LAJMI I FUNDIT:

Qeveria Kurti

803 Artikuj

A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

Kosovë
​Haradinaj: Vazhdimi i poshtërimit të Kurtit deri në armiqësi po i sjell Kosovës pasoja

​Haradinaj: Vazhdimi i poshtërimit të Kurtit deri në armiqësi po i sjell Kosovës pasoja

Kosovë
Shala: Dikush nga Qeveria Kurti po i mbulon aferat milionëshe të MINT-it

Shala: Dikush nga Qeveria Kurti po i mbulon aferat milionëshe të MINT-it

Të Tjera
Kosova pa Ligj për Investime Strategjike që tri vite, përfaqësuesit e biznesit thonë se humbjet janë të mëdha

Kosova pa Ligj për Investime Strategjike që tri vite, përfaqësuesit e biznesit thonë se humbjet janë të mëdha

Biznes
PDK: Qeveria Kurti me qasje të egër ndaj biznesit, është harruar zhvillimi ekonomik i vendit

PDK: Qeveria Kurti me qasje të egër ndaj biznesit, është harruar zhvillimi ekonomik i vendit

Biznes
Bislimi lavdëroi punën e qeverisë, opozita ia përmend rastin e Martin Berishajt dhe skandalet me korrupsion

Bislimi lavdëroi punën e qeverisë, opozita ia përmend rastin e Martin Berishajt dhe skandalet me korrupsion

Kosovë
Hoti për Qeverinë Kurti: Këta janë për ekonomi të komanduar me elemente komunizmi

Hoti për Qeverinë Kurti: Këta janë për ekonomi të komanduar me elemente komunizmi

Ekonomi
Krasniqi: Largimi i qytetarëve nga Kosova, si pasojë e paaftësisë së Qeverisë Kurti

Krasniqi: Largimi i qytetarëve nga Kosova, si pasojë e paaftësisë së Qeverisë Kurti

Kosovë
Hoti: Negocimi i statutit të asociacionit në Bruksel, veprim i Kurtit që shkel mbi çdo gjë për të ruajtur pushtetin

Hoti: Negocimi i statutit të asociacionit në Bruksel, veprim i Kurtit që shkel mbi çdo gjë për të ruajtur pushtetin

Kosovë
Protesta dhe aksion simbolik për 1 Maj, Azemi: Punëtorët e sektorit privat nuk kanë asnjë shpresë në Kosovë

Protesta dhe aksion simbolik për 1 Maj, Azemi: Punëtorët e sektorit privat nuk kanë asnjë shpresë në Kosovë

Albert Spahiu
Arrestimi i doktorëve për ryshfet, Zemaj thotë se Kurti ka vendosur militantë nëpër spitale

Arrestimi i doktorëve për ryshfet, Zemaj thotë se Kurti ka vendosur militantë nëpër spitale

Kosovë
Katër muaj pasi iu dha statusi i investitorit strategjik, Qeveria anulon vendimin për kompaninë ‘Moxico Luma Kosova Mining’

Katër muaj pasi iu dha statusi i investitorit strategjik, Qeveria anulon vendimin për kompaninë ‘Moxico Luma Kosova Mining’

Të Tjera
LDK: Qeveria Kurti për dy vite ndau 100 milionë euro për rrymën në veri

LDK: Qeveria Kurti për dy vite ndau 100 milionë euro për rrymën në veri

Energjetika
Hoti: ‘Qeveria e punësimit’ nuk po i mbron qytetarët nga inflacioni, parashikimi për vitin 2023 nuk është i mirë

Hoti: ‘Qeveria e punësimit’ nuk po i mbron qytetarët nga inflacioni, parashikimi për vitin 2023 nuk është i mirë

Financa
​Rukiqi për mungesën e investimeve kapitale: Asnjë projekt nga Qeveria Kurti që do të ndikonte në rritjen ekonomike të vendit

​Rukiqi për mungesën e investimeve kapitale: Asnjë projekt nga Qeveria Kurti që do të ndikonte në rritjen ekonomike të vendit

Të Tjera
Tahiri: Kaluan 100 ditë të këtij viti, s’patëm mundësi kujt në qeveri me i thënë puna e mbarë

Tahiri: Kaluan 100 ditë të këtij viti, s’patëm mundësi kujt në qeveri me i thënë puna e mbarë

Kosovë
​Gërvalla mohon problemet me Kurtin, thotë se ka përpjekje për t’i përçarë

​Gërvalla mohon problemet me Kurtin, thotë se ka përpjekje për t’i përçarë

Kosovë
Haradinaj thirrje Qeverisë Kurti: Tërhiquni nga sjelljet antikushtetuese dhe ruani sigurinë juridike

Haradinaj thirrje Qeverisë Kurti: Tërhiquni nga sjelljet antikushtetuese dhe ruani sigurinë juridike

Kosovë
Çfarë do të ndodhë me pagat e zyrtarëve publikë pas kontestimit të ligjit?

Çfarë do të ndodhë me pagat e zyrtarëve publikë pas kontestimit të ligjit?

Të Tjera
​Bajrami: Politika ekonomike e Qeverisë është reduktuar në lëmosh

​Bajrami: Politika ekonomike e Qeverisë është reduktuar në lëmosh

Kosovë
Krasniqi: 107 mijë qytetarë e kanë lëshuar vendin për dy vite të Qeverisë Kurti

Krasniqi: 107 mijë qytetarë e kanë lëshuar vendin për dy vite të Qeverisë Kurti

Kosovë
Rama akuzon MF-në se po bllokon të hyrat vetanake: Veprim i qëllimshëm për të ndalur zhvillimin e kryeqytetit

Rama akuzon MF-në se po bllokon të hyrat vetanake: Veprim i qëllimshëm për të ndalur zhvillimin e kryeqytetit

Financa
Qytetarët ankohen për shtrenjtimin e rrymës: E pa përballueshme, jemi lodhur

Qytetarët ankohen për shtrenjtimin e rrymës: E pa përballueshme, jemi lodhur

Energjetika
Dy vjet qeverisje, Kurti të enjten në interpelancë

Dy vjet qeverisje, Kurti të enjten në interpelancë

Kosovë