LAJMI I FUNDIT:

Piton

66 Artikuj

Shkuan në zonën malore për të kryer punimet, punonjësit në Republikën Dominikane hasin në gjarprin gjigant – e nxjerrin me ekskavator

Shkuan në zonën malore për të kryer punimet, punonjësit në Republikën Dominikane hasin në gjarprin gjigant – e nxjerrin me ekskavator

Interesante
Mbi 20 kilogramë e dy metra e gjysmë i gjatë, pitoni futet në oborrin e një shtëpie në Tajlandë – “vjell” macen që e kishte gëlltitur

Mbi 20 kilogramë e dy metra e gjysmë i gjatë, pitoni futet në oborrin e një shtëpie në Tajlandë – “vjell” macen që e kishte gëlltitur

Interesante
Deshi ta shuan etjen, pitoni gjigant del nga uji dhe gëlltit drerin e vogël

Deshi ta shuan etjen, pitoni gjigant del nga uji dhe gëlltit drerin e vogël

Interesante
Pitoni dukej se po fitonte, mirëpo leopardi arriti ta mbërthejë – pastaj kafshoi kokën e gjarprit

Pitoni dukej se po fitonte, mirëpo leopardi arriti ta mbërthejë – pastaj kafshoi kokën e gjarprit

Fun Lajme
Babai i dy fëmijëve mban në shtëpi pitonin pesë metra e gjysmë

Babai i dy fëmijëve mban në shtëpi pitonin pesë metra e gjysmë

Interesante
Një grua amerikane u gjet e vdekur në shtëpi me një piton rreth 2.5 metra të gjatë i mbështjellë në qaftë dhe me 140 gjarpërinj

Një grua amerikane u gjet e vdekur në shtëpi me një piton rreth 2.5 metra të gjatë i mbështjellë në qaftë dhe me 140 gjarpërinj

Nga Bota
Deshi ta pastrojë fshatin nga shkurret, pitoni gjigant i mbështillet në qafë indianit – e shpëtojnë në momentet e fundit

Deshi ta pastrojë fshatin nga shkurret, pitoni gjigant i mbështillet në qafë indianit – e shpëtojnë në momentet e fundit

Interesante
Dëgjoi zhurmë të pazakontë në motor, hapi kapakun për të parë se çfarë ndodhte – shoferi i kamionit gjen pitoni mbi katër metra

Dëgjoi zhurmë të pazakontë në motor, hapi kapakun për të parë se çfarë ndodhte – shoferi i kamionit gjen pitoni mbi katër metra

Interesante
E tmerrshme, pitoni gëlltit qenin

E tmerrshme, pitoni gëlltit qenin

Interesante
Detyrojnë pitonin katër metra ta vjell gjelin që e kishte gëlltitur (Video, +18)

Detyrojnë pitonin katër metra ta vjell gjelin që e kishte gëlltitur (Video, +18)

Interesante
Kapet pitoni më i gjatë në botë (Foto)

Kapet pitoni më i gjatë në botë (Foto)

Interesante
I madhi e ha të voglin, beteja për jetë a vdekje mes dy gjarpinjve (Video, +18)

I madhi e ha të voglin, beteja për jetë a vdekje mes dy gjarpinjve (Video, +18)

Interesante
Po flinte në dhomën e gjumit, tajlandezen 75-vjeçe e kafshon pitoni në këmbë (Video, +16)

Po flinte në dhomën e gjumit, tajlandezen 75-vjeçe e kafshon pitoni në këmbë (Video, +16)

Nga Bota
Pitoni katër metra gëlltit një lloj kanguri në Australi (Video, +18)

Pitoni katër metra gëlltit një lloj kanguri në Australi (Video, +18)

Interesante
Pitoni mbështolli zjarrfikësin gjatë demonstrimit të teknikave për shpëtim (Video)

Pitoni mbështolli zjarrfikësin gjatë demonstrimit të teknikave për shpëtim (Video)

Interesante
Pitoni gjigant gëlltit pulën (Video, +18)

Pitoni gjigant gëlltit pulën (Video, +18)

Interesante
Fëmijët shpëtojnë qenin që po tentonte ta mbyste pitoni që ishte mbështjell në trupin e tij (Video)

Fëmijët shpëtojnë qenin që po tentonte ta mbyste pitoni që ishte mbështjell në trupin e tij (Video)

Interesante
Prindërit qeshnin derisa fëmija luante me një piton gjigant (Video)

Prindërit qeshnin derisa fëmija luante me një piton gjigant (Video)

Dështime
Filmon pitonët duke “luftuar” me njëri-tjetrin (Video)

Filmon pitonët duke “luftuar” me njëri-tjetrin (Video)

Interesante
Pëllumbi u ngufat prej një pitoni që u shfaq papritmas në hapësirën urbane (Video)

Pëllumbi u ngufat prej një pitoni që u shfaq papritmas në hapësirën urbane (Video)

Interesante
Vogëlushja e patrembur përkëdheli pitonin që kishte ngritur kokën drejt saj (Video)

Vogëlushja e patrembur përkëdheli pitonin që kishte ngritur kokën drejt saj (Video)

Fun Lajme
Kopshti zoologjik ofron sesione masazhi me pitonët 50 kilogramësh (Video)

Kopshti zoologjik ofron sesione masazhi me pitonët 50 kilogramësh (Video)

Fun Lajme
Pitoni gjigant mbështillet në trupin e qenit dhe tenton ta mbyt, në momentet më kritike i dalin në ndihmë qytetarët (Video, +18)

Pitoni gjigant mbështillet në trupin e qenit dhe tenton ta mbyt, në momentet më kritike i dalin në ndihmë qytetarët (Video, +18)

Nga Bota
Roja i pyllit gati u ngufat nga pitoni që e vuri rreth qafës që të pozojë për një fotografi (Video)

Roja i pyllit gati u ngufat nga pitoni që e vuri rreth qafës që të pozojë për një fotografi (Video)

Interesante