LAJMI I FUNDIT:

Shitje

65 Artikuj

Eksperti i financave, Bajra: Individualisht është koha të shesim, e jo të blejmë

Eksperti i financave, Bajra: Individualisht është koha të shesim, e jo të blejmë

Financa
AKP nxjerr në shitje 32 asete të ndërmarrjeve shoqërore

AKP nxjerr në shitje 32 asete të ndërmarrjeve shoqërore

Ekonomi
​Bordi i ATK-së miratoi transaksionet e shitjes me tender publik për valën SHAL 56

​Bordi i ATK-së miratoi transaksionet e shitjes me tender publik për valën SHAL 56

Ekonomi
Një shpallje e veçantë për shitjen e një veture në Bosnjë: Nëse ka ndonjë budalla, le ta blejë!

Një shpallje e veçantë për shitjen e një veture në Bosnjë: Nëse ka ndonjë budalla, le ta blejë!

Auto Fun
Drejt shitjes prodhuesi shqiptar i kromit, turqit kërkojnë kredi nga BERZH për blerjen e AlbChrome

Drejt shitjes prodhuesi shqiptar i kromit, turqit kërkojnë kredi nga BERZH për blerjen e AlbChrome

Klaudjo Jonuzaj
Rënie e madhe në shitjet e veturave në fund të vitit 2021

Rënie e madhe në shitjet e veturave në fund të vitit 2021

Auto Lajme
Çmimi i veturave të përdorura u rrit deri në 20%, sipas një analize gjermane

Çmimi i veturave të përdorura u rrit deri në 20%, sipas një analize gjermane

Auto Lajme
Një rënie dramatike në shitjet e veturave të reja në Evropë, Stellantis kaloi VW Group

Një rënie dramatike në shitjet e veturave të reja në Evropë, Stellantis kaloi VW Group

Auto Lajme
E bleu motoçikletën pa lejen e babait, ai nuk u pajtua me këtë dhe për 40 vite ia mbajti të mbyllur në garazh – nuk e ka as edhe një milje të kaluar

E bleu motoçikletën pa lejen e babait, ai nuk u pajtua me këtë dhe për 40 vite ia mbajti të mbyllur në garazh – nuk e ka as edhe një milje të kaluar

Auto Lajme
Sa janë bërë veturat e reja më të shtrenjta në dy dekadat e fundit

Sa janë bërë veturat e reja më të shtrenjta në dy dekadat e fundit

Auto Lajme
Këto janë markat më të shitura të veturave sipas vendeve

Këto janë markat më të shitura të veturave sipas vendeve

Auto Lajme
BMW gjithnjë e më shumë po blihet

BMW gjithnjë e më shumë po blihet

Auto Lajme
Dacia është një hit në Britani – 200,000 vetura të shitura

Dacia është një hit në Britani – 200,000 vetura të shitura

Auto Lajme
Shiti 25 apartamente të ortakut të tij, gjykata e Sarandës nxjerr të pafajshëm të akuzuarin për mashtrim

Shiti 25 apartamente të ortakut të tij, gjykata e Sarandës nxjerr të pafajshëm të akuzuarin për mashtrim

Shqipëri
Filluan të shesin nga kuzhina e familjes, dy vëllezërit janë në rrugë për të arritur qarkullim vjetor prej 100 milionë funte

Filluan të shesin nga kuzhina e familjes, dy vëllezërit janë në rrugë për të arritur qarkullim vjetor prej 100 milionë funte

Botë
Dhjetë veturat që “shpëtuan prodhuesit e tyre nga falimentimi”!

Dhjetë veturat që “shpëtuan prodhuesit e tyre nga falimentimi”!

Auto Lajme
Tregu Evropian i makinave po rimëkëmbet (shumë) ngadalë

Tregu Evropian i makinave po rimëkëmbet (shumë) ngadalë

Auto Lajme
Këto makina janë aktualisht më të shiturat në BE

Këto makina janë aktualisht më të shiturat në BE

Auto Lajme
Shtëpia në Boston po shitet për afërsisht 1 milion dollarë, por “banjo pa derë” po i huton njerëzit

Shtëpia në Boston po shitet për afërsisht 1 milion dollarë, por “banjo pa derë” po i huton njerëzit

Fun Lajme
Banesa ‘më e hollë’ e Londrës shitet për 1.1 milion euro

Banesa ‘më e hollë’ e Londrës shitet për 1.1 milion euro

Botë
VW Golf humb titullin më të shitur në Evropë

VW Golf humb titullin më të shitur në Evropë

Auto Lajme
Numra magjepsës: Sa njerëz në botë përdorin iPhone?

Numra magjepsës: Sa njerëz në botë përdorin iPhone?

Mobile
Cilat makina u shitën më së shumti në Gjermani në vitin 2020?

Cilat makina u shitën më së shumti në Gjermani në vitin 2020?

Auto Lajme
Samsung poston të ardhurat më të larta që ka pasur ndonjëherë nga shitjet e telefonave

Samsung poston të ardhurat më të larta që ka pasur ndonjëherë nga shitjet e telefonave

Mobile