LAJMI I FUNDIT:

Reshjet e Shiut

105 Artikuj

Situatë e rënduar në Pejë – vërshohet qendra e qytetit dhe disa lagje

Situatë e rënduar në Pejë – vërshohet qendra e qytetit dhe disa lagje

Kosovë
KRU Hidrodrini njofton për zonat ku janë paraqitur turbullirat në burimet e ujit të pijshëm

KRU Hidrodrini njofton për zonat ku janë paraqitur turbullirat në burimet e ujit të pijshëm

Të Tjera
Vërshimet në Pejë, vazhdon shembja e shëtitores pranë Lumbardhit

Vërshimet në Pejë, vazhdon shembja e shëtitores pranë Lumbardhit

Komunat
Agjencia e Menaxhimit Emergjent: Situatë më e rënduar në rajonin e Dukagjinit

Agjencia e Menaxhimit Emergjent: Situatë më e rënduar në rajonin e Dukagjinit

Komunat
Pas reshjeve të shiut, IKSHPK me rekomandime për qytetarët e Deçanit, Klinës e Istogut

Pas reshjeve të shiut, IKSHPK me rekomandime për qytetarët e Deçanit, Klinës e Istogut

Kosovë
Vërshimet në Kosovë, ministri Sveçla thirrje qytetarëve për kujdes të shtuar

Vërshimet në Kosovë, ministri Sveçla thirrje qytetarëve për kujdes të shtuar

Kosovë
Vërshime në Vushtrri, banorët e bllokuar në shtëpi kërkojnë ndihmë nga komuna

Vërshime në Vushtrri, banorët e bllokuar në shtëpi kërkojnë ndihmë nga komuna

Komunat
Rreziku i daljes së lumenjve nga shtrati, shembje të urave dhe rrugë të përmbytura – situata aktuale pas vërshimeve në disa prej komunave të Kosovës

Rreziku i daljes së lumenjve nga shtrati, shembje të urave dhe rrugë të përmbytura – situata aktuale pas vërshimeve në disa prej komunave të Kosovës

Jehona Hulaj
Vërshimet në disa komuna – FSK e gatshme të intervenoj

Vërshimet në disa komuna – FSK e gatshme të intervenoj

Kosovë
Shiu shkakton vërshime edhe në Deçan, Ramosaj: Gjashtë familjeve iu ka depërtuar uji në shtëpi

Shiu shkakton vërshime edhe në Deçan, Ramosaj: Gjashtë familjeve iu ka depërtuar uji në shtëpi

Meridiana Statovci
Situatë e rënduar me vërshime edhe në Gjakovë, disa fshatra mbesin pa ujë të pijes

Situatë e rënduar me vërshime edhe në Gjakovë, disa fshatra mbesin pa ujë të pijes

Kosovë
Erërat e fuqishme dhe reshjet e shiut shkaktojnë dëme në Malishevë

Erërat e fuqishme dhe reshjet e shiut shkaktojnë dëme në Malishevë

Komunat
Pamje nga vërshimet në Pejë dhe Istog, Lumbardhi gati të dal nga shtrati

Pamje nga vërshimet në Pejë dhe Istog, Lumbardhi gati të dal nga shtrati

Kosovë
Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Reshjet e mëdha të shiut ndërpresin furnizimin me ujë të pijshëm në Mitrovicë

Reshjet e mëdha të shiut ndërpresin furnizimin me ujë të pijshëm në Mitrovicë

Të Tjera
KRU Prishtina: Fushë Kosova dhe Drenasi mbetesin pa ujë deri në përmirësimin e situatës me turbullirë pas reshjeve

KRU Prishtina: Fushë Kosova dhe Drenasi mbetesin pa ujë deri në përmirësimin e situatës me turbullirë pas reshjeve

Të Tjera
Peja e rrezikuar nga vërshimet, rritet niveli i ujit në Lumbardh

Peja e rrezikuar nga vërshimet, rritet niveli i ujit në Lumbardh

Komunat
Reshjet atmosferike, “Hidrodrini” ngrit shkallën e gatishmërisë në Rrafshin e Dukagjinit

Reshjet atmosferike, “Hidrodrini” ngrit shkallën e gatishmërisë në Rrafshin e Dukagjinit

Komunat
Në fundjavë priten reshje shiu, IHK: Mund të shkaktojnë vërshime të shpejta

Në fundjavë priten reshje shiu, IHK: Mund të shkaktojnë vërshime të shpejta

Kosovë
Reshjet e shiut – paralajmërohen vërshime në zonën e Dukagjinit

Reshjet e shiut – paralajmërohen vërshime në zonën e Dukagjinit

Kosovë
Në Shtip dhe në Kodrën e Diellit ka pasur më së shumti reshje të shiut

Në Shtip dhe në Kodrën e Diellit ka pasur më së shumti reshje të shiut

Maqedonia e Veriut
Vërshime e breshër në Istog

Vërshime e breshër në Istog

Kosovë
Nuk i pengoi shiu, era e as rrufeja – dy çifte vallëzuan rreth dhjetë minuta para konviktit të studentëve në Zagreb të Kroacisë

Nuk i pengoi shiu, era e as rrufeja – dy çifte vallëzuan rreth dhjetë minuta para konviktit të studentëve në Zagreb të Kroacisë

Interesante
Kasami: Familjet që patën dëmtime nga reshjet e shiut, do të dëmshpërblehen

Kasami: Familjet që patën dëmtime nga reshjet e shiut, do të dëmshpërblehen

Maqedonia e Veriut