LAJMI I FUNDIT:

Stuart Peach

69 Artikuj

Peach: Veprimi i Kurtit në veri ka krijuar pasoja me aleatët, dhe dëmtuar imazhin ndërkombëtar të Kosovës

Peach: Veprimi i Kurtit në veri ka krijuar pasoja me aleatët, dhe dëmtuar imazhin ndërkombëtar të Kosovës

Kosovë
Tensionet në veri, Kurti priti mbrëmë vonë në takim Stuart Peach

Tensionet në veri, Kurti priti mbrëmë vonë në takim Stuart Peach

Kosovë
Kurti bisedon me kryediplomatin italian dhe të dërguarin britanik, Peach: Në një demokraci nuk ka vend për dhunë fashiste

Kurti bisedon me kryediplomatin italian dhe të dërguarin britanik, Peach: Në një demokraci nuk ka vend për dhunë fashiste

Kosovë
Kurti bisedon me emisarin britanik: Qëllimi ynë i vetëm, të sigurojmë qasje në zyre për kryetarët e zgjedhur

Kurti bisedon me emisarin britanik: Qëllimi ynë i vetëm, të sigurojmë qasje në zyre për kryetarët e zgjedhur

Kosovë
Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti në Forumin Ekonomik në Delphi takohet me Stuart Peach

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti në Forumin Ekonomik në Delphi takohet me Stuart Peach

Kosovë
Peach: Qeveria e RMV-së duhet të tregojë se e lufton korrupsionin

Peach: Qeveria e RMV-së duhet të tregojë se e lufton korrupsionin

Politikë
Osmani – Lord Peach: Maqedonia e Veriut është eksportues i stabilitetit në rajon

Osmani – Lord Peach: Maqedonia e Veriut është eksportues i stabilitetit në rajon

Politikë
Kovaçevski – Peach: Maqedonia e Veriut do të vazhdojë të jetë faktor stabiliteti në rajon

Kovaçevski – Peach: Maqedonia e Veriut do të vazhdojë të jetë faktor stabiliteti në rajon

Politikë
Pendarovski-Peach: Britania e Madhe na mbështet në çështjet kyçe që nga pavarësia jonë

Pendarovski-Peach: Britania e Madhe na mbështet në çështjet kyçe që nga pavarësia jonë

Maqedonia e Veriut
Kurti dhe Stuart Peach diskutuan për zhvillimet dhe sfidat rajonale

Kurti dhe Stuart Peach diskutuan për zhvillimet dhe sfidat rajonale

Kosovë
Begaj pret në takim emisarin britanik, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Begaj pret në takim emisarin britanik, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë
Emisari britanik, Peach takon Lajçakun në Bruksel

Emisari britanik, Peach takon Lajçakun në Bruksel

Kosovë
I dërguari britanik për Ballkanin, Peach: Pres marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë si dy vende fqinje

I dërguari britanik për Ballkanin, Peach: Pres marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë si dy vende fqinje

Kosovë
Ligji i pagave dhe çështja e koeficientëve, vizita e të dërguarit britanik në Kosovë dhe deklarata e këshilltarit amerikan Chollet – top lajmet e javës

Ligji i pagave dhe çështja e koeficientëve, vizita e të dërguarit britanik në Kosovë dhe deklarata e këshilltarit amerikan Chollet – top lajmet e javës

Besnike Salihu
“E rëndësishme të thyhet cikli i krizave dhe retorikës së rrezikshme” – vizita e të dërguarit britanik, Stuart Peach në Kosovë dhe deklaratat pas takimeve

“E rëndësishme të thyhet cikli i krizave dhe retorikës së rrezikshme” – vizita e të dërguarit britanik, Stuart Peach në Kosovë dhe deklaratat pas takimeve

Besnike Salihu
Kurti pas takimit me Peach: Ballkani Perëndimor përballet me sfida për shkak të ndikimit rus

Kurti pas takimit me Peach: Ballkani Perëndimor përballet me sfida për shkak të ndikimit rus

Kosovë
Osmani: Bashkësia ndërkombëtare të jetë unike ndaj tendencave destabilizuese të Serbisë

Osmani: Bashkësia ndërkombëtare të jetë unike ndaj tendencave destabilizuese të Serbisë

Kosovë
​Pas Osmanit, Peach shkon në takim te Kurti

​Pas Osmanit, Peach shkon në takim te Kurti

Kosovë
Emisari Peach nis takimet në Kosovë, pritet nga presidentja Osmani

Emisari Peach nis takimet në Kosovë, pritet nga presidentja Osmani

Kosovë
Lëvizje e trysni për të ecur para, nga sot nis turi diplomatik i të dërguarve për dialogun Kosovë-Serbi

Lëvizje e trysni për të ecur para, nga sot nis turi diplomatik i të dërguarve për dialogun Kosovë-Serbi

Donjeta Zeqiraj
Osmani-Peach: Mbretëria e Bashkuar do të vazhdojë të mbështesë integrimin e Maqedonisë në BE

Osmani-Peach: Mbretëria e Bashkuar do të vazhdojë të mbështesë integrimin e Maqedonisë në BE

Maqedonia e Veriut
Kovaçevski-Peach: Maqedonia e Veriut kontribuon në stabilitetin rajonal dhe evropian

Kovaçevski-Peach: Maqedonia e Veriut kontribuon në stabilitetin rajonal dhe evropian

Politikë
Pendarovski – Pich: Forcim të bashkëpunimit mes Maqedonisë së Veriut dhe Mbretërisë së Bashkuar

Pendarovski – Pich: Forcim të bashkëpunimit mes Maqedonisë së Veriut dhe Mbretërisë së Bashkuar

Maqedonia e Veriut
Samiti rajonal për sigurinë, paqen e ekonominë – deklarata e Kurtit, ambasadorit Hovenier, Peach e Mitchell  

Samiti rajonal për sigurinë, paqen e ekonominë – deklarata e Kurtit, ambasadorit Hovenier, Peach e Mitchell  

Kosovë