LAJMI I FUNDIT:

Pejë

1459 Artikuj

Kapen në flagrancë dy hajna në një market në Pejë

Kapen në flagrancë dy hajna në një market në Pejë

Kronika e Zezë
Kërkohet paraburgim për katër serbë për pjesëmarrje në tensionimin e situatës në veri

Kërkohet paraburgim për katër serbë për pjesëmarrje në tensionimin e situatës në veri

Kosovë
Gjendet pa shenja jete një person në Pejë

Gjendet pa shenja jete një person në Pejë

Kronika e Zezë
Vidhet kasaforta me para në një lokal në Pejë

Vidhet kasaforta me para në një lokal në Pejë

Kronika e Zezë
​Përkujtohet 24-vjetori i vrasjes së pesë anëtarëve të familjes Kastrati në Pejë

​Përkujtohet 24-vjetori i vrasjes së pesë anëtarëve të familjes Kastrati në Pejë

Kosovë
Haradinaj në 23-vjetorin e AAK-së në Pejë: Peja dhe Aleanca janë sinonim i njëra-tjetrës

Haradinaj në 23-vjetorin e AAK-së në Pejë: Peja dhe Aleanca janë sinonim i njëra-tjetrës

Kosovë
Një ditë pas situatës së tensionuar në veri, Kurti dhe Krasniqi në Pejë

Një ditë pas situatës së tensionuar në veri, Kurti dhe Krasniqi në Pejë

Kosovë
Mosmarrëveshje mes disa personave në Pejë, gjuajnë edhe me armë

Mosmarrëveshje mes disa personave në Pejë, gjuajnë edhe me armë

Kronika e Zezë
Vjehrri ngacmon seksualisht nusen e djalit në Pejë, ndalohet për 48 orë

Vjehrri ngacmon seksualisht nusen e djalit në Pejë, ndalohet për 48 orë

Kronika e Zezë
Operacion policor në gjashtë lokacione, arrestohen pesë persona për “shtytje në kryerjen e veprës terroriste”

Operacion policor në gjashtë lokacione, arrestohen pesë persona për “shtytje në kryerjen e veprës terroriste”

Kronika e Zezë
Rigjykimi i dytë, shikohen video-incizimet e momentit të vrasjes së 2014-ës në pompën e derivateve në Pejë

Rigjykimi i dytë, shikohen video-incizimet e momentit të vrasjes së 2014-ës në pompën e derivateve në Pejë

Drejtësi
I vazhdohet edhe për dy muaj paraburgimi pejanit që dyshohet se vrau nënën e tij

I vazhdohet edhe për dy muaj paraburgimi pejanit që dyshohet se vrau nënën e tij

Drejtësi
Kanosi policët në gjendje të dehur, arrestohet i dyshuari në Pejë

Kanosi policët në gjendje të dehur, arrestohet i dyshuari në Pejë

Kronika e Zezë
Kërkohet rishikimi i aktakuzës për infermierët që sulmuan të moshuarën në Pejë

Kërkohet rishikimi i aktakuzës për infermierët që sulmuan të moshuarën në Pejë

Kosovë
Vrasja tronditëse në Gllogjan, prokuroria sot shpalos të gjeturat e hetimit

Vrasja tronditëse në Gllogjan, prokuroria sot shpalos të gjeturat e hetimit

Drejtësi
Pejë, një person gjendet i vdekur pranë veturës

Pejë, një person gjendet i vdekur pranë veturës

Kronika e Zezë
Gjendet pa shenja jete një person në Pejë – Policia hap rast hetimi

Gjendet pa shenja jete një person në Pejë – Policia hap rast hetimi

Kronika e Zezë
Pejani e detyron një femër të marrë drogë, arrestohet nga Policia

Pejani e detyron një femër të marrë drogë, arrestohet nga Policia

Kronika e Zezë
Zhduket Samir Puza nga Peja, policia kërkon bashkëpunim për gjetjen e tij

Zhduket Samir Puza nga Peja, policia kërkon bashkëpunim për gjetjen e tij

Kronika e Zezë
Po bënte shit-blerjen e armëve në kundërshtim me ligjin, arrestohet i dyshuari në Pejë

Po bënte shit-blerjen e armëve në kundërshtim me ligjin, arrestohet i dyshuari në Pejë

Kronika e Zezë
Një person në Pejë sulmon zyrtarët policorë pasi e gjobitën – njërit ia thyen dorën

Një person në Pejë sulmon zyrtarët policorë pasi e gjobitën – njërit ia thyen dorën

Kronika e Zezë
Avokati për vrasjen në Pejë: Rasti urgjentisht të dërgohet në Institutin e Forenzikës Psikiatrike

Avokati për vrasjen në Pejë: Rasti urgjentisht të dërgohet në Institutin e Forenzikës Psikiatrike

Kosovë
I jepet lamtumira e fundit 58-vjeçares që dyshohet se u vra nga djali i saj në Pejë

I jepet lamtumira e fundit 58-vjeçares që dyshohet se u vra nga djali i saj në Pejë

Kosovë
Çka i tha avokatit i dyshuari për vrasjen e nënës së tij, kërkon që t’i bëhet ekzaminimi psikiatrik?

Çka i tha avokatit i dyshuari për vrasjen e nënës së tij, kërkon që t’i bëhet ekzaminimi psikiatrik?

Donjeta Zeqiraj