LAJMI I FUNDIT:

Rivarrimi

16 Artikuj

Luftërat politike dhe ideologjike, me eshtrat e vëllezërve Frashëri

Luftërat politike dhe ideologjike, me eshtrat e vëllezërve Frashëri

Histori
Rivarrosen mbetjet mortore të shtatë personave të zhdukur, viktima të Masakrës së Krushës së Vogël

Rivarrosen mbetjet mortore të shtatë personave të zhdukur, viktima të Masakrës së Krushës së Vogël

Kosovë
Nesër rivarrosen mbetjet mortore të shtatë personave të zhdukur, viktima të Masakrës së Krushës së Madhe

Nesër rivarrosen mbetjet mortore të shtatë personave të zhdukur, viktima të Masakrës së Krushës së Madhe

Kosovë
Dëshmia e hebreut vlonjat që mori pjesë në rivarrimin e Ismail Qemalit

Dëshmia e hebreut vlonjat që mori pjesë në rivarrimin e Ismail Qemalit

Cult+
Me ceremoni ushtarake rivarroset dëshmori, Muhamet Musliu

Me ceremoni ushtarake rivarroset dëshmori, Muhamet Musliu

Kosovë
Përskaj varrit më të thellë në botë: Historia e rivarrimit të eshtrave të Azem Galicës

Përskaj varrit më të thellë në botë: Historia e rivarrimit të eshtrave të Azem Galicës

Cult+
Ceremonia e rivarrimit të eshtrave të Naim Frashërit në Tiranë

Ceremonia e rivarrimit të eshtrave të Naim Frashërit në Tiranë

Cult+
Rivarroset Habib Grajqevci i vrarë nga forcat serbe në vitin 1999, dy djemtë e tij ende të zhdukur

Rivarroset Habib Grajqevci i vrarë nga forcat serbe në vitin 1999, dy djemtë e tij ende të zhdukur

Kosovë
Irlandezët kërkojnë që Joyce të rivarroset në Dublin

Irlandezët kërkojnë që Joyce të rivarroset në Dublin

Cult+
Sot bëhet rivarrimi i dëshmorëve Xhemë Bajraktari dhe Azem Gjelaj

Sot bëhet rivarrimi i dëshmorëve Xhemë Bajraktari dhe Azem Gjelaj

Kosovë
Mbërrijnë në atdhe eshtrat e Mid’hat Frashërit, sot rivarroset në Tiranë

Mbërrijnë në atdhe eshtrat e Mid’hat Frashërit, sot rivarroset në Tiranë

Cult+
Sot rivarroset dëshmori Kapllan Ahmeti

Sot rivarroset dëshmori Kapllan Ahmeti

Kosovë
Rivarroset heroi Zahir Pajaziti në Kompleksin Memorial në Turuqicë të Podujevës (Foto/Video)

Rivarroset heroi Zahir Pajaziti në Kompleksin Memorial në Turuqicë të Podujevës (Foto/Video)

Kosovë
Të martën bëhet rivarrimi i Zahir Pajazitit në Kompleksin Memorial të UÇK-së në Orllan

Të martën bëhet rivarrimi i Zahir Pajazitit në Kompleksin Memorial të UÇK-së në Orllan

Kosovë
E varros për së gjalli gruan, kur e zhvarros arkivolin me trupin e saj mbeti i shokuar me atë që pa (Foto)

E varros për së gjalli gruan, kur e zhvarros arkivolin me trupin e saj mbeti i shokuar me atë që pa (Foto)

Nga Bota
Dëshmori Nuhi Krasniqi, u rivarros me nderime ushtarake

Dëshmori Nuhi Krasniqi, u rivarros me nderime ushtarake

Kosovë