LAJMI I FUNDIT:

Pogradeci

20 Artikuj

I zhdukur prej katër muajsh, gjendet trupi i dekompozuar një 46-vjeçari në Pogradec

I zhdukur prej katër muajsh, gjendet trupi i dekompozuar një 46-vjeçari në Pogradec

Shqipëri
Rama: Avancojnë punimet në dy lote të rrugës Qukës-Qafë Plloçë

Rama: Avancojnë punimet në dy lote të rrugës Qukës-Qafë Plloçë

Shqipëri
E ngacmoi seksualisht 25-vjeçaren në vendin e punës, arrestohet ish-inspektori i tatimeve

E ngacmoi seksualisht 25-vjeçaren në vendin e punës, arrestohet ish-inspektori i tatimeve

Shqipëri
Sherr mes adoleshentësh në Pogradec, plagoset me thikë 15-vjeçari

Sherr mes adoleshentësh në Pogradec, plagoset me thikë 15-vjeçari

Shqipëri
Zbulohet vendbanimi 8000-vjeçar në Shqipëri

Zbulohet vendbanimi 8000-vjeçar në Shqipëri

Shqipëri
Temperaturat e ulëta shndërrojnë akullin në vepër arti në qytetin e Pogradecit

Temperaturat e ulëta shndërrojnë akullin në vepër arti në qytetin e Pogradecit

Fun Lajme
Shqipëri, 1938: Ligji për ndryshimin e emrave të fshatrave dhe qyteteve me origjinë sllave

Shqipëri, 1938: Ligji për ndryshimin e emrave të fshatrave dhe qyteteve me origjinë sllave

Fakte
Pogradeci hap sezonin turistik

Pogradeci hap sezonin turistik

Shqipëri
15 shkurti i teatrit ne Pogradec

15 shkurti i teatrit ne Pogradec

Cult+
Java e filmit në Pogradec

Java e filmit në Pogradec

Cult+
Piktori i qytetit të Lasgushit

Piktori i qytetit të Lasgushit

Cult+
Festivali i Filmit Ballkanik

Festivali i Filmit Ballkanik

Cult+
Hapet tuneli panoramik në Pogradec

Hapet tuneli panoramik në Pogradec

Shqipëri
Hapet mozaiku i Bazilikës së Linit

Hapet mozaiku i Bazilikës së Linit

Cult+
“Festa e verërave” në Pogradec, promovim produktit vendor

“Festa e verërave” në Pogradec, promovim produktit vendor

Shqipëri
Nobelisti i parë grek dhe Shqipëria

Nobelisti i parë grek dhe Shqipëria

Fakte
Pas 20 vitesh, Qeveria investon në infrastrukturën rrugore në Pogradec (Video)

Pas 20 vitesh, Qeveria investon në infrastrukturën rrugore në Pogradec (Video)

Shqipëri
Mbi 400 turistë vizituan Pogradecin për fundjavë

Mbi 400 turistë vizituan Pogradecin për fundjavë

Shqipëri
Të fshehtat e Pogradecit (Video)

Të fshehtat e Pogradecit (Video)

Shqipëri
Ohri dhe Pogradeci bashkojnë forcat për liqenin e Ohrit

Ohri dhe Pogradeci bashkojnë forcat për liqenin e Ohrit

Lirim Shabani