LAJMI I FUNDIT:

Qeveria e Kosovës

6784 Artikuj

​Jasharaj: Dita e Mësuesit po vjen, por ajo po na gjen me sfida e halle shumë

​Jasharaj: Dita e Mësuesit po vjen, por ajo po na gjen me sfida e halle shumë

Arsim
Nisin punimet për zgjerimin e rrugës Prishtinë – Mitrovicë, Kurti dhe Aliu kritikojnë projektin e mëhershëm

Nisin punimet për zgjerimin e rrugës Prishtinë – Mitrovicë, Kurti dhe Aliu kritikojnë projektin e mëhershëm

Ekonomi
26 vjetori i Epopesë së UÇK-së, prezantohet logoja zyrtare

26 vjetori i Epopesë së UÇK-së, prezantohet logoja zyrtare

Kosovë
Haradinaj: Kjo qeveri nuk e ka prioritet arsimin

Haradinaj: Kjo qeveri nuk e ka prioritet arsimin

Kosovë
Kërkesa për largimin e menjëhershëm të masave ndaj Kosovës, analistët komentojnë rezolutën e miratuar nga Parlamenti Evropian

Kërkesa për largimin e menjëhershëm të masave ndaj Kosovës, analistët komentojnë rezolutën e miratuar nga Parlamenti Evropian

Mirjeta Hajzeraj
Kurti merr pjesë vetëm virtualisht në Samitin e Tiranës

Kurti merr pjesë vetëm virtualisht në Samitin e Tiranës

Kosovë
Tahiri: Kemi një kryeministër që gjatë tri viteve nuk ka pasur një vizitë bilaterale në Amerikë

Tahiri: Kemi një kryeministër që gjatë tri viteve nuk ka pasur një vizitë bilaterale në Amerikë

Politikë
FOL: Qeveria realizoi vetëm 36 përqind të aktiviteteve gjatë vitit 2023

FOL: Qeveria realizoi vetëm 36 përqind të aktiviteteve gjatë vitit 2023

Kosovë
Qeveri miraton disa rregullore për shërbyesit civilë

Qeveri miraton disa rregullore për shërbyesit civilë

Kosovë
Hoti: Qeveria ka marrë borxh për skema sociale dhe shkrimin e ligjeve

Hoti: Qeveria ka marrë borxh për skema sociale dhe shkrimin e ligjeve

Financa
Kurti: Urime ditëlindja e disidentit të pathyeshëm Adem Demaçit dhe e aktivistit shembullor Astrit Deharit

Kurti: Urime ditëlindja e disidentit të pathyeshëm Adem Demaçit dhe e aktivistit shembullor Astrit Deharit

Kosovë
​Qytetarët nga ky vit ngarkohen me tatimin e tokës bujqësore, kjo s’vlen për komunat në veri

​Qytetarët nga ky vit ngarkohen me tatimin e tokës bujqësore, kjo s’vlen për komunat në veri

Bujqësi
Fati i rimëkëmbjes së “Trepçës” varet nga Fondi Sovran

Fati i rimëkëmbjes së “Trepçës” varet nga Fondi Sovran

Ekonomi
Eksperti i sigurisë, Shala: Kosova do prodhojë dronë dhe do të jetë lider në Ballkanin Perëndimor

Eksperti i sigurisë, Shala: Kosova do prodhojë dronë dhe do të jetë lider në Ballkanin Perëndimor

Siguri
Escobar: Jemi të shqetësuar, Qeveria e Kosovës nuk po na trajton si partner

Escobar: Jemi të shqetësuar, Qeveria e Kosovës nuk po na trajton si partner

Kosovë
Qeveria aprovon kërkesën e ministrisë për rritjen e kufirit të shpenzimeve prej 10 milionë euro për rehabilitimin e Linjës 10

Qeveria aprovon kërkesën e ministrisë për rritjen e kufirit të shpenzimeve prej 10 milionë euro për rehabilitimin e Linjës 10

Kosovë
“Dardanët i dalin zot Kosovës”, kryeministri Kurti ekzaltohet me fitoren ndaj Irlandës

“Dardanët i dalin zot Kosovës”, kryeministri Kurti ekzaltohet me fitoren ndaj Irlandës

Basketboll
Rastet e zjarreve, eksperti i emergjencave: Shkaktari kryesor dora e njeriut, zjarrfikësit në frontin e parë – por të pambrojtur nga shteti

Rastet e zjarreve, eksperti i emergjencave: Shkaktari kryesor dora e njeriut, zjarrfikësit në frontin e parë – por të pambrojtur nga shteti

Donjeta Zeqiraj
“Projektligji për KPM-në në harmoni me direktivën e BE-së”, Mehmeti: Ka disa nene me të cilat s’pajtohem

“Projektligji për KPM-në në harmoni me direktivën e BE-së”, Mehmeti: Ka disa nene me të cilat s’pajtohem

Kosovë
Akuzat, kërkesat për shkarkim e “Projektligji për KPM-në”, flasin Jeton Mehmeti e Violeta Hyseni-Kelmendi

Akuzat, kërkesat për shkarkim e “Projektligji për KPM-në”, flasin Jeton Mehmeti e Violeta Hyseni-Kelmendi

Kosovë
Paga të dyfishta e kontrata fiktive: Ku shkoi buxheti i Kosovës për komunat serbe?

Paga të dyfishta e kontrata fiktive: Ku shkoi buxheti i Kosovës për komunat serbe?

Financa
Bislimi paralajmëron se Qeveria do të dalë me 10 masa për zbatimin e rregullores që e heq dinarin nga përdorimi

Bislimi paralajmëron se Qeveria do të dalë me 10 masa për zbatimin e rregullores që e heq dinarin nga përdorimi

Të Tjera
Këshilli Kombëtar për Ekonomi dhe Investime synon tërheqjen e investimeve të huaja direkte në Kosovë

Këshilli Kombëtar për Ekonomi dhe Investime synon tërheqjen e investimeve të huaja direkte në Kosovë

Biznes
Edita Tahiri: Qeveria Kurti po bën propagandë për shtrirje të sovranitetit në veri

Edita Tahiri: Qeveria Kurti po bën propagandë për shtrirje të sovranitetit në veri

Kosovë