LAJMI I FUNDIT:

Rrjeti 5G

14 Artikuj

Portugalia i afrohet edhe më shumë ndalimit të furnizuesve kinezë të komponentëve të rrjetit 5G

Portugalia i afrohet edhe më shumë ndalimit të furnizuesve kinezë të komponentëve të rrjetit 5G

Lajme Teknologji
Gjermania po ekzaminon komponentët kinezë në rrjetin e saj 5G

Gjermania po ekzaminon komponentët kinezë në rrjetin e saj 5G

Lajme Teknologji
Maqedonia mund të ketë roaming pa pagesë deri në vitin 2027, së shpejti lansohet rrjeti 5G

Maqedonia mund të ketë roaming pa pagesë deri në vitin 2027, së shpejti lansohet rrjeti 5G

Maqedonia e Veriut
Katër kompani në Maqedoni të interesuara për tenderin për rrjetin 5G

Katër kompani në Maqedoni të interesuara për tenderin për rrjetin 5G

Maqedonia e Veriut
Sekretari amerikan Pompeo shkruan për marrëveshjen e Kosovës me SHBA-në për rrjetin 5G

Sekretari amerikan Pompeo shkruan për marrëveshjen e Kosovës me SHBA-në për rrjetin 5G

Kosovë
Maqedonia e Veriut dhe ShBA-të konfirmojnë bashkëpunimin për siguri për teknologjinë 5G

Maqedonia e Veriut dhe ShBA-të konfirmojnë bashkëpunimin për siguri për teknologjinë 5G

Maqedonia e Veriut
Zaev: Rrjeti 5G do të shkaktojë më shumë efekte pozitive sesa energjia elektrike

Zaev: Rrjeti 5G do të shkaktojë më shumë efekte pozitive sesa energjia elektrike

Maqedonia e Veriut
Ambasadori amerikan përshëndet vendimin e Qeverisë së Kosovës rreth pajisjeve 5G

Ambasadori amerikan përshëndet vendimin e Qeverisë së Kosovës rreth pajisjeve 5G

Kosovë
Pse zviceranët kanë frikë nga përdorimi i rrjetit 5G?

Pse zviceranët kanë frikë nga përdorimi i rrjetit 5G?

Nga Bota
Cila është e vërteta rreth teorive se “5G qëndron pas coronavirusit”?

Cila është e vërteta rreth teorive se “5G qëndron pas coronavirusit”?

Nga Bota
Ministri Mançevski: Në Maqedoni nuk ka rrjet 5G, shumë vende e kanë të aktivizuar

Ministri Mançevski: Në Maqedoni nuk ka rrjet 5G, shumë vende e kanë të aktivizuar

Maqedonia e Veriut
Ishin përhapur lajme të rreme se rrjeti 5G kontribuon në përhapjen e COVID-19, persona të panjohur i vënë flakën disa trafostacioneve nëpër Britani

Ishin përhapur lajme të rreme se rrjeti 5G kontribuon në përhapjen e COVID-19, persona të panjohur i vënë flakën disa trafostacioneve nëpër Britani

Nga Bota
Telefoni i parë 5G nga Huawei del në shitje muajin tjetër

Telefoni i parë 5G nga Huawei del në shitje muajin tjetër

Lajme Teknologji
MWC: Ericsson po lanson rrjetin 5G në kohën reale, njofton CEO Ekholm

MWC: Ericsson po lanson rrjetin 5G në kohën reale, njofton CEO Ekholm

Internet