LAJMI I FUNDIT:

Shkumbin Demaliaj

69 Artikuj

Përçahet AAK-ja në Deçan, Shkumbin Demaliaj shpall kandidaturën si kandidat i pavarur për të drejtuar Deçanin

Përçahet AAK-ja në Deçan, Shkumbin Demaliaj shpall kandidaturën si kandidat i pavarur për të drejtuar Deçanin

Politikë
Pakënaqësi në Degën e AAK-së në Deçan, Demaliaj kundër rikandidimit të Ramosajt për kryetar komune

Pakënaqësi në Degën e AAK-së në Deçan, Demaliaj kundër rikandidimit të Ramosajt për kryetar komune

Kosovë
Demaliaj: Nëse LDK voton Osmanin si presidente pa hyrë në koalicion me LVV-në, në zgjedhjet tjera nuk do të ekzistojë si parti

Demaliaj: Nëse LDK voton Osmanin si presidente pa hyrë në koalicion me LVV-në, në zgjedhjet tjera nuk do të ekzistojë si parti

Kosovë
Demaliaj: KQZ gaboi, deputeti i tetë i AAK-së është dashur të jetë Shemsedin Dreshaj e jo një grua

Demaliaj: KQZ gaboi, deputeti i tetë i AAK-së është dashur të jetë Shemsedin Dreshaj e jo një grua

Kosovë
Demaliaj: Nëse del që jam përfshirë në një rast të vetëm të manipulimit të votave, i kthej të gjitha mjetet që i kam marrë nga buxheti i Kosovës

Demaliaj: Nëse del që jam përfshirë në një rast të vetëm të manipulimit të votave, i kthej të gjitha mjetet që i kam marrë nga buxheti i Kosovës

Kosovë
AAK e LVV (jo) të gatshme për bashkëpunim

AAK e LVV (jo) të gatshme për bashkëpunim

Kosovë
Demaliaj: Në abuzimin e dy milionëve, është dashur të nënshkruajnë 5 deri 10 persona

Demaliaj: Në abuzimin e dy milionëve, është dashur të nënshkruajnë 5 deri 10 persona

Kosovë
Demaliaj, LVV-së: Për 50 ditë ia dhatë tregun Serbisë në Kosovë

Demaliaj, LVV-së: Për 50 ditë ia dhatë tregun Serbisë në Kosovë

Kosovë
Në Komisionin Hetimor për menaxhimin e pandemisë kërkohet të jenë dëshmitarë Armend Zemaj, Arben Vitia e Xhelal Sveçla

Në Komisionin Hetimor për menaxhimin e pandemisë kërkohet të jenë dëshmitarë Armend Zemaj, Arben Vitia e Xhelal Sveçla

Kosovë
Deputetja e LVV-së përplaset me deputetin e AAK-së për Isa Mustafën

Deputetja e LVV-së përplaset me deputetin e AAK-së për Isa Mustafën

Kosovë
Demaliaj: Kushtetuesja të vendos për të mbyllur debatin, ka pasur mjaft kohë në dispozicion

Demaliaj: Kushtetuesja të vendos për të mbyllur debatin, ka pasur mjaft kohë në dispozicion

Kosovë
Demaliaj: Qeveria lejon rritjen e deveve dhe prodhimin e aeroplanëve, por ndalon rregullimin e rrugëve e kanalizimeve

Demaliaj: Qeveria lejon rritjen e deveve dhe prodhimin e aeroplanëve, por ndalon rregullimin e rrugëve e kanalizimeve

Kosovë
Përballja e Ramush Haradinajt me pyetjet e avokatit në Gjykatë, për rastin “Veteranët”

Përballja e Ramush Haradinajt me pyetjet e avokatit në Gjykatë, për rastin “Veteranët”

Kosovë
Demaliaj pyet: Kush është Albin Kurti, shumë pak dihet për të?

Demaliaj pyet: Kush është Albin Kurti, shumë pak dihet për të?

Kosovë
Rasti “Veteranët”, Ramush Haradinaj s’shkon në seancë, gjykimi vazhdon me dëshmitarë tjerë

Rasti “Veteranët”, Ramush Haradinaj s’shkon në seancë, gjykimi vazhdon me dëshmitarë tjerë

Kosovë
Demaliaj i reagon Kurtit pasi tha se nënshkrimi i marrëveshjeve në Munih u bënë nga zyrtarë të autorizuar nga ish-ministri Pal Lekaj

Demaliaj i reagon Kurtit pasi tha se nënshkrimi i marrëveshjeve në Munih u bënë nga zyrtarë të autorizuar nga ish-ministri Pal Lekaj

Kosovë
Demaliaj: Qeveria Kurti dëshiron të bllokoj 600 mijë qytetar të Dukagjinit

Demaliaj: Qeveria Kurti dëshiron të bllokoj 600 mijë qytetar të Dukagjinit

Kosovë
Reagon Shpejtim Gashi: CIG asnjëherë nuk ka ndërmjetësuar takim mes Albin Kurtit dhe ndonjë zyrtari të Beogradit

Reagon Shpejtim Gashi: CIG asnjëherë nuk ka ndërmjetësuar takim mes Albin Kurtit dhe ndonjë zyrtari të Beogradit

Kosovë
Demaliaj i AAK-së akuzon Kurtin se u takua fshehurazi me Gjuriqin në Berlin, i përgjigjet deputeti i LVV-së

Demaliaj i AAK-së akuzon Kurtin se u takua fshehurazi me Gjuriqin në Berlin, i përgjigjet deputeti i LVV-së

Kosovë
Demaliaj: Nëse e largon taksën, Kurti bën tradhti kombëtare

Demaliaj: Nëse e largon taksën, Kurti bën tradhti kombëtare

Kosovë
Dita kur erdhi Qeveria Kurti: Fjalimi i Kurtit dhe të gjitha akuzat e deputetëve të opozitës në adresë të tij

Dita kur erdhi Qeveria Kurti: Fjalimi i Kurtit dhe të gjitha akuzat e deputetëve të opozitës në adresë të tij

Kosovë
​AAK konsideron se ka pasur shkelje kushtetuese gjatë votimit të Qeverisë Kurti

​AAK konsideron se ka pasur shkelje kushtetuese gjatë votimit të Qeverisë Kurti

Kosovë
Ndarja e ulëseve, AAK përfaqësohet nga 13 deputetë kurse PSD vetëm me Natyra Kuçin

Ndarja e ulëseve, AAK përfaqësohet nga 13 deputetë kurse PSD vetëm me Natyra Kuçin

Kosovë
Mushkolaj: Me zhvillimet e reja, Milaim Zeka moralisht nuk do të duhej të përfshihej në lista zgjedhore

Mushkolaj: Me zhvillimet e reja, Milaim Zeka moralisht nuk do të duhej të përfshihej në lista zgjedhore

Dukagjini