LAJMI I FUNDIT:

Shqipëria

3042 Artikuj

Rusia sulmon përsëri Kharkivin

Rusia sulmon përsëri Kharkivin

Evropa
Më 23 maj në OKB, Shqipëria të jetë determinuese edhe për Kosovën

Më 23 maj në OKB, Shqipëria të jetë determinuese edhe për Kosovën

Opinione
Rikthehet industria ushtarake, Shqipëria do të prodhojë armë

Rikthehet industria ushtarake, Shqipëria do të prodhojë armë

Shqipëri
Shqipëria rikthen vizat për zyrtarët e vendit që është aleat me Vladimir Putin

Shqipëria rikthen vizat për zyrtarët e vendit që është aleat me Vladimir Putin

Shqipëri
Shqipëria, Britania e Kosova deklaratë bashkëpunimi kundër migracionit të paligjshëm

Shqipëria, Britania e Kosova deklaratë bashkëpunimi kundër migracionit të paligjshëm

Kosovë
Revista argjentinase “Lagunas” shkrun për Shqipërinë: Destinacioni më i mirë për 2024

Revista argjentinase “Lagunas” shkrun për Shqipërinë: Destinacioni më i mirë për 2024

Shqipëri
Kush votoi pro dhe kush kundër rezolutës që e avancon statusin e Palestinës në OKB

Kush votoi pro dhe kush kundër rezolutës që e avancon statusin e Palestinës në OKB

Azia
Besa si një “Titan” i vërtetë në ‘Eurovision 2024’, përfundon me sukses performancën e saj në Malmo

Besa si një “Titan” i vërtetë në ‘Eurovision 2024’, përfundon me sukses performancën e saj në Malmo

Muzikë
Nis gjysmëfinalja e dytë e “Eurovision 2024”: Shqipëria në skenë e dyta përfaqësuar nga Besa Kokëdhima

Nis gjysmëfinalja e dytë e “Eurovision 2024”: Shqipëria në skenë e dyta përfaqësuar nga Besa Kokëdhima

Muzikë
Dua Lipa zgjedh Shqipërinë si vendin e preferuar për verën e vitit 2024

Dua Lipa zgjedh Shqipërinë si vendin e preferuar për verën e vitit 2024

Yjet
​Destinacionet më të kërkuara për pushime këtë vit, Shqipëria pjesë e listës

​Destinacionet më të kërkuara për pushime këtë vit, Shqipëria pjesë e listës

Shqipëri
Gjendet trupi i pajetë i 9-vjeçares, fati ende i paditur për nënën dhe dy fëmijët e tjerë që dyshohet se janë vetëmbytur në Shkodër

Gjendet trupi i pajetë i 9-vjeçares, fati ende i paditur për nënën dhe dy fëmijët e tjerë që dyshohet se janë vetëmbytur në Shkodër

Shqipëri
Mediat në Ballkan, politika, ndikimi dhe sulmet ndaj gazetarëve “Reporterët Pa Kufij” japin alarmin e shqetësimin

Mediat në Ballkan, politika, ndikimi dhe sulmet ndaj gazetarëve “Reporterët Pa Kufij” japin alarmin e shqetësimin

Muhamet Hajrullahu
Publikohet dosja, si e rekrutoi inteligjenca ruse Mikhail Zorin të vinte në Shqipëri dhe të mblidhte informacione

Publikohet dosja, si e rekrutoi inteligjenca ruse Mikhail Zorin të vinte në Shqipëri dhe të mblidhte informacione

Shqipëri
Rotary Club Prishtina Garden, klubi më i ri i Rotary në Kosovë

Rotary Club Prishtina Garden, klubi më i ri i Rotary në Kosovë

Ekonomi
NATO po bëhet gati për ballafaqimin me Rusinë

NATO po bëhet gati për ballafaqimin me Rusinë

Daniel Michaels
Në 80 vjetorin e çlirimit, Rama publikon logon “ikonike” që do të jetë në çdo dokument zyrtar

Në 80 vjetorin e çlirimit, Rama publikon logon “ikonike” që do të jetë në çdo dokument zyrtar

Shqipëri
Wisner: E ardhmja e Shqipërisë nuk është te njerëzit e përfshirë në korrupsion

Wisner: E ardhmja e Shqipërisë nuk është te njerëzit e përfshirë në korrupsion

Shqipëri
Bujar Osmani: “Ballkani i Hapur” është iniciativë e Shqipërisë, me qëllim pajtimin në mes Kosovës dhe Serbisë

Bujar Osmani: “Ballkani i Hapur” është iniciativë e Shqipërisë, me qëllim pajtimin në mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë
Shkatërrohet grupi shqiptar i kontrabandës: Qindra mijëra funte të sekuestruara që niseshin nga Britania për në Shqipëri

Shkatërrohet grupi shqiptar i kontrabandës: Qindra mijëra funte të sekuestruara që niseshin nga Britania për në Shqipëri

Shqipëri
Tregu në Shqipëri po dominohet me automjete nga Koreja e Jugut

Tregu në Shqipëri po dominohet me automjete nga Koreja e Jugut

Shqipëri
Evakuimi i shqiptarëve – flet ambasadorja e Shqipërisë në Izrael

Evakuimi i shqiptarëve – flet ambasadorja e Shqipërisë në Izrael

Shqipëri
​Numri i turistëve në Shqipëri pritet të shënojë rënie, këto janë arsyet

​Numri i turistëve në Shqipëri pritet të shënojë rënie, këto janë arsyet

Shqipëri
Shqipëria dhe Franca, memorandum bashkëpunimi në administrimin e pyjeve

Shqipëria dhe Franca, memorandum bashkëpunimi në administrimin e pyjeve

Shqipëri