LAJMI I FUNDIT:

Senati amerikan

98 Artikuj

Si ndodh procesi i shkarkimit të një presidenti amerikan?

Si ndodh procesi i shkarkimit të një presidenti amerikan?

Nga Bota
Senatorët amerikanë: Përkushtimi për dialog me Serbinë do të përfshijë zgjidhje të vështira

Senatorët amerikanë: Përkushtimi për dialog me Serbinë do të përfshijë zgjidhje të vështira

Kosovë
Protokolli për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO para Komisionit të Senatit Amerikan

Protokolli për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO para Komisionit të Senatit Amerikan

Maqedonia e Veriut
Pacolli në Senatin Amerikan: Prezenca amerikane në rajon është jetike për paqen dhe demokracinë, Ballkani i takon NATO-s

Pacolli në Senatin Amerikan: Prezenca amerikane në rajon është jetike për paqen dhe demokracinë, Ballkani i takon NATO-s

Politikë
Senati amerikan kundër tërheqjes së trupave nga Siria dhe Afganistani

Senati amerikan kundër tërheqjes së trupave nga Siria dhe Afganistani

Nga Bota
Trump kërcënon sërish me mbyllje të qeverisë pas votimit të Senatit për rihapje

Trump kërcënon sërish me mbyllje të qeverisë pas votimit të Senatit për rihapje

Nga Bota
Për shkak të mbylljes së pjesshme të qeverisë në SHBA, 800 mijë punonjës federalë mbesin pa paga

Për shkak të mbylljes së pjesshme të qeverisë në SHBA, 800 mijë punonjës federalë mbesin pa paga

Nga Bota
Senatorët arrijnë marrëveshje për rihapjen e qeverisë amerikane

Senatorët arrijnë marrëveshje për rihapjen e qeverisë amerikane

Nga Bota
Senati amerikan miraton një reformë madhore në drejtësi

Senati amerikan miraton një reformë madhore në drejtësi

Nga Bota
Senati Amerikan akuzon princin saudit për vrasjen e gazetarit Khashoggi

Senati Amerikan akuzon princin saudit për vrasjen e gazetarit Khashoggi

Nga Bota
Trump paralajmëron demokratët të mos përdorin shumicën kundër tij

Trump paralajmëron demokratët të mos përdorin shumicën kundër tij

Nga Bota
Demokratët pritet të kenë shumicën në Kongres – por çfarë do të thotë kjo saktësisht për presidentin Trump?

Demokratët pritet të kenë shumicën në Kongres – por çfarë do të thotë kjo saktësisht për presidentin Trump?

Nga Bota
Senati amerikan konfirmon Kavanaugh në Gjykatën e Lartë

Senati amerikan konfirmon Kavanaugh në Gjykatën e Lartë

Nga Bota
Propozohet rezolutë në Senat për mbështetje të marrëveshjes mes Maqedonisë dhe Greqisë

Propozohet rezolutë në Senat për mbështetje të marrëveshjes mes Maqedonisë dhe Greqisë

Bashkim Iljazi
Senati amerikan ka miratuar marrëveshjen për ekstradim mes Kosovës dhe ShBA-së

Senati amerikan ka miratuar marrëveshjen për ekstradim mes Kosovës dhe ShBA-së

Kosovë
Hetimet e Senatit thonë se Rusia ndihmoi Donald Trumpin në zgjedhje

Hetimet e Senatit thonë se Rusia ndihmoi Donald Trumpin në zgjedhje

Nga Bota
Edhe Kosova është prekur nga vjedhja e të dhënave personale – eksperti Hekuran Doli tregon si mund të keni qenë ju “viktimë”

Edhe Kosova është prekur nga vjedhja e të dhënave personale – eksperti Hekuran Doli tregon si mund të keni qenë ju “viktimë”

Kosovë
Zuckerberg: Ishte faji im dhe unë kërkoj falje

Zuckerberg: Ishte faji im dhe unë kërkoj falje

Lajme Teknologji
Çfarë përmban ‘Raporti Nunes’?

Çfarë përmban ‘Raporti Nunes’?

Nga Bota
‘Mbyllet’ qeveria amerikane, Senati nuk e kalon buxhetin

‘Mbyllet’ qeveria amerikane, Senati nuk e kalon buxhetin

Financa
SHBA: Hapësirat shqiptare në Ballkan nuk kërcënohen nga ndikimi rus

SHBA: Hapësirat shqiptare në Ballkan nuk kërcënohen nga ndikimi rus

Kosovë
SHBA: Senati i ka refuzuar masat për shfuqizim të reformës së Obamës

SHBA: Senati i ka refuzuar masat për shfuqizim të reformës së Obamës

Nga Bota
Senati e miratoi legjislacionin për sanksione kundër Rusisë

Senati e miratoi legjislacionin për sanksione kundër Rusisë

Nga Bota
Yee: Ballkani po përballet me sfida serioze të ndikimit rus

Yee: Ballkani po përballet me sfida serioze të ndikimit rus

Kosovë