LAJMI I FUNDIT:

Selim Selimi

197 Artikuj

Kongresi amerikan publikon faturat e vitit 2018 – delegacionet kosovare qëndruan në hotelet luksoze të Trumpit gjatë vizitave në SHBA

Kongresi amerikan publikon faturat e vitit 2018 – delegacionet kosovare qëndruan në hotelet luksoze të Trumpit gjatë vizitave në SHBA

Amerika
Bajqinovci dhe Selimi përplasen për listat e veteranëve

Bajqinovci dhe Selimi përplasen për listat e veteranëve

Politikë
Deputetja e LVV-së përplaset me ish-ministrin e Drejtësisë për Byronë Shtetërore

Deputetja e LVV-së përplaset me ish-ministrin e Drejtësisë për Byronë Shtetërore

Drejtësi
30 ditë paraburgim për Nuredin Lushtakun, deklaratat rreth rastit dhe njoftimi i Prokurorisë Themelore në Mitrovicë

30 ditë paraburgim për Nuredin Lushtakun, deklaratat rreth rastit dhe njoftimi i Prokurorisë Themelore në Mitrovicë

Besnike Salihu
Selimi takohet me Kurtin, i jep përkrahjen e AAK-së për vettingun

Selimi takohet me Kurtin, i jep përkrahjen e AAK-së për vettingun

Politikë
Selimi: Kurti e bën gjyqësinë vet – kjo e bën të tmerrshme qeverisjen e tij

Selimi: Kurti e bën gjyqësinë vet – kjo e bën të tmerrshme qeverisjen e tij

Politikë
Selimi: Vizita e Kurtit në SHBA ishte “ekskursion”

Selimi: Vizita e Kurtit në SHBA ishte “ekskursion”

Kosovë
Selimi: Haradinaj gjatë vizitës në New York u sabotua nga ambasada e Kosovës në SHBA

Selimi: Haradinaj gjatë vizitës në New York u sabotua nga ambasada e Kosovës në SHBA

Kosovë
Ish-ministri i Drejtësisë: Mbi 100 mijë persona aplikuan për të fituar statusin e veteranit të UÇK-së

Ish-ministri i Drejtësisë: Mbi 100 mijë persona aplikuan për të fituar statusin e veteranit të UÇK-së

Kosovë
Selimi: Refuzimi i komisionit hetimor është masakrim i demokracisë

Selimi: Refuzimi i komisionit hetimor është masakrim i demokracisë

Kosovë
Kush i ka fajet pse shqiptarët në Serbi rrezikojnë të mos kenë asnjë deputetë, flasin analistë e politikanë

Kush i ka fajet pse shqiptarët në Serbi rrezikojnë të mos kenë asnjë deputetë, flasin analistë e politikanë

Lugina
Ish-ministri i Drejtësisë pasi Kuvendi refuzoi Kodin Civil: Çfarë do t’i thotë Kurti kongresistit Torres që është deklaruar hapur homoseksual

Ish-ministri i Drejtësisë pasi Kuvendi refuzoi Kodin Civil: Çfarë do t’i thotë Kurti kongresistit Torres që është deklaruar hapur homoseksual

Kosovë
Selimi: Kosova të kërkojë mbylljen e Gjykatës Speciale

Selimi: Kosova të kërkojë mbylljen e Gjykatës Speciale

Drejtësi
Analistët: Ka ndryshuar Kurti, por ka ndryshuar edhe BE-ja karshi Kosovës për dialogun

Analistët: Ka ndryshuar Kurti, por ka ndryshuar edhe BE-ja karshi Kosovës për dialogun

Politikë
Kujt i takojnë meritat për përparimin e Kosovës në luftën kundër korrupsionit, pozita e opozita të ndarë – analistët të rezervuar

Kujt i takojnë meritat për përparimin e Kosovës në luftën kundër korrupsionit, pozita e opozita të ndarë – analistët të rezervuar

Kosovë
Selim Selimi: Suksesi në perceptimin e korrupsionit lidhet me aktivitetin e LVV-së sa ishte në opozitë

Selim Selimi: Suksesi në perceptimin e korrupsionit lidhet me aktivitetin e LVV-së sa ishte në opozitë

Politikë
Marrëveshjen për qelitë e burgjeve, Selimi e quan hap të madh në marrëdhëniet Kosovë-Danimarkë

Marrëveshjen për qelitë e burgjeve, Selimi e quan hap të madh në marrëdhëniet Kosovë-Danimarkë

Mirjeta Hajzeraj
Pas hudhjes së kallëzimit penal ndaj tij, ish-ministri Selimi paralajmëron padi ndaj zëvendësministrit Sallahu

Pas hudhjes së kallëzimit penal ndaj tij, ish-ministri Selimi paralajmëron padi ndaj zëvendësministrit Sallahu

Drejtësi
Prokuroria Speciale e hedh poshtë kallëzimin penal ndaj Selim Selimit dhe Nehat Thaqit

Prokuroria Speciale e hedh poshtë kallëzimin penal ndaj Selim Selimit dhe Nehat Thaqit

Drejtësi
Selimi i kundërpërgjigjet këshilltarit të presidentes: Keni tendencë për ta politizuar drejtësinë

Selimi i kundërpërgjigjet këshilltarit të presidentes: Keni tendencë për ta politizuar drejtësinë

Kosovë
Selimi i reagon Vitisë: Ministër a Prishtinën a vaksinën? 

Selimi i reagon Vitisë: Ministër a Prishtinën a vaksinën? 

Kosovë
Selimi i AAK-së e quan Kurtin kryetar të LVV-së dhe LDK-së

Selimi i AAK-së e quan Kurtin kryetar të LVV-së dhe LDK-së

Politikë
Ish-ministri Selimi i reagon Ramës, tregon se çfarë u bisedua te zyra e Merkelit mes Haradinajt dhe kryeministrit shqiptar

Ish-ministri Selimi i reagon Ramës, tregon se çfarë u bisedua te zyra e Merkelit mes Haradinajt dhe kryeministrit shqiptar

Kosovë
Ish-ministri Selimi: Abdixhiku dhe Osmani të tregojnë se nuk janë vegël e VV-së

Ish-ministri Selimi: Abdixhiku dhe Osmani të tregojnë se nuk janë vegël e VV-së

Politikë