LAJMI I FUNDIT:

Propozimi evropian

140 Artikuj

Sa do t’i ndryshojë marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë zbatimi i Marrëveshjes për normalizim – publikohet raporti i QKSS

Sa do t’i ndryshojë marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë zbatimi i Marrëveshjes për normalizim – publikohet raporti i QKSS

Kosovë
“Normalizim ose konflikt”, “Ura e Ibrit nuk mund të rihapet me pajtim vetëm të njërës palë” – gjithçka nga deklarat e Lajçakut në Prishtinë

“Normalizim ose konflikt”, “Ura e Ibrit nuk mund të rihapet me pajtim vetëm të njërës palë” – gjithçka nga deklarat e Lajçakut në Prishtinë

Kosovë
Kurti, Lajçakut: BE-ja duhet ta mbajë përgjegjëse Serbinë për shkeljen e marrëveshjes

Kurti, Lajçakut: BE-ja duhet ta mbajë përgjegjëse Serbinë për shkeljen e marrëveshjes

Kosovë
Lajçak: Mes Kosovës dhe Serbisë mund të ketë normalizim ose konflikt, BE-ja po punon për të parën

Lajçak: Mes Kosovës dhe Serbisë mund të ketë normalizim ose konflikt, BE-ja po punon për të parën

Kosovë
Escobar: Implementimi i marrëveshjes së Ohrit, nis me krijimin e Asociacionit

Escobar: Implementimi i marrëveshjes së Ohrit, nis me krijimin e Asociacionit

Kosovë
Kurti: Nuk do të lejojmë krijimin e Republika Srpska në veri të Kosovës

Kurti: Nuk do të lejojmë krijimin e Republika Srpska në veri të Kosovës

Kosovë
Paqartësi lidhur me prezantimin e statutit të Asociacionit

Paqartësi lidhur me prezantimin e statutit të Asociacionit

Kosovë
Kurti e Hovenier presin zbatim të plotë të marrëveshjes së arritur në Ohër

Kurti e Hovenier presin zbatim të plotë të marrëveshjes së arritur në Ohër

Kosovë
Një muaj nga marrëveshja e Ohrit, ende sfidë zbatimi i saj

Një muaj nga marrëveshja e Ohrit, ende sfidë zbatimi i saj

Kosovë
Kurti tha se nuk mund të ketë zbatim të pjesshëm të marrëveshjes, Brnabiq i kërkon që ta formojë Asociacionin

Kurti tha se nuk mund të ketë zbatim të pjesshëm të marrëveshjes, Brnabiq i kërkon që ta formojë Asociacionin

Kosovë
Kurti: Ajo çfarë është dakorduar në Ohër duhet të zbatohet – jo pjesërisht por plotësisht

Kurti: Ajo çfarë është dakorduar në Ohër duhet të zbatohet – jo pjesërisht por plotësisht

Kosovë
Ambasadori Agron Bajrami propozohet të jetë pjesë e grupit monitorues për zbatimin e marrëveshjes me Serbinë

Ambasadori Agron Bajrami propozohet të jetë pjesë e grupit monitorues për zbatimin e marrëveshjes me Serbinë

Kosovë
Ripërserit Lajçak: Me Bislimin dhe Petkoviqin u dakorduam për zbatim të menjëhershëm të marrëveshjes

Ripërserit Lajçak: Me Bislimin dhe Petkoviqin u dakorduam për zbatim të menjëhershëm të marrëveshjes

Kosovë
Jeremiq: Me dokumentin e nënshkruar në Bruksel për të pagjeturit Serbia do të paguajë miliarda euro dëmshpërblim

Jeremiq: Me dokumentin e nënshkruar në Bruksel për të pagjeturit Serbia do të paguajë miliarda euro dëmshpërblim

Kosovë
Pse Qeveria hoqi dorë nga njohja e Kosovës nga Serbia?

Pse Qeveria hoqi dorë nga njohja e Kosovës nga Serbia?

Kosovë
Serwer: Djegia e veturave në veri të Kosovës bëhet me miratimin e Beogradit

Serwer: Djegia e veturave në veri të Kosovës bëhet me miratimin e Beogradit

Kemajl Berisha
Intervistë me David Phillips: Nëse Vuçiq nuk e nënshkruan marrëveshjen e Ohrit, mund të mos e zbatojë në të ardhmen

Intervistë me David Phillips: Nëse Vuçiq nuk e nënshkruan marrëveshjen e Ohrit, mund të mos e zbatojë në të ardhmen

Kemajl Berisha
Djathtistët në Serbi me fushatë kundër planit evropian për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Djathtistët në Serbi me fushatë kundër planit evropian për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Kosovë
Kurti: Qëndrimi im vetëvendosës nuk ka ndryshuar – atëherë edhe sot, jo “Zajednices”

Kurti: Qëndrimi im vetëvendosës nuk ka ndryshuar – atëherë edhe sot, jo “Zajednices”

Kosovë
Kurti: Kemi nevojë për zbatim të saktë dhe të shpejtë të marrëveshjes, ajo nuk mund të zbatohet njëanshëm

Kurti: Kemi nevojë për zbatim të saktë dhe të shpejtë të marrëveshjes, ajo nuk mund të zbatohet njëanshëm

Kosovë
Pengesat ekzistuese në marrëveshjen Kosovë – Serbi

Pengesat ekzistuese në marrëveshjen Kosovë – Serbi

Kosovë
Rama e quan Kurtin mik të posaçëm: I shpreha mbështetje në hapat e mëtejmë drejt normalizimit të raporteve me Serbinë

Rama e quan Kurtin mik të posaçëm: I shpreha mbështetje në hapat e mëtejmë drejt normalizimit të raporteve me Serbinë

Kosovë
Nikolla: Propozimi evropian, pikënisje e mirë për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë

Nikolla: Propozimi evropian, pikënisje e mirë për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
Dakordimi Kosovë-Serbi në Ohër, Kurti diskuton sot me Ramën në Tiranë

Dakordimi Kosovë-Serbi në Ohër, Kurti diskuton sot me Ramën në Tiranë

Kosovë