LAJMI I FUNDIT:

Shtëpia e Bardhë

417 Artikuj

Zelensky thotë se sistemi i mbrojtjes raketore Patriot do të jetë “një ndryshim i lojës” në luftën e vendit të tij me Rusinë

Zelensky thotë se sistemi i mbrojtjes raketore Patriot do të jetë “një ndryshim i lojës” në luftën e vendit të tij me Rusinë

Nga Bota
Dy presidentët në Shtëpinë e Bardhë – Zelensky i dhuron Bidenit medaljen e një ushtari ukrainas

Dy presidentët në Shtëpinë e Bardhë – Zelensky i dhuron Bidenit medaljen e një ushtari ukrainas

Nga Bota
Zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë: SHBA po punon në atë për të mësuar se çfarë në të vërtetë ka ndodhur në Poloni

Zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë: SHBA po punon në atë për të mësuar se çfarë në të vërtetë ka ndodhur në Poloni

Amerika
SHBA dënon ashpër sulmet ruse në Ukrainë

SHBA dënon ashpër sulmet ruse në Ukrainë

Amerika
Ministrja e Jashtme e Shqipërisë pritet në Shtëpinë e Bardhë, merr mbështetje për forcimin e sigurisë kibernetike

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë pritet në Shtëpinë e Bardhë, merr mbështetje për forcimin e sigurisë kibernetike

Shqipëri
Shtëpia e Bardhë: Nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armët bërthamore

Shtëpia e Bardhë: Nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armët bërthamore

Amerika
Shtëpia e Bardhë evakuohet pjesërisht pasi një dron u fut në “zonën e kufizuar”

Shtëpia e Bardhë evakuohet pjesërisht pasi një dron u fut në “zonën e kufizuar”

Amerika
Shtëpia e Bardhë: Do të vazhdojmë të mbështesim Ukrainën derisa ata vazhdojnë të mbrojnë demokracinë e tyre

Shtëpia e Bardhë: Do të vazhdojmë të mbështesim Ukrainën derisa ata vazhdojnë të mbrojnë demokracinë e tyre

Amerika
SHBA dënon sulmin kibernetik në Shqipëri: Irani do të mbajë përgjegjësi

SHBA dënon sulmin kibernetik në Shqipëri: Irani do të mbajë përgjegjësi

Shqipëri
Rrufeja godet katër persona pranë Shtëpisë së Bardhe, dy gra dhe dy burra pësuan lëndime të rënda

Rrufeja godet katër persona pranë Shtëpisë së Bardhe, dy gra dhe dy burra pësuan lëndime të rënda

Amerika
Kurti tregon pse dështoi takimi me Vuçiqin në Bruksel

Kurti tregon pse dështoi takimi me Vuçiqin në Bruksel

Politikë
Sullivan: Irani po përgatitet ta furnizojë Rusinë me dronë

Sullivan: Irani po përgatitet ta furnizojë Rusinë me dronë

Amerika
Shtëpia e Bardhë: Inkurajojmë miqtë nga Maqedonia e Veriut që të fillojnë negociatat me BE-në

Shtëpia e Bardhë: Inkurajojmë miqtë nga Maqedonia e Veriut që të fillojnë negociatat me BE-në

Maqedonia e Veriut
Ambasadori i Kosovës në SHBA takon presidentin Biden në Shtëpinë e Bardhë

Ambasadori i Kosovës në SHBA takon presidentin Biden në Shtëpinë e Bardhë

Politikë
Administrata e Bidenit pritet të zbulojë pakon e re të asistencës ushtarake për Ukrainën

Administrata e Bidenit pritet të zbulojë pakon e re të asistencës ushtarake për Ukrainën

Amerika
Shtëpia e Bardhë thotë se Putin “po e përdor ushqimin si armë” duke bllokuar eksportet e drithërave nga Ukraina

Shtëpia e Bardhë thotë se Putin “po e përdor ushqimin si armë” duke bllokuar eksportet e drithërave nga Ukraina

Nga Bota
Takimi i Kurtit me Sullivan, vjen reagimi i ambasadorit të SHBA-ve: Zhgënjyese raportimet e pasakta me vendndodhjen e takimit

Takimi i Kurtit me Sullivan, vjen reagimi i ambasadorit të SHBA-ve: Zhgënjyese raportimet e pasakta me vendndodhjen e takimit

Kosovë
Kurti: Takimi me këshilltarin amerikan Sullivan është mbajtur në Shtëpinë e Bardhë – siguria dhe investimet ishin qëllimet e vizitës në SHBA

Kurti: Takimi me këshilltarin amerikan Sullivan është mbajtur në Shtëpinë e Bardhë – siguria dhe investimet ishin qëllimet e vizitës në SHBA

Kosovë
Washingtoni do të dërgojë më shumë ndihmë ushtarake në Ukrainë

Washingtoni do të dërgojë më shumë ndihmë ushtarake në Ukrainë

Amerika
Analistët e konsiderojnë shqetësuese mungesën e liderëve të Kosovës në Shtëpinë e Bardhë

Analistët e konsiderojnë shqetësuese mungesën e liderëve të Kosovës në Shtëpinë e Bardhë

Kosovë
Presidenti Biden do të propozojë taksë të re për miliarderët amerikanë

Presidenti Biden do të propozojë taksë të re për miliarderët amerikanë

Botë
Shtëpia e Bardhë: Sherwood-Randall përsëriti përkushtimin amerikan për sovranitetin dhe integritetin territorial të Kosovës

Shtëpia e Bardhë: Sherwood-Randall përsëriti përkushtimin amerikan për sovranitetin dhe integritetin territorial të Kosovës

Kosovë
Eliza Dushku takohet në Shtëpinë e Bardhë me Joe Biden

Eliza Dushku takohet në Shtëpinë e Bardhë me Joe Biden

Yjet
Presidenti amerikan do të informojë opinionin sot për më të rejat në Ukrainë dhe veprimet e njëanshme të Rusisë

Presidenti amerikan do të informojë opinionin sot për më të rejat në Ukrainë dhe veprimet e njëanshme të Rusisë

Amerika