LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Austrisë

136 Artikuj

Ylli i Real Madridit do të humbasë finalen e Ligës së Kampionëve dhe fillimin e Euro 2024 shkaku i lëndimit

Ylli i Real Madridit do të humbasë finalen e Ligës së Kampionëve dhe fillimin e Euro 2024 shkaku i lëndimit

Ndërkombëtare
Rangnick refuzon zyrtarisht Bayern Munichun, zbulon edhe arsyen

Rangnick refuzon zyrtarisht Bayern Munichun, zbulon edhe arsyen

Bundesliga
Rangnick konfirmon kontaktet me Bayern Munichun

Rangnick konfirmon kontaktet me Bayern Munichun

Bundesliga
Nëse dështon afrimi i Xabi Alonsos, Bayern Munich ka një befasi për trajnerin e ri

Nëse dështon afrimi i Xabi Alonsos, Bayern Munich ka një befasi për trajnerin e ri

Bundesliga
Kompletohen grupet e Euro 2024 pas kualifikimit të tri kombëtareve të fundit

Kompletohen grupet e Euro 2024 pas kualifikimit të tri kombëtareve të fundit

Përfaqësueset
Austria tashmë mban një rekord të ri në futboll – golin më të shpejtë në histori të kombëtareve

Austria tashmë mban një rekord të ri në futboll – golin më të shpejtë në histori të kombëtareve

Përfaqësueset
Ralf Rangnick përjashton nga grumbullimi tre yje të Austrisë pas thirrjeve homofobike

Ralf Rangnick përjashton nga grumbullimi tre yje të Austrisë pas thirrjeve homofobike

Përfaqësueset
Shqipëria në ‘Grupin e Vdekjes’, vëmendja edhe tek grupet A dhe D

Shqipëria në ‘Grupin e Vdekjes’, vëmendja edhe tek grupet A dhe D

Kombëtarja e Shqipërisë
Lëvizje e turpshme e Nagelsmann: E detyroi portierin të simulonte një lëndim

Lëvizje e turpshme e Nagelsmann: E detyroi portierin të simulonte një lëndim

Përfaqësueset
Leroy Sanen e tradhtuan nervat, e grushtoi kundërshtarin në ndeshje miqësore dhe u përjashtua me të kuq

Leroy Sanen e tradhtuan nervat, e grushtoi kundërshtarin në ndeshje miqësore dhe u përjashtua me të kuq

Ndërkombëtare
Transfermarkt sjell shifrat: Nga përfaqësueset e kualifikuara në Euro 2024, Shqipëria e dyta me vlerën më të vogël të ekipit në treg

Transfermarkt sjell shifrat: Nga përfaqësueset e kualifikuara në Euro 2024, Shqipëria e dyta me vlerën më të vogël të ekipit në treg

Kombëtarja e Shqipërisë
Këto janë kombëtaret që kanë siguruar kualifikimin në Euro 2024, kanë mbetur edhe 11 vende “të lira”

Këto janë kombëtaret që kanë siguruar kualifikimin në Euro 2024, kanë mbetur edhe 11 vende “të lira”

Përfaqësueset
Vendet që kanë siguruar deri më tani kualifikimin në Euro 2024

Vendet që kanë siguruar deri më tani kualifikimin në Euro 2024

Përfaqësueset
Këto tetë kombëtare do të luajnë në Euro 2024, sot mund t’i bashkohen edhe dy të tjera

Këto tetë kombëtare do të luajnë në Euro 2024, sot mund t’i bashkohen edhe dy të tjera

Përfaqësueset
Slloveni U21 – Austri U21 gjykohet nga gjyqtarët kosovarë

Slloveni U21 – Austri U21 gjykohet nga gjyqtarët kosovarë

Ndërkombëtare
Franca, Belgjika dhe Portugalia sigurojnë kualifikimin në Euro 2024

Franca, Belgjika dhe Portugalia sigurojnë kualifikimin në Euro 2024

Përfaqësueset
Ligue 1 bie shumë në renditjen e UEFA-s, Liga Premier mban kryesimin

Ligue 1 bie shumë në renditjen e UEFA-s, Liga Premier mban kryesimin

Ndërkombëtare
‘Të pres në Suedi, tash do të lë të shkosh’ – publikohet videoja e debatit të ashpër mes Ibras dhe Arnautovicit

‘Të pres në Suedi, tash do të lë të shkosh’ – publikohet videoja e debatit të ashpër mes Ibras dhe Arnautovicit

Përfaqësueset
David Alaba ‘ia sheh sherrin’ votave për çmimin “The Best” të FIFA-s: Tifozët e Real Madridit nuk e falin kapitenin e Austrisë

David Alaba ‘ia sheh sherrin’ votave për çmimin “The Best” të FIFA-s: Tifozët e Real Madridit nuk e falin kapitenin e Austrisë

Përfaqësueset
Vlerësimet e futbollistëve nga ndeshjet Danimarkë – Francë dhe Austri – Kroaci

Vlerësimet e futbollistëve nga ndeshjet Danimarkë – Francë dhe Austri – Kroaci

Ndërkombëtare
Kroacia fiton në udhëtim te Austria dhe shkon në ‘Play-Off’, Franca mposhtet nga Danimarka

Kroacia fiton në udhëtim te Austria dhe shkon në ‘Play-Off’, Franca mposhtet nga Danimarka

Ndërkombëtare
Franca pa probleme ndaj Austrisë, Kroacia mposht Danimarkën për kreun e grupit

Franca pa probleme ndaj Austrisë, Kroacia mposht Danimarkën për kreun e grupit

Përfaqësueset
Franca nuk fiton sërish, Kroacia e njofton me humbje Danimarkën

Franca nuk fiton sërish, Kroacia e njofton me humbje Danimarkën

Përfaqësueset
Mbyllet ndeshja – menjëherë shfaqet një gropë e madhe misterioze në mes të fushës, lojtari danez fut këmbën

Mbyllet ndeshja – menjëherë shfaqet një gropë e madhe misterioze në mes të fushës, lojtari danez fut këmbën

Përfaqësueset