LAJMI I FUNDIT:

Patatet

41 Artikuj

Pse duhet ujitur lulen me ujë në të cilin janë zier patatet?

Pse duhet ujitur lulen me ujë në të cilin janë zier patatet?

Lule
Këto ushqime assesi nuk duhet t’i ri-nxehni në mikrovalë

Këto ushqime assesi nuk duhet t’i ri-nxehni në mikrovalë

Të njohim produktet
Ka një arsye përse patatet shiten në thasë

Ka një arsye përse patatet shiten në thasë

Kopshtaria
Ushqimi me të cilin do të humbni peshë më shpejt

Ushqimi me të cilin do të humbni peshë më shpejt

Nutricion
Si duhet t’i ruani në frigorifer ushqimet tuaja

Si duhet t’i ruani në frigorifer ushqimet tuaja

Të tjera
Patatja dy kilogramëshe e Shishtavecit, fshati i Kukësit mes braktisjes dhe shpresës

Patatja dy kilogramëshe e Shishtavecit, fshati i Kukësit mes braktisjes dhe shpresës

Shqipëri
Ushqimet më të shëndetshme dhe vlerat e tyre ushqyese

Ushqimet më të shëndetshme dhe vlerat e tyre ushqyese

Të njohim produktet
Patatja e kuqe apo patatja e bardhë – cili është ndryshimi dhe cila është më e shëndetshme

Patatja e kuqe apo patatja e bardhë – cili është ndryshimi dhe cila është më e shëndetshme

Të njohim produktet
Mënyra më e lehtë e mbjelljes së patateve: Pa gërmim dhe pa prashitje – rendiment i pastër!

Mënyra më e lehtë e mbjelljes së patateve: Pa gërmim dhe pa prashitje – rendiment i pastër!

Kopshtaria
Këta njerëz nuk duhet të hanë patate: Një organ mund ta rrezikojnë shumë

Këta njerëz nuk duhet të hanë patate: Një organ mund ta rrezikojnë shumë

Nutricion
Edhe pse janë të shëndetshme, këto perime mund të shkaktojnë probleme

Edhe pse janë të shëndetshme, këto perime mund të shkaktojnë probleme

Nutricion
E keni provuar qumështin me patate? Nuk përmban alergjen, laktozë, gluten apo fruta arrore

E keni provuar qumështin me patate? Nuk përmban alergjen, laktozë, gluten apo fruta arrore

Shëndetësi Lajme
Nëse i ruani pranë kësaj frute, do të kalben më shpejt: Si t’i ruani në mënyrën e duhur patatet?

Nëse i ruani pranë kësaj frute, do të kalben më shpejt: Si t’i ruani në mënyrën e duhur patatet?

Kopshtaria
Është sezoni i mbjelljes: Fqinjët e këqij të domateve janë patatet dhe kastravecët

Është sezoni i mbjelljes: Fqinjët e këqij të domateve janë patatet dhe kastravecët

Kopshtaria
Si t’i piqni patatet në mikrovalë

Si t’i piqni patatet në mikrovalë

Nga duart tua
Për të mos mbirë patatet gjatë qëndrimit një kohë të gjatë, përdorni këtë truk

Për të mos mbirë patatet gjatë qëndrimit një kohë të gjatë, përdorni këtë truk

Kopshtaria
Si ruhen patatet e qëruara

Si ruhen patatet e qëruara

Nga duart tua
Përtërini flokët e dëmtuar pas pushimeve verore me ndihmën e këtij artikulli të lirë

Përtërini flokët e dëmtuar pas pushimeve verore me ndihmën e këtij artikulli të lirë

Flokë dhe stil
Për zbardhje të lëkurës dhe flokë të shndritshme, përdorni lëvore të patateve

Për zbardhje të lëkurës dhe flokë të shndritshme, përdorni lëvore të patateve

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Prodhuesit e patates të kënaqur, rritet çmimi në treg

Prodhuesit e patates të kënaqur, rritet çmimi në treg

Të Tjera
Çka nuk bën të mbani në frigorifer

Çka nuk bën të mbani në frigorifer

Të tjera
Tri ushqimet të cilat i rrisin nivelet e testosteronit

Tri ushqimet të cilat i rrisin nivelet e testosteronit

Ushqimi dhe Dieta
​Përfitimet që i sjell konsumimi i patates

​Përfitimet që i sjell konsumimi i patates

Të tjera
Që tani vetëm kështu do të gatuani pataten e re: Receta më e shijshme, do t’u pëlqejë të gjithëve!

Që tani vetëm kështu do të gatuani pataten e re: Receta më e shijshme, do t’u pëlqejë të gjithëve!

Nga duart tua