LAJMI I FUNDIT:

Seul

42 Artikuj

Kurti në Samitin e Paqes në Seul: Kosova po e bën më të mirën që të kemi paqe e siguri

Kurti në Samitin e Paqes në Seul: Kosova po e bën më të mirën që të kemi paqe e siguri

Kosovë
Pesë rusë prej muajsh jetojnë në aeroportin e Seulit, i ikën mobilizimit të Putinit – u është refuzuar kërkesa për azil

Pesë rusë prej muajsh jetojnë në aeroportin e Seulit, i ikën mobilizimit të Putinit – u është refuzuar kërkesa për azil

Evropa
Aeroplani me pasagjerë u nis nga Seuli në vitin 2023, ateroi në San Francisco në 2022

Aeroplani me pasagjerë u nis nga Seuli në vitin 2023, ateroi në San Francisco në 2022

Fun Lajme
Këngëtari dhe aktori Lee Jihan, njeri nga viktimat në përplasjen e turmës në Seul për Halloween

Këngëtari dhe aktori Lee Jihan, njeri nga viktimat në përplasjen e turmës në Seul për Halloween

Po Flitet
Në mesin e viktimave në Korenë e Jugut janë 22 shtetas të huaj nga 12 vende

Në mesin e viktimave në Korenë e Jugut janë 22 shtetas të huaj nga 12 vende

Azia
Osmani shpreh ngushëllime për tragjedin në Seul të Koresë së Jugut

Osmani shpreh ngushëllime për tragjedin në Seul të Koresë së Jugut

Kosovë
Koreja e Jugut në zi pas rrëmujës së njerëzve ku humbën jetën 151 persona në Seul

Koreja e Jugut në zi pas rrëmujës së njerëzve ku humbën jetën 151 persona në Seul

Azia
“Njerëzit ranë mbi njëri-tjetrin”, tha një i mbijetuar për incidentin në Seul ku tanimë thuhet se numri i viktimave ka shkuar në 149

“Njerëzit ranë mbi njëri-tjetrin”, tha një i mbijetuar për incidentin në Seul ku tanimë thuhet se numri i viktimave ka shkuar në 149

Azia
Incidenti në Seul – ishte eventi i parë i Halloween-it në tre vjet pas heqjes së masave kufizuese

Incidenti në Seul – ishte eventi i parë i Halloween-it në tre vjet pas heqjes së masave kufizuese

Azia
Të paktën 146 persona të vdekur nga rrëmuja në Seul të Koresë së Jugut – numri mund të rritet

Të paktën 146 persona të vdekur nga rrëmuja në Seul të Koresë së Jugut – numri mund të rritet

Azia
59 të vdekur nga incidenti në Kore të Jugut e 150 të tjerë të lënduar – videot tregojnë njerëz të ngujuar e kufoma në rrugë

59 të vdekur nga incidenti në Kore të Jugut e 150 të tjerë të lënduar – videot tregojnë njerëz të ngujuar e kufoma në rrugë

Azia
E bën sërish Kim Jong-un, Koreja e Veriut shkrep raketë në prag të vizitës së zëvendëspresidentes amerikane në Seul

E bën sërish Kim Jong-un, Koreja e Veriut shkrep raketë në prag të vizitës së zëvendëspresidentes amerikane në Seul

Azia
Pas dhjetë viteve Singapori bie nga froni me aeroportin më të mirë në botë, në krye të listës ngjitet Katari

Pas dhjetë viteve Singapori bie nga froni me aeroportin më të mirë në botë, në krye të listës ngjitet Katari

Nga Bota
Ai do të ruaj qiellin e Koresë së Jugut, Seuli prezanton aeroplanin luftarak bazuar në modelin amerikan F-35

Ai do të ruaj qiellin e Koresë së Jugut, Seuli prezanton aeroplanin luftarak bazuar në modelin amerikan F-35

Azia
Çifti jugkorean gabimisht pikturojnë mbi veprën e artit që kap vlerën e 500 mijë dollarëve, kamerat e sigurisë filmojnë momentin

Çifti jugkorean gabimisht pikturojnë mbi veprën e artit që kap vlerën e 500 mijë dollarëve, kamerat e sigurisë filmojnë momentin

Dështime
Gratë e burgosura në Korenë e Veriut u dhunuan seksualisht nga zyrtarët e sigurisë, tregon raporti i KB-së

Gratë e burgosura në Korenë e Veriut u dhunuan seksualisht nga zyrtarët e sigurisë, tregon raporti i KB-së

Nga Bota
Gjendet i vdekur kryetari i Seulit, ishte zhdukur nga e mërkura

Gjendet i vdekur kryetari i Seulit, ishte zhdukur nga e mërkura

Nga Bota
Seuli mbyll kafiteritë dhe klubet e natës, 29-vjeçari nuk e dinte se është prekur me COVID-19 – doli për t’u argëtuar dhe infektoi dhjetëra persona

Seuli mbyll kafiteritë dhe klubet e natës, 29-vjeçari nuk e dinte se është prekur me COVID-19 – doli për t’u argëtuar dhe infektoi dhjetëra persona

Nga Bota
Kryeqyteti i Koresë Jugore shtrëngon masat, urdhëron mbylljen e lokaleve shkaku i rasteve të reja

Kryeqyteti i Koresë Jugore shtrëngon masat, urdhëron mbylljen e lokaleve shkaku i rasteve të reja

Nga Bota
Trupat ushtarake të Koresë Veriore qëlluan mbi rojat kufitare të Koresë Jugore

Trupat ushtarake të Koresë Veriore qëlluan mbi rojat kufitare të Koresë Jugore

Nga Bota
Kadare: Handke kaloi vijën që s’duhet kaluar në letërsi

Kadare: Handke kaloi vijën që s’duhet kaluar në letërsi

Cult+
Bleu ndërtesën e shtatë milionë eurove, gjashtëvjeçarja që në YouTube i ka mbi 30 milionë ndjekës

Bleu ndërtesën e shtatë milionë eurove, gjashtëvjeçarja që në YouTube i ka mbi 30 milionë ndjekës

Fun Lajme
Ndryshimet kushtetuese i japin tjetër titull Kim Jong-Un, Koreja e Veriut synon arritjen e traktatit të paqes me SHBA-të

Ndryshimet kushtetuese i japin tjetër titull Kim Jong-Un, Koreja e Veriut synon arritjen e traktatit të paqes me SHBA-të

Nga Bota
Kia sjellë një SUV të ri, me pamje shumë të mirë (Foto)

Kia sjellë një SUV të ri, me pamje shumë të mirë (Foto)

Modelet e Reja