LAJMI I FUNDIT:

Rufki Suma

37 Artikuj

Politikanët që mbetën pa ulësen e kryetarit të komunës në zgjedhjet lokale 2021

Politikanët që mbetën pa ulësen e kryetarit të komunës në zgjedhjet lokale 2021

Mirjeta Hajzeraj
Supremja refuzon sërish ankesën e Rufki Sumës, nuk ka rivotim në Han të Elezit

Supremja refuzon sërish ankesën e Rufki Sumës, nuk ka rivotim në Han të Elezit

Kosovë
Nuk ka rivotim në Han të Elezit, PZAP hedh poshtë ankesën e Rukfi Sumës

Nuk ka rivotim në Han të Elezit, PZAP hedh poshtë ankesën e Rukfi Sumës

Komunat
Cakolli pas vendimit për Hanin e Elezit: Palët kanë të drejtën e ankesës edhe njëherë në Supreme – vendimi merret brenda një jave

Cakolli pas vendimit për Hanin e Elezit: Palët kanë të drejtën e ankesës edhe njëherë në Supreme – vendimi merret brenda një jave

Kosovë
Suma: Vendimi i Supremes është befasues, pa asnjë argument

Suma: Vendimi i Supremes është befasues, pa asnjë argument

Kosovë
Supremja anulon vendimin e PZAP-it, nuk ka rivotim në Han të Elezit

Supremja anulon vendimin e PZAP-it, nuk ka rivotim në Han të Elezit

Kosovë
Në Han të Elezit PDK-ja merr 55 vota nga diaspora, ndërsa LVV-ja vetëm tri

Në Han të Elezit PDK-ja merr 55 vota nga diaspora, ndërsa LVV-ja vetëm tri

Kosovë
Prokuroria fillon hetimet lidhur me zgjedhjet për kryetar komune në Han të Elezit

Prokuroria fillon hetimet lidhur me zgjedhjet për kryetar komune në Han të Elezit

Kronika e Zezë
Pas anulimit të zgjedhjeve në Han të Elezit, Ballazhi: Suma do të turpërohet nga humbja

Pas anulimit të zgjedhjeve në Han të Elezit, Ballazhi: Suma do të turpërohet nga humbja

Mirjeta Hajzeraj
Suma përshëndet vendimin për anulimin e zgjedhjeve në Han të Elezit

Suma përshëndet vendimin për anulimin e zgjedhjeve në Han të Elezit

Politikë
PZAP anulon zgjedhjet në Komunën e Hanit të Elezit – dyshohet se pati shitblerje të votave

PZAP anulon zgjedhjet në Komunën e Hanit të Elezit – dyshohet se pati shitblerje të votave

Kosovë
Rufki Suma humb garën në Han të Elezit, fiton kandidati i PDK-së

Rufki Suma humb garën në Han të Elezit, fiton kandidati i PDK-së

Politikë
Numërohen 73% të votave në Han të Elezit: Kandidati i PDK-së para Rufki Sumës

Numërohen 73% të votave në Han të Elezit: Kandidati i PDK-së para Rufki Sumës

Politikë
Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Hanit të Elezit pas zgjedhjeve lokale 2021?

Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Hanit të Elezit pas zgjedhjeve lokale 2021?

Kosovë
Rufki Suma, kryetari që mbajti premtimet

Rufki Suma, kryetari që mbajti premtimet

Kosovë
Suma: Rritet fluksi i qytetarëve në pikën kufitare në Han të Elezit

Suma: Rritet fluksi i qytetarëve në pikën kufitare në Han të Elezit

Kosovë
Edhe Komuna e Hanit të Elezit i jep mirënjohje Labit

Edhe Komuna e Hanit të Elezit i jep mirënjohje Labit

Yjet
Zemaj e Suma flasin për situatën epidemiologjike në Han të Elezit

Zemaj e Suma flasin për situatën epidemiologjike në Han të Elezit

Kosovë
Kryetari i Hanit të Elezit prin me përmbushjen e premtimeve të dhëna gjatë fushatës zgjedhore

Kryetari i Hanit të Elezit prin me përmbushjen e premtimeve të dhëna gjatë fushatës zgjedhore

Kosovë
Zemaj dhe Suma flasin për luftimin e COVID-19

Zemaj dhe Suma flasin për luftimin e COVID-19

Kosovë
Hani i Elezit pa çerdhe, Suma kërkon mbështetje nga MAShT

Hani i Elezit pa çerdhe, Suma kërkon mbështetje nga MAShT

Kosovë
Suma: I infektuari nga Hani i Elezit, rast kontakti i shoferit të ndjerë nga Ferizaj

Suma: I infektuari nga Hani i Elezit, rast kontakti i shoferit të ndjerë nga Ferizaj

Kosovë
Haradinaj: Qeveria do të mbështesë Hanin e Elezit

Haradinaj: Qeveria do të mbështesë Hanin e Elezit

Politikë
Rufki Suma, kryetari më i dashur (Video)

Rufki Suma, kryetari më i dashur (Video)

Kosovë