LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Danimarkës

308 Artikuj

Katër rekorde unike futbolli që nuk mund të thyhen kurrë

Katër rekorde unike futbolli që nuk mund të thyhen kurrë

Ndërkombëtare
Shqipëria në ‘Grupin e Vdekjes’, vëmendja edhe tek grupet A dhe D

Shqipëria në ‘Grupin e Vdekjes’, vëmendja edhe tek grupet A dhe D

Kombëtarja e Shqipërisë
Transfermarkt sjell shifrat: Nga përfaqësueset e kualifikuara në Euro 2024, Shqipëria e dyta me vlerën më të vogël të ekipit në treg

Transfermarkt sjell shifrat: Nga përfaqësueset e kualifikuara në Euro 2024, Shqipëria e dyta me vlerën më të vogël të ekipit në treg

Kombëtarja e Shqipërisë
Këto janë kombëtaret që kanë siguruar kualifikimin në Euro 2024, kanë mbetur edhe 11 vende “të lira”

Këto janë kombëtaret që kanë siguruar kualifikimin në Euro 2024, kanë mbetur edhe 11 vende “të lira”

Përfaqësueset
Këto tetë kombëtare do të luajnë në Euro 2024, sot mund t’i bashkohen edhe dy të tjera

Këto tetë kombëtare do të luajnë në Euro 2024, sot mund t’i bashkohen edhe dy të tjera

Përfaqësueset
Kosova pret Danimarkën, Dardanëve i nevojitet fitorja me plus shtatë pikë diferencë

Kosova pret Danimarkën, Dardanëve i nevojitet fitorja me plus shtatë pikë diferencë

Ndërkombëtare
Australia shkakton befasinë e madhe, mposht Danimarkën dhe kalon tutje

Australia shkakton befasinë e madhe, mposht Danimarkën dhe kalon tutje

Përfaqësueset
Formacionet zyrtare: Fitorja, opsion i vetëm për Australinë dhe Danimarkën

Formacionet zyrtare: Fitorja, opsion i vetëm për Australinë dhe Danimarkën

Përfaqësueset
Driblimi pa top i Mbappes bëhet viral, Kristensen ‘kthehet në Danimarkë’ me një lëvizje të francezit

Driblimi pa top i Mbappes bëhet viral, Kristensen ‘kthehet në Danimarkë’ me një lëvizje të francezit

Përfaqësueset
‘Ekspertët’ e Telegrafit me besim të fortë te Argjentina dhe Messi, rreth 500 prej tyre parashikuan rezultatin e saktë

‘Ekspertët’ e Telegrafit me besim të fortë te Argjentina dhe Messi, rreth 500 prej tyre parashikuan rezultatin e saktë

Përfaqësueset
Lexuesit e Telegrafit ekspertë në Katar 2022: Qindra prej tyre e qëllojnë rezultatin e saktë Francë 2-1 Danimarkë

Lexuesit e Telegrafit ekspertë në Katar 2022: Qindra prej tyre e qëllojnë rezultatin e saktë Francë 2-1 Danimarkë

Përfaqësueset
Mbappe vazhdon shkëlqimin, Franca kalon tutje: Sulmuesi shënoi dy herë ndaj Danimarkës për fitoren e ‘Gjelave’

Mbappe vazhdon shkëlqimin, Franca kalon tutje: Sulmuesi shënoi dy herë ndaj Danimarkës për fitoren e ‘Gjelave’

Përfaqësueset
Formacionet zyrtare: Franca për ta siguruar kalimin e grupit, Danimarka për t’i mbajtur gjallë shpresat

Formacionet zyrtare: Franca për ta siguruar kalimin e grupit, Danimarka për t’i mbajtur gjallë shpresat

Përfaqësueset
Danimarka e mposhti dy herë vitin e fundit, Deschamps kërkon hakmarrjen tani në Kupën e Botës

Danimarka e mposhti dy herë vitin e fundit, Deschamps kërkon hakmarrjen tani në Kupën e Botës

Ndërkombëtare
Federata e Danimarkës thyen heshtjen për raportet se ata mund të largohen nga FIFA pas polemikave për Kupën e Botës në Katar

Federata e Danimarkës thyen heshtjen për raportet se ata mund të largohen nga FIFA pas polemikave për Kupën e Botës në Katar

Ndërkombëtare
“Katari 2022” shkakton përçarje: Shtatë gjigantët evropianë kërkojnë tërheqje të plotë nga FIFA

“Katari 2022” shkakton përçarje: Shtatë gjigantët evropianë kërkojnë tërheqje të plotë nga FIFA

Përfaqësueset
Favoritët për ta fituar Kampionatin Botëror pas humbjes së Argjentinës – Anglia pozicionohet e dyta

Favoritët për ta fituar Kampionatin Botëror pas humbjes së Argjentinës – Anglia pozicionohet e dyta

Përfaqësueset
‘Si mundi Cornelius të huqte nga ajo pozitë?’ – ylli i Danimarkës shpërdoroi rastin që do t’ia sillte fitoren

‘Si mundi Cornelius të huqte nga ajo pozitë?’ – ylli i Danimarkës shpërdoroi rastin që do t’ia sillte fitoren

Përfaqësueset
Mbyllet pa fitues takimi mes Danimarkës dhe Tunizisë

Mbyllet pa fitues takimi mes Danimarkës dhe Tunizisë

Përfaqësueset
Formacionet zyrtare: Danimarka – Tunizia

Formacionet zyrtare: Danimarka – Tunizia

Përfaqësueset
Dorëzohen kapitenët e Kombëtareve evropiane para FIFA, nuk do ta bartin shiritin me ngjyrat e ylberit

Dorëzohen kapitenët e Kombëtareve evropiane para FIFA, nuk do ta bartin shiritin me ngjyrat e ylberit

Ndërkombëtare
FIFA ia ndalon Danimarkës bluzat me mbishkrim për të drejtat e njeriut që i kishte bërë gati për stërvitje

FIFA ia ndalon Danimarkës bluzat me mbishkrim për të drejtat e njeriut që i kishte bërë gati për stërvitje

Përfaqësueset
Fanellat më të bukura të kombëtareve ndër vite: Spikasin ato të Brazilit, Anglisë, Holandës dhe Nigerisë

Fanellat më të bukura të kombëtareve ndër vite: Spikasin ato të Brazilit, Anglisë, Holandës dhe Nigerisë

Përfaqësueset
Një rikthim që është futur në histori të futbollit: Nga një njeri pothuajse i vdekur, tek një lojtar pjesëmarrës në Kupën e Botës në vetëm 18 muaj

Një rikthim që është futur në histori të futbollit: Nga një njeri pothuajse i vdekur, tek një lojtar pjesëmarrës në Kupën e Botës në vetëm 18 muaj

Driton Gajraku