LAJMI I FUNDIT:

Republika e Kosovës

105 Artikuj

Haradinaj Stublla: Dialogu me Serbinë nuk do të sjellë rezultatet e pritshme pa lidershipin amerikan

Haradinaj Stublla: Dialogu me Serbinë nuk do të sjellë rezultatet e pritshme pa lidershipin amerikan

Kosovë
Cakaj sjell mesazhet nga Washingtoni për Kosovën: Nuk ka marrëveshje sekrete, as ndarje të Kosovës

Cakaj sjell mesazhet nga Washingtoni për Kosovën: Nuk ka marrëveshje sekrete, as ndarje të Kosovës

Kosovë
Rama takon Kurtin gjatë vizitës së tij në Kosovë

Rama takon Kurtin gjatë vizitës së tij në Kosovë

Kosovë
Cakaj në Sarajevë: Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Bosnja tejet i rëndësishëm për prosperitetin në Ballkan

Cakaj në Sarajevë: Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Bosnja tejet i rëndësishëm për prosperitetin në Ballkan

Kosovë
Cakaj: Kosova e Shqipëria, bashkë në politikën e jashtme

Cakaj: Kosova e Shqipëria, bashkë në politikën e jashtme

Kosovë
Thaçi kujton patriotët e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Thaçi kujton patriotët e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Kosovë
Gjatë konferencës së Thaçit, disa qytetarë protestojnë në afërsi të Kuvendit

Gjatë konferencës së Thaçit, disa qytetarë protestojnë në afërsi të Kuvendit

Kosovë
Eurostat: Kosova ka çmimet e rrymës më të ulëtat në Evropë

Eurostat: Kosova ka çmimet e rrymës më të ulëtat në Evropë

Energjetika
Cakaj: Serbia ka kryer krime në Kosovë, drejtësia e domosdoshme

Cakaj: Serbia ka kryer krime në Kosovë, drejtësia e domosdoshme

Shqipëri
Ambasada e SHBA-së: Mos i harroni të zhdukurit, përkujtoni duke i fikur dritat për dy minuta në ora 20:00

Ambasada e SHBA-së: Mos i harroni të zhdukurit, përkujtoni duke i fikur dritat për dy minuta në ora 20:00

Kosovë
Kosova ngritet për pesë vende në listën e shteteve për lirinë e shtypit

Kosova ngritet për pesë vende në listën e shteteve për lirinë e shtypit

Kosovë
Tahiri: Pranimi i donacioneve nga Serbia është gabim i rëndë

Tahiri: Pranimi i donacioneve nga Serbia është gabim i rëndë

Kosovë
Kurti përkujton Ejup Statovcin: Ai duhet të jetë shembull se si ndërtohet shoqëria e shteti

Kurti përkujton Ejup Statovcin: Ai duhet të jetë shembull se si ndërtohet shoqëria e shteti

Kosovë
Kurti dhe ambasadori britanik diskutojnë për masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19

Kurti dhe ambasadori britanik diskutojnë për masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19

Kosovë
Veseli falënderon BE-në, SHBA-të e Turqinë për ndihmën që po i japin Kosovës në luftën kundër COVID-19

Veseli falënderon BE-në, SHBA-të e Turqinë për ndihmën që po i japin Kosovës në luftën kundër COVID-19

Kosovë
Ambasada amerikane uron qytetarët e Kosovës për Ditën e Kushtetutës

Ambasada amerikane uron qytetarët e Kosovës për Ditën e Kushtetutës

Kosovë
Thaçi në Ditën e Kushtetutës: E kemi obligim moral e ligjor ta respektojmë Kushtetutën

Thaçi në Ditën e Kushtetutës: E kemi obligim moral e ligjor ta respektojmë Kushtetutën

Kosovë
MPJD i reagon Rusisë, raportet Kosovë-Serbi mund të ndërtohen vetëm mbi parimin reciprocitetit

MPJD i reagon Rusisë, raportet Kosovë-Serbi mund të ndërtohen vetëm mbi parimin reciprocitetit

Kosovë
Rusia kundër parimit të reciprocitetit që ka vënë Kosova ndaj Serbisë, kritikon edhe BE-në për reagimin

Rusia kundër parimit të reciprocitetit që ka vënë Kosova ndaj Serbisë, kritikon edhe BE-në për reagimin

Kosovë
13 vjet nga miratimi i deklaratës për përcaktimin e statusit të Kosovës

13 vjet nga miratimi i deklaratës për përcaktimin e statusit të Kosovës

Kosovë
Ahmeti: Serbia po vazhdon të bllokojë kamionët tregtarë që vijnë nga Kosova

Ahmeti: Serbia po vazhdon të bllokojë kamionët tregtarë që vijnë nga Kosova

Kosovë
IKSN i kërkon Prokurorit të Shtetit, Këshillit Gjyqësor dhe IKSHPK-së të ndryshojnë prefiksin, nga +381 në +383

IKSN i kërkon Prokurorit të Shtetit, Këshillit Gjyqësor dhe IKSHPK-së të ndryshojnë prefiksin, nga +381 në +383

Kosovë
Instituti EPIK: Përplasja me BE garanton mos liberalizim të vizave dhe të ardhme të paqartë

Instituti EPIK: Përplasja me BE garanton mos liberalizim të vizave dhe të ardhme të paqartë

Kosovë
Presidenti i propozon Kuvendit shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

Presidenti i propozon Kuvendit shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

Kosovë