LAJMI I FUNDIT:

Stamboll

171 Artikuj

Nuk ia ndali ku kishte kërkuar, pasagjeri sulmon shoferin e autobusit në Stamboll – ua rrezikoi jetën tjerëve që ishin brenda

Nuk ia ndali ku kishte kërkuar, pasagjeri sulmon shoferin e autobusit në Stamboll – ua rrezikoi jetën tjerëve që ishin brenda

Turqia
Shkuan për të kryer vjedhje brenda një lokali të pajisjeve teknologjike në Stamboll, aktivizohet alarmi – fqinjët i gjuajnë me gurë hajnat

Shkuan për të kryer vjedhje brenda një lokali të pajisjeve teknologjike në Stamboll, aktivizohet alarmi – fqinjët i gjuajnë me gurë hajnat

Turqia
Niveli i ujit në detin Marmara pranë Stambollit është “tërhequr” papritur për 25 metra

Niveli i ujit në detin Marmara pranë Stambollit është “tërhequr” papritur për 25 metra

Turqia
Disa të lënduar pas një aksidenti ndërmjet një autobusi dhe një tramvaji në Stamboll të Turqisë – kamerat kapin momentin e përplasjes

Disa të lënduar pas një aksidenti ndërmjet një autobusi dhe një tramvaji në Stamboll të Turqisë – kamerat kapin momentin e përplasjes

Turqia
“Isha 50 metra larg, papritur u dëgjua shpërthimi dhe pashë njerëz në tokë”, dëshmitarët e sulmit me bombë në Stamboll tregojnë përjetimet e tyre

“Isha 50 metra larg, papritur u dëgjua shpërthimi dhe pashë njerëz në tokë”, dëshmitarët e sulmit me bombë në Stamboll tregojnë përjetimet e tyre

Turqia
Kovaçevski shprehu ngushëllimet e tij për të vrarët në shpërthimin në Stamboll

Kovaçevski shprehu ngushëllimet e tij për të vrarët në shpërthimin në Stamboll

Maqedonia e Veriut
Shpërthimi në Stamboll, MPJ e RMV-së i publikoi numrat e telefonit për qytetarët e vendit që kanë nevojë për ndihmë

Shpërthimi në Stamboll, MPJ e RMV-së i publikoi numrat e telefonit për qytetarët e vendit që kanë nevojë për ndihmë

Maqedonia e Veriut
Pas shpërthimit në Stamboll, Ambasada e Kosovës me njoftim të rëndësishëm për shqiptarët në Turqi

Pas shpërthimit në Stamboll, Ambasada e Kosovës me njoftim të rëndësishëm për shqiptarët në Turqi

Kosovë
Finalja e Ligës së Kampionëve 2022/2023: Data, stadiumi, detajet dhe historia e shkruar

Finalja e Ligës së Kampionëve 2022/2023: Data, stadiumi, detajet dhe historia e shkruar

Liga e Kampionëve
I vë zjarrin vetes para kalimtarëve të rastit në Stamboll, i dalin në ndihmë dy persona me fikëse të zjarrit – publikohen pamje rrëqethëse  

I vë zjarrin vetes para kalimtarëve të rastit në Stamboll, i dalin në ndihmë dy persona me fikëse të zjarrit – publikohen pamje rrëqethëse  

Turqia
Prince Coffee House tani edhe në Stamboll

Prince Coffee House tani edhe në Stamboll

Biznes
Ambasadat shqiptare ndërpresin punën në 5 shtete, shkak moti dhe pandemia

Ambasadat shqiptare ndërpresin punën në 5 shtete, shkak moti dhe pandemia

Shqipëri
Prishet tankeri në Bosfor, bllokohet trafiku detar

Prishet tankeri në Bosfor, bllokohet trafiku detar

Turqia
Prezantohen në Stamboll avantazhet ekonomike të Kosovës

Prezantohen në Stamboll avantazhet ekonomike të Kosovës

Biznes
Turqia arreston gjashtë shtetas rusë nën dyshimin për spiunazh

Turqia arreston gjashtë shtetas rusë nën dyshimin për spiunazh

Turqia
Zjarr në Stamboll, shpërthen një depo – banorët në frikë se pronat e tyre mund të kaplohen nga zjarri

Zjarr në Stamboll, shpërthen një depo – banorët në frikë se pronat e tyre mund të kaplohen nga zjarri

Turqia
Nga Zyrihu në Kukës për 29 euro, “Air Albania” nis fluturimet nga 15 korriku

Nga Zyrihu në Kukës për 29 euro, “Air Albania” nis fluturimet nga 15 korriku

Shqipëri
Hedh në kontejner foshnjën e porsalindur, gruaja tregon arsyen pasi arrestohet nga policia turke: Kisha frikë nga babai sepse nuk e dinte

Hedh në kontejner foshnjën e porsalindur, gruaja tregon arsyen pasi arrestohet nga policia turke: Kisha frikë nga babai sepse nuk e dinte

Turqia
Konsullata e Kosovës në Stamboll ka një njoftim për kosovarët që ia mësyjnë Turqisë

Konsullata e Kosovës në Stamboll ka një njoftim për kosovarët që ia mësyjnë Turqisë

Kosovë
Misioni i SHBA-së në Turqi jep alarmin për një kërcënim të mundshëm të një sulmi terrorist në Stamboll, në rrezik shtetasit amerikanë dhe të huajt

Misioni i SHBA-së në Turqi jep alarmin për një kërcënim të mundshëm të një sulmi terrorist në Stamboll, në rrezik shtetasit amerikanë dhe të huajt

Evropa
Moti i ligë përfshinë Stambollin, veturat dëmtohen nga sasia e madhe e ujit dhe breshrit – ekipet e zjarrfikësve u dalin në ndihmë qytetarëve

Moti i ligë përfshinë Stambollin, veturat dëmtohen nga sasia e madhe e ujit dhe breshrit – ekipet e zjarrfikësve u dalin në ndihmë qytetarëve

Nga Bota
Qërim hesapesh mes dy grupeve në qendër të Stambollit, plagosen dy persona – kamerat e sigurisë filmojnë gjithçka

Qërim hesapesh mes dy grupeve në qendër të Stambollit, plagosen dy persona – kamerat e sigurisë filmojnë gjithçka

Nga Bota
Me rastin e mbajtjes së lutjes në Aja Sofia: Kaos para xhamisë në Stamboll, kambanat kumbojnë në Greqi

Me rastin e mbajtjes së lutjes në Aja Sofia: Kaos para xhamisë në Stamboll, kambanat kumbojnë në Greqi

Nga Bota
Pas 86 viteve Aja Sofia hapet për faljen e xhumasë, 20 mijë policë po kujdesen që gjithçka të rrjedh pa probleme – merr pjesë edhe Erdogan

Pas 86 viteve Aja Sofia hapet për faljen e xhumasë, 20 mijë policë po kujdesen që gjithçka të rrjedh pa probleme – merr pjesë edhe Erdogan

Nga Bota