LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Turqisë

366 Artikuj

Kompletohen grupet e Euro 2024 pas kualifikimit të tri kombëtareve të fundit

Kompletohen grupet e Euro 2024 pas kualifikimit të tri kombëtareve të fundit

Përfaqësueset
Një tjetër ish-lojtar i Barcelonës probleme me ligjin: Arda Turan dënohet me burg

Një tjetër ish-lojtar i Barcelonës probleme me ligjin: Arda Turan dënohet me burg

La Liga
Arda Guler mund ta humbasë Euro 2024, shkak Real Madridi

Arda Guler mund ta humbasë Euro 2024, shkak Real Madridi

Ndërkombëtare
“Është më i miri në Itali, ndoshta edhe në botë” – Montella me fjalë të mëdha për Calhanoglun

“Është më i miri në Itali, ndoshta edhe në botë” – Montella me fjalë të mëdha për Calhanoglun

Përfaqësueset
Shqipëria në ‘Grupin e Vdekjes’, vëmendja edhe tek grupet A dhe D

Shqipëria në ‘Grupin e Vdekjes’, vëmendja edhe tek grupet A dhe D

Kombëtarja e Shqipërisë
Italia mund të takohet me tre trajnerë italianë në grupet e Euro 2024

Italia mund të takohet me tre trajnerë italianë në grupet e Euro 2024

Përfaqësueset
Transfermarkt sjell shifrat: Nga përfaqësueset e kualifikuara në Euro 2024, Shqipëria e dyta me vlerën më të vogël të ekipit në treg

Transfermarkt sjell shifrat: Nga përfaqësueset e kualifikuara në Euro 2024, Shqipëria e dyta me vlerën më të vogël të ekipit në treg

Kombëtarja e Shqipërisë
Këto janë kombëtaret që kanë siguruar kualifikimin në Euro 2024, kanë mbetur edhe 11 vende “të lira”

Këto janë kombëtaret që kanë siguruar kualifikimin në Euro 2024, kanë mbetur edhe 11 vende “të lira”

Përfaqësueset
Vendet që kanë siguruar deri më tani kualifikimin në Euro 2024

Vendet që kanë siguruar deri më tani kualifikimin në Euro 2024

Përfaqësueset
Këto tetë kombëtare do të luajnë në Euro 2024, sot mund t’i bashkohen edhe dy të tjera

Këto tetë kombëtare do të luajnë në Euro 2024, sot mund t’i bashkohen edhe dy të tjera

Përfaqësueset
Kamerat kapën Modricin duke sharë gjyqtarit në ndeshjen kundër Turqisë

Kamerat kapën Modricin duke sharë gjyqtarit në ndeshjen kundër Turqisë

Përfaqësueset
UEFA thyen protokollin e vet me përzgjedhjen e nikoqirëve për Euro 2032

UEFA thyen protokollin e vet me përzgjedhjen e nikoqirëve për Euro 2032

Përfaqësueset
Zyrtare: Vincenzo Montella emërzohet përzgjedhës i Turqisë

Zyrtare: Vincenzo Montella emërzohet përzgjedhës i Turqisë

Përfaqësueset
Ish-trajneri i Milanit pritet të emërohet në krye të stolit të Turqisë

Ish-trajneri i Milanit pritet të emërohet në krye të stolit të Turqisë

Ndërkombëtare
Italia dhe Turqia nisin ofertën për të pritur së bashku EURO 2032

Italia dhe Turqia nisin ofertën për të pritur së bashku EURO 2032

Përfaqësueset
Britania e Madhe dhe Republika e Irlandës favoritët për të pritur Euro 2028 – shumë u befasuan me përzgjedhjen e stadiumeve

Britania e Madhe dhe Republika e Irlandës favoritët për të pritur Euro 2028 – shumë u befasuan me përzgjedhjen e stadiumeve

Përfaqësueset
Kroacia shumë e fortë për Turqinë, Kovacic shkëlqen me dy gola

Kroacia shumë e fortë për Turqinë, Kovacic shkëlqen me dy gola

Përfaqësueset
Komentatori turk largohet nga puna gjatë ndeshjes Marok-Kanada pasi tha ‘emrin e ndaluar’ të Hakan Sukur

Komentatori turk largohet nga puna gjatë ndeshjes Marok-Kanada pasi tha ‘emrin e ndaluar’ të Hakan Sukur

Përfaqësueset
Hakan Sukur, legjenda e Turqisë që shënoi golin më të shpejtë në histori të Kampionatit Botëror

Hakan Sukur, legjenda e Turqisë që shënoi golin më të shpejtë në histori të Kampionatit Botëror

Driton Gajraku
Yjet e mëdhenj të futbollit që nuk do të jenë në Kupën e Botës në Katar – Marca mes shumë yjeve zgjedh edhe sulmuesin e Kosovës

Yjet e mëdhenj të futbollit që nuk do të jenë në Kupën e Botës në Katar – Marca mes shumë yjeve zgjedh edhe sulmuesin e Kosovës

Përfaqësueset
Arda Turan i jep fund karrierës si futbollist – ai ishte një prej lojtarëve turq më të suksesshëm

Arda Turan i jep fund karrierës si futbollist – ai ishte një prej lojtarëve turq më të suksesshëm

Ndërkombëtare
Salah, Haaland, Barella, Osmihen dhe shumë të tjerë: Kush janë yjet më të vlefshëm që mungojnë në Kupën e Botës?

Salah, Haaland, Barella, Osmihen dhe shumë të tjerë: Kush janë yjet më të vlefshëm që mungojnë në Kupën e Botës?

Përfaqësueset
Portugalia mposht Turqinë për të kaluar në finale të play-offit

Portugalia mposht Turqinë për të kaluar në finale të play-offit

Përfaqësueset
Formacionet zyrtare: Portugalia dhe Turqia luajnë për një vend në finalen e barazhit

Formacionet zyrtare: Portugalia dhe Turqia luajnë për një vend në finalen e barazhit

Përfaqësueset