Izraeli e shpall presidentin e Brazilit ‘persona non grata’

Nga Bota
Belgjika pret “kohën e duhur” për të njohur shtetin palestinez

Belgjika pret “kohën e duhur” për të njohur shtetin palestinez

Nga Bota
Izraeli tregon “afatin përfundimtar” për ofensivën e planifikuar në Rafah

Izraeli tregon “afatin përfundimtar” për ofensivën e planifikuar në Rafah

Nga Bota
Cilat vende kanë ndaluar furnizimin me armë për Izraelin?

Cilat vende kanë ndaluar furnizimin me armë për Izraelin?

Nga Bota
Sa robër izraelitë janë liruar ose shpëtuar – apo edhe vrarë – deri më tani?

Sa robër izraelitë janë liruar ose shpëtuar – apo edhe vrarë – deri më tani?

Nga Bota
Netanyahu zotohet për “veprim të fuqishëm” në Rafah – pavarësisht disa thirrjeve për të shmangur inkursionin

Netanyahu zotohet për “veprim të fuqishëm” në Rafah – pavarësisht disa thirrjeve për të shmangur inkursionin

Nga Bota
Presidenti palestinez Mahmoud Abbas i kërkon Hamasit të bie dakord “shpejt” për marrëveshjen rreth Gazës

Presidenti palestinez Mahmoud Abbas i kërkon Hamasit të bie dakord “shpejt” për marrëveshjen rreth Gazës

Nga Bota
Mbreti Abdullah i Jordanisë merr pjesë personalisht në shpërndarjen e ndihmave në Gaza

Mbreti Abdullah i Jordanisë merr pjesë personalisht në shpërndarjen e ndihmave në Gaza

Nga Bota
Izraeli thotë se ka shpëtuar dy pengje nga Hamasi në Rripin e Gazës – bëhen të ditura detajet e operacionit

Izraeli thotë se ka shpëtuar dy pengje nga Hamasi në Rripin e Gazës – bëhen të ditura detajet e operacionit

Nga Bota
Hamasi vjen me një paralajmërim nëse Izraeli fillon ndonjë ofensivë tokësore në Rafah

Hamasi vjen me një paralajmërim nëse Izraeli fillon ndonjë ofensivë tokësore në Rafah

Nga Bota
Hillary Clinton e konsideron Netanyahun si “jo të besueshëm”, thotë se ai duhet të largohet

Hillary Clinton e konsideron Netanyahun si “jo të besueshëm”, thotë se ai duhet të largohet

Nga Bota
Çfarë përmban propozimi i Hamasit për një armëpushim 135-ditor në Gaza?

Çfarë përmban propozimi i Hamasit për një armëpushim 135-ditor në Gaza?

Nga Bota
Marrëdhënie diplomatike? Arabia Saudite vjen me një kusht për Izraelin

Marrëdhënie diplomatike? Arabia Saudite vjen me një kusht për Izraelin

Nga Bota
Qyteti i tendave që strehon më shumë se 1 milion palestinezë po zgjerohet me shpejtësi, tregojnë imazhet satelitore

Qyteti i tendave që strehon më shumë se 1 milion palestinezë po zgjerohet me shpejtësi, tregojnë imazhet satelitore

Nga Bota
Zbulohen “tri qëllimet kryesore” të sekretarit Blinken në vizitën e tij këtë javë në Lindjen e Mesme

Zbulohen “tri qëllimet kryesore” të sekretarit Blinken në vizitën e tij këtë javë në Lindjen e Mesme

Nga Bota
Vijnë paralajmërimet e para në rast të zgjerimit të operacionit tokësor izraelit në Rafah

Vijnë paralajmërimet e para në rast të zgjerimit të operacionit tokësor izraelit në Rafah

Nga Bota
Ky thuhet të jetë njeriu që ‘mban çelësin e armëpushimit në Gaza’ – Hamasi i vendosur “për ta shkëmbyer” atë me pengjet izraelitë

Ky thuhet të jetë njeriu që ‘mban çelësin e armëpushimit në Gaza’ – Hamasi i vendosur “për ta shkëmbyer” atë me pengjet izraelitë

Nga Bota
Çfarë parasheh plani i fundit për Gazën – në të cilin janë përfshirë palë të rëndësishme të interesit?

Çfarë parasheh plani i fundit për Gazën – në të cilin janë përfshirë palë të rëndësishme të interesit?

Nga Bota
Netanyahu: Izraeli nuk do të tërhiqet nga Gaza

Netanyahu: Izraeli nuk do të tërhiqet nga Gaza

Nga Bota