LAJMI I FUNDIT:

Recep Tayyip Erdogan

1696 Artikuj

“Nuk ka të ftohtë ky? Është shqiptar si unë”, Erdogani pyet këshilltarin për Ramën, momenti i veçantë në pritjen e kryeministrit të Shqipërisë në Ankara

“Nuk ka të ftohtë ky? Është shqiptar si unë”, Erdogani pyet këshilltarin për Ramën, momenti i veçantë në pritjen e kryeministrit të Shqipërisë në Ankara

Shqipëri
“Mikpritje vëllazërore” – vizita e Ramës në Turqi, fotografi nga takimi me Erdoganin

“Mikpritje vëllazërore” – vizita e Ramës në Turqi, fotografi nga takimi me Erdoganin

Shqipëri
Rama në Ankara, këto janë marrëveshjet e nënshkruara me qeverinë turke

Rama në Ankara, këto janë marrëveshjet e nënshkruara me qeverinë turke

Shqipëri
Rama pritet me nderime të larta nga Erdogan

Rama pritet me nderime të larta nga Erdogan

Shqipëri
Rama vizitë zyrtare në Turqi, do të pritet nga Presidenti Erdogan

Rama vizitë zyrtare në Turqi, do të pritet nga Presidenti Erdogan

Shqipëri
Erdogan i dërgon telegram urimi Osmanit: Marrja e Komandës së KFOR-it është tregues i rëndësisë që i kushtojmë stabilitetit në Kosovë

Erdogan i dërgon telegram urimi Osmanit: Marrja e Komandës së KFOR-it është tregues i rëndësisë që i kushtojmë stabilitetit në Kosovë

Kosovë
Një vit pas tërmetit, Erdogan dorëzon çelësat e 7 mijë shtëpive të reja: Ky është fillimi

Një vit pas tërmetit, Erdogan dorëzon çelësat e 7 mijë shtëpive të reja: Ky është fillimi

Turqia
Putini do të vizitojë një anëtar të NATO-s, për herë të parë që nga fillimi i agresionit në Ukrainë

Putini do të vizitojë një anëtar të NATO-s, për herë të parë që nga fillimi i agresionit në Ukrainë

Nga Bota
Erdogan reagoi për sulmin në kishën e Stambollit

Erdogan reagoi për sulmin në kishën e Stambollit

Turqia
Shefi i NATO-s pas bisedës me Erdoganin: Shqetësimet e Turqisë do të merren parasysh

Shefi i NATO-s pas bisedës me Erdoganin: Shqetësimet e Turqisë do të merren parasysh

Nga Bota
Suedia është një hap më afër anëtarësimit në NATO

Suedia është një hap më afër anëtarësimit në NATO

Turqia
“Fuhrer Netanyahu”; Erdogan thotë se vendet perëndimore po dështojnë në Gaza

“Fuhrer Netanyahu”; Erdogan thotë se vendet perëndimore po dështojnë në Gaza

Azia
Erdogan tregon se çfarë lloj dokumentesh dërgoi në Hagë për dënimin e Izraelit

Erdogan tregon se çfarë lloj dokumentesh dërgoi në Hagë për dënimin e Izraelit

Azia
Sulmet ndaj grupit Houthi, vjen reagimi i Erdogan: Deti i Kuq po shndërrohet në “det me gjak”

Sulmet ndaj grupit Houthi, vjen reagimi i Erdogan: Deti i Kuq po shndërrohet në “det me gjak”

Nga Bota
Pas arrestimit të disa personave që dyshohet se spiunuan për Izraelin, reagon Erdogan

Pas arrestimit të disa personave që dyshohet se spiunuan për Izraelin, reagon Erdogan

Turqia
Përvoja e Erdoğanit në Turqi është mësim i mirë për ShBA-në përkitazi me Trumpin

Përvoja e Erdoğanit në Turqi është mësim i mirë për ShBA-në përkitazi me Trumpin

Gönül Tol
Erdogan me rastin e festave të fundvitit foli për Gazën dhe Ukrainën

Erdogan me rastin e festave të fundvitit foli për Gazën dhe Ukrainën

Turqia
Doli në krah të sauditëve, Erdogan kërkon dorëheqjen e kryetarit të Federatës Turke të Futbollit

Doli në krah të sauditëve, Erdogan kërkon dorëheqjen e kryetarit të Federatës Turke të Futbollit

Ndërkombëtare
Erdogan e krahasoi me Hitlerin, reagon Netanyahu: Njeriu që po kryen gjenocid kundër kurdëve, po na shet moral

Erdogan e krahasoi me Hitlerin, reagon Netanyahu: Njeriu që po kryen gjenocid kundër kurdëve, po na shet moral

Azia
Erdogan thotë se “sinjalet nga SHBA dhe Kanadaja mund të ndihmojnë rreth çështjes së anëtarësimit të Suedisë në NATO”

Erdogan thotë se “sinjalet nga SHBA dhe Kanadaja mund të ndihmojnë rreth çështjes së anëtarësimit të Suedisë në NATO”

Evropa
Orban dhe Erdogan shkëmbejnë dhurata në Budapest, lideri turk ia prezanton veturën Togg – e ai hungarez ia jep një kalë

Orban dhe Erdogan shkëmbejnë dhurata në Budapest, lideri turk ia prezanton veturën Togg – e ai hungarez ia jep një kalë

Turqia
Erdogan: Izraeli po shkon drejt izolimit ndërkombëtar

Erdogan: Izraeli po shkon drejt izolimit ndërkombëtar

Azia
Del fotoja e parë e gjyqtarit të rrahur nga spitali: Edhe Erdogani i telefonoi, kishte vetëm një dëshirë

Del fotoja e parë e gjyqtarit të rrahur nga spitali: Edhe Erdogani i telefonoi, kishte vetëm një dëshirë

Ligat tjera
Siguria në Kosovë, Osmani takon presidentin turk Erdogan: Të përkushtuar ta forcojmë bashkëpunimin

Siguria në Kosovë, Osmani takon presidentin turk Erdogan: Të përkushtuar ta forcojmë bashkëpunimin

Kosovë