LAJMI I FUNDIT:

Shamia

29 Artikuj

Grim perfekt për vajzat që bartin shami

Grim perfekt për vajzat që bartin shami

Grim
U futën në lokal pa shamia në kokë, burri sulmon dy gratë në Iran – u hedh jogurt

U futën në lokal pa shamia në kokë, burri sulmon dy gratë në Iran – u hedh jogurt

Azia
Përse stjuardesat bartin shami rreth qafe? Ky detaj mode mund t’jua shpëtojë jetën!

Përse stjuardesat bartin shami rreth qafe? Ky detaj mode mund t’jua shpëtojë jetën!

Lifestyle
Erdogan paralajmëron referendum për mbajtjen e shamisë në Turqi

Erdogan paralajmëron referendum për mbajtjen e shamisë në Turqi

Turqia
Presidenti i Iranit tërhiqet nga intervista me CNN, pasi gazetarja refuzoi kërkesën për “shall në kokë”

Presidenti i Iranit tërhiqet nga intervista me CNN, pasi gazetarja refuzoi kërkesën për “shall në kokë”

Nga Bota
Disa gra djegin shamitë gjatë protestave në Iran, pas vdekjes së një vajze të arrestuar pasi “nuk mbante hixhab”

Disa gra djegin shamitë gjatë protestave në Iran, pas vdekjes së një vajze të arrestuar pasi “nuk mbante hixhab”

Nga Bota
Mësuesja nga Suhareka bën kërkesë që të kthehet në punë

Mësuesja nga Suhareka bën kërkesë që të kthehet në punë

Arsim
Nis kampanja në rrjetet sociale për lejimin e vajzave të vijojnë shkollimin me mbulesë në Kosovë

Nis kampanja në rrjetet sociale për lejimin e vajzave të vijojnë shkollimin me mbulesë në Kosovë

Kosovë
Stili i përkryer elegant i biznesit: Lidhni një shami rreth qafës me vetëm disa lëvizje

Stili i përkryer elegant i biznesit: Lidhni një shami rreth qafës me vetëm disa lëvizje

Moda
Nga një copë pëlhure mund të bëni një sërë veshjesh – nga shalli deri te fustani

Nga një copë pëlhure mund të bëni një sërë veshjesh – nga shalli deri te fustani

Moda
Të përsosura për det: Tetë mënyra për shamitë e larme

Të përsosura për det: Tetë mënyra për shamitë e larme

Moda
“Po shamisë” – postimi që lidhet me modën nga Vogue France, nxit reagime te femrat myslimane që thonë se persekutohen për shkak të mbulesës

“Po shamisë” – postimi që lidhet me modën nga Vogue France, nxit reagime te femrat myslimane që thonë se persekutohen për shkak të mbulesës

Modë
Pse burrat i hoqën kapelat e gratë shamitë?

Pse burrat i hoqën kapelat e gratë shamitë?

Histori
Gjykata Kushtetuese e Austrisë anulon vendimin që ndalonte bartjen e shamive nëpër shkolla fillore

Gjykata Kushtetuese e Austrisë anulon vendimin që ndalonte bartjen e shamive nëpër shkolla fillore

Evropa
Gjashtë mënyra për bartjen e shamisë në flokë

Gjashtë mënyra për bartjen e shamisë në flokë

Flokë dhe stil
Këto stile flokësh me shami thjesht na kanë magjepsur

Këto stile flokësh me shami thjesht na kanë magjepsur

Flokë dhe stil
Si ta bartni shaminë në flokë? Trend i cili këtë verë nuk bën ta anashkaloni

Si ta bartni shaminë në flokë? Trend i cili këtë verë nuk bën ta anashkaloni

Keshilla Modë
Austria ndalon shaminë për vajzat në shkollat fillore

Austria ndalon shaminë për vajzat në shkollat fillore

Nga Bota
Kjo vajzë me shami tregon aftësitë e saj në basketboll – 500 mijë shikime, 11 mijë pëlqime dhe mbi 4 mijë komente (Video)

Kjo vajzë me shami tregon aftësitë e saj në basketboll – 500 mijë shikime, 11 mijë pëlqime dhe mbi 4 mijë komente (Video)

Fun Lajme
Austria përgatitet për ndalesën e shamisë në shkollat fillore

Austria përgatitet për ndalesën e shamisë në shkollat fillore

Nga Bota
Imam është një femër, ndalohet shamia, lejohen homoseksualët: Xhamia e parë për gra dhe burra!

Imam është një femër, ndalohet shamia, lejohen homoseksualët: Xhamia e parë për gra dhe burra!

Nga Bota
Si ta bartni shaminë në flokë këtë sezon (Foto)

Si ta bartni shaminë në flokë këtë sezon (Foto)

Modë
Kina ndalon mjekrrat dhe shamitë

Kina ndalon mjekrrat dhe shamitë

Nga Bota
Gjykata Evropiane e Drejtësisë lejon largimin nga puna të punonjësve që bartin shami

Gjykata Evropiane e Drejtësisë lejon largimin nga puna të punonjësve që bartin shami

Nga Bota