LAJMI I FUNDIT:
SHBA

SHBA

13524 Artikuj

Mesazh i qartë nga SHBA për Izraelin: Armëpushim të menjëhershëm në Gaza dhe më shumë ndihma – pa justifikime

Mesazh i qartë nga SHBA për Izraelin: Armëpushim të menjëhershëm në Gaza dhe më shumë ndihma – pa justifikime

Nga Bota
“Vendi ka vetëm një kryeministër”: Netanyahu ‘bisedë të ashpër’ me Benny Gantz, pasi ky i fundit shkoi në Uashington

“Vendi ka vetëm një kryeministër”: Netanyahu ‘bisedë të ashpër’ me Benny Gantz, pasi ky i fundit shkoi në Uashington

Nga Bota
Çifti amerikan larguan parketin e vjetër dhe mbetën të shokuar – u shfaq një gropë 6 metra e thellë dhe shpjegimi është i pabesueshëm

Çifti amerikan larguan parketin e vjetër dhe mbetën të shokuar – u shfaq një gropë 6 metra e thellë dhe shpjegimi është i pabesueshëm

Interesante
Pamje që tregojnë momentin kur ushtria amerikane lëshon 38,000 “vakte ushqimore” mbi Gaza

Pamje që tregojnë momentin kur ushtria amerikane lëshon 38,000 “vakte ushqimore” mbi Gaza

Nga Bota
Një kamion, me shoferen brenda, mbeti i varur në një urë në Louisville, SHBA – momenti dramatik i shpëtimit të saj

Një kamion, me shoferen brenda, mbeti i varur në një urë në Louisville, SHBA – momenti dramatik i shpëtimit të saj

Amerika
Joe Biden ngatërron dy herë Gazën me Ukrainën

Joe Biden ngatërron dy herë Gazën me Ukrainën

Nga Bota
SHBA hedh ndihma nga ajri në Gaza, për herë të parë

SHBA hedh ndihma nga ajri në Gaza, për herë të parë

Nga Bota
Lajçaku takohet me Dodikun e sanksionuar nga SHBA-ja, reagon deputeti Basha

Lajçaku takohet me Dodikun e sanksionuar nga SHBA-ja, reagon deputeti Basha

Kosovë
Vajzat u gjendën në një situatë të bezdishme – banakieri u solli faturën me një mesazh të fshehur, gjithçka u zgjidh menjëherë

Vajzat u gjendën në një situatë të bezdishme – banakieri u solli faturën me një mesazh të fshehur, gjithçka u zgjidh menjëherë

Fun Lajme
SHBA-ja do të nis dërgimin e ndihmave në Gazë nga ajri

SHBA-ja do të nis dërgimin e ndihmave në Gazë nga ajri

Nga Bota
Biden: Shpresoj se armëpushimi do të arrihet deri në Ramazan në Gaza

Biden: Shpresoj se armëpushimi do të arrihet deri në Ramazan në Gaza

Azia
Një ish-diplomat amerikan pranon se ka punuar si agjent i Kubës

Një ish-diplomat amerikan pranon se ka punuar si agjent i Kubës

Nga Bota
Njerëz të vdekur, mijëra bagëti të ngordhura në Teksas – pamje të ‘zjarrit të dytë më të madh në historinë e SHBA-së’

Njerëz të vdekur, mijëra bagëti të ngordhura në Teksas – pamje të ‘zjarrit të dytë më të madh në historinë e SHBA-së’

Amerika
Orban e sheh Trumpin si ‘të vetmin shans serioz’ për përfundimin e luftës në Ukrainë – zbulohen fjalët e tij gjatë një forumi në Turqi

Orban e sheh Trumpin si ‘të vetmin shans serioz’ për përfundimin e luftës në Ukrainë – zbulohen fjalët e tij gjatë një forumi në Turqi

Nga Bota
Trump edhe me një akuzë të çuditshme: Biden po persekuton katolikët

Trump edhe me një akuzë të çuditshme: Biden po persekuton katolikët

Amerika
Ujëvara e Kalifornisë shndërrohet në ujëvarë nga e cila rrjedh “zjarr” gjatë një fenomeni të rrallë

Ujëvara e Kalifornisë shndërrohet në ujëvarë nga e cila rrjedh “zjarr” gjatë një fenomeni të rrallë

Interesante
Dukej si një ftohje dhe më pas filloi luftën për jetën: Pse u detyruan mjekët t’ia amputonin këmbët dhe krahët mësueses amerikane

Dukej si një ftohje dhe më pas filloi luftën për jetën: Pse u detyruan mjekët t’ia amputonin këmbët dhe krahët mësueses amerikane

Amerika
“Rreziku për pushtimin e Kosovës” – si e alarmoi CIA Shtëpinë e Bardhë për trupat serbe në kufi me Kosovën, pas sulmit në Banjskë

“Rreziku për pushtimin e Kosovës” – si e alarmoi CIA Shtëpinë e Bardhë për trupat serbe në kufi me Kosovën, pas sulmit në Banjskë

Kosovë
Shtëpia e Bardhë: Sot vdiqën shumë palestinezë, kërkojmë informacione nga Izraeli

Shtëpia e Bardhë: Sot vdiqën shumë palestinezë, kërkojmë informacione nga Izraeli

Azia
Trumpit i hiqet emri nga fletëvotimet e zgjedhjeve paraprake në Illinois

Trumpit i hiqet emri nga fletëvotimet e zgjedhjeve paraprake në Illinois

Amerika
Shefi i Pentagonit: Më shumë se 25 mijë gra dhe fëmijë janë vrarë në Gaza

Shefi i Pentagonit: Më shumë se 25 mijë gra dhe fëmijë janë vrarë në Gaza

Azia
Pas vrasjes së mbi 100 palestinezëve nga forcat izraelite, reagon Joe Biden

Pas vrasjes së mbi 100 palestinezëve nga forcat izraelite, reagon Joe Biden

Azia
Pretendimi i imunitetit të Trump, Gjykata e lartë amerikane pranon të shqyrtojë çështjen në prill

Pretendimi i imunitetit të Trump, Gjykata e lartë amerikane pranon të shqyrtojë çështjen në prill

Amerika
A po e shqyrton SHBA-ja hedhjen e ndihmave në Gazë nga ajri?

A po e shqyrton SHBA-ja hedhjen e ndihmave në Gazë nga ajri?

Nga Bota