LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Uellsit

234 Artikuj

Luhen tre finale, sot kompletohen të gjitha ekipet e Euro 2024

Luhen tre finale, sot kompletohen të gjitha ekipet e Euro 2024

Ndërkombëtare
Mësohen tri finalet e play-offit për tri biletat e fundit për Euro 2024

Mësohen tri finalet e play-offit për tri biletat e fundit për Euro 2024

Përfaqësueset
Hidhet shorti i ndeshjeve “play-off” për Kampionatin Evropian ‘Gjermani 2024’

Hidhet shorti i ndeshjeve “play-off” për Kampionatin Evropian ‘Gjermani 2024’

Premier League
Humbi dokumentet në Split, kroatët e befasojnë duke ia kthyer së bashku me një dhuratë

Humbi dokumentet në Split, kroatët e befasojnë duke ia kthyer së bashku me një dhuratë

Përfaqësueset
Bale mezi mbajti lotët në lamtumirën e tij para tifozëve të Uellsit

Bale mezi mbajti lotët në lamtumirën e tij para tifozëve të Uellsit

Përfaqësueset
Bale udhëton mbi 8000 kilometra për të realizuar fundin magjik – atë që shumë prej futbollistëve e ëndërrojnë

Bale udhëton mbi 8000 kilometra për të realizuar fundin magjik – atë që shumë prej futbollistëve e ëndërrojnë

Përfaqësueset
Pesë Liga të Kampionëve dhe më shumë gola se Ronaldo për Realin – karriera e Gareth Bale në numra

Pesë Liga të Kampionëve dhe më shumë gola se Ronaldo për Realin – karriera e Gareth Bale në numra

Ndërkombëtare
Gareth Bale pensionohet nga futbolli

Gareth Bale pensionohet nga futbolli

Ndërkombëtare
Bale pjesë e formacionit më të keq të Botërorit

Bale pjesë e formacionit më të keq të Botërorit

Përfaqësueset
Megjithëse mbeti jashtë Botërorit 2022, lojtarët e Uellsit morën mbështetje të zjarrtë nga tifozja atraktive uellsiane Alaw Haf

Megjithëse mbeti jashtë Botërorit 2022, lojtarët e Uellsit morën mbështetje të zjarrtë nga tifozja atraktive uellsiane Alaw Haf

Yjet
Hedhja e Pickford që supozohej të ishte intervenim, i bëri të gjithë të qeshin

Hedhja e Pickford që supozohej të ishte intervenim, i bëri të gjithë të qeshin

Përfaqësueset
Anglia fiton bindshëm ndaj Uellsit dhe vazhdon tutje si lider

Anglia fiton bindshëm ndaj Uellsit dhe vazhdon tutje si lider

Përfaqësueset
Formacionet zyrtare: Uellsi dhe Anglia në sfidën që e përcakton skuadrën që vazhdon tutje

Formacionet zyrtare: Uellsi dhe Anglia në sfidën që e përcakton skuadrën që vazhdon tutje

Përfaqësueset
Rooney: Southgate duhet të vendosë në stol Harry Kane kundër Uellsit

Rooney: Southgate duhet të vendosë në stol Harry Kane kundër Uellsit

Premier League
Moment pikëllues në Kampionatin Botëror: Vdes një tifoz i Uellsit

Moment pikëllues në Kampionatin Botëror: Vdes një tifoz i Uellsit

Përfaqësueset
Irani fiton në frymën e fundit përballjen ndaj Uellsit, i shënon dy gola në shtesë

Irani fiton në frymën e fundit përballjen ndaj Uellsit, i shënon dy gola në shtesë

Përfaqësueset
Uells – Iran, formacionet zyrtare

Uells – Iran, formacionet zyrtare

Përfaqësueset
“Katari 2022” shkakton përçarje: Shtatë gjigantët evropianë kërkojnë tërheqje të plotë nga FIFA

“Katari 2022” shkakton përçarje: Shtatë gjigantët evropianë kërkojnë tërheqje të plotë nga FIFA

Përfaqësueset
Katari akuzohet se ka dhënë shifra të tifozëve më të larta se kapacitetet e stadiumeve, FIFA detyrohet të jap shpjegime

Katari akuzohet se ka dhënë shifra të tifozëve më të larta se kapacitetet e stadiumeve, FIFA detyrohet të jap shpjegime

Përfaqësueset
Ndërhyrja e Acostas ndaj Bale po cilësohet si një nga faullet taktike më të mëdha të të gjitha kohërave

Ndërhyrja e Acostas ndaj Bale po cilësohet si një nga faullet taktike më të mëdha të të gjitha kohërave

Përfaqësueset
Bale ia mohon ShBA-së pikët e plota në përfundimin e xhiros së parë të Grupit B

Bale ia mohon ShBA-së pikët e plota në përfundimin e xhiros së parë të Grupit B

Përfaqësueset
Formacionet zyrtare: ShBA dhe Uellsi tentojnë ta nisin mbarë rrugëtimin e tyre në Kampionatin Botëror

Formacionet zyrtare: ShBA dhe Uellsi tentojnë ta nisin mbarë rrugëtimin e tyre në Kampionatin Botëror

Përfaqësueset
‘Trajner më inkuadro, jam gati të luaj’ – telefonata inkurajuese e presidentit Biden për skuadrën e SHBA-ve

‘Trajner më inkuadro, jam gati të luaj’ – telefonata inkurajuese e presidentit Biden për skuadrën e SHBA-ve

Përfaqësueset
Entuziazëm i madh në Uells për Kupën e Botës, Bale: Edhe shkollat do të mbyllen kur do të luajmë ne

Entuziazëm i madh në Uells për Kupën e Botës, Bale: Edhe shkollat do të mbyllen kur do të luajmë ne

Ndërkombëtare