LAJMI I FUNDIT:

Partia Demokratike e Shqipërisë

409 Artikuj

Basha refuzon të votojë ligjin për amnistinë: Lehtësohen zyrtarët e korruptuar

Basha refuzon të votojë ligjin për amnistinë: Lehtësohen zyrtarët e korruptuar

Shqipëri
Afera e inceneratorëve, PD kallëzon në SPAK Ramën dhe Veliajn

Afera e inceneratorëve, PD kallëzon në SPAK Ramën dhe Veliajn

Shqipëri
Marrëveshja me Italinë për emigrantët dhe Amnistia Penale pritet të votohen të enjten në Kuvendin e Shqipërisë

Marrëveshja me Italinë për emigrantët dhe Amnistia Penale pritet të votohen të enjten në Kuvendin e Shqipërisë

Shqipëri
Tabaku: PD të mos përfshihet në betejën e Berishës me drejtësinë

Tabaku: PD të mos përfshihet në betejën e Berishës me drejtësinë

Shqipëri
Kuvendi nuk miraton 50 milion dollarë ndihmë për Kosovën, reagon Basha: E pafalshme, papërgjegjshmëri të fshihesh pas ombrellës së NATO-s

Kuvendi nuk miraton 50 milion dollarë ndihmë për Kosovën, reagon Basha: E pafalshme, papërgjegjshmëri të fshihesh pas ombrellës së NATO-s

Shqipëri
Tensionet në Kuvend, Bardhi: Edhe mund të ngujohemi

Tensionet në Kuvend, Bardhi: Edhe mund të ngujohemi

Shqipëri
50 milionë dollarë për Kosovën, deputetët e PS-së rrëzojnë propozimin e Lulzim Bashës

50 milionë dollarë për Kosovën, deputetët e PS-së rrëzojnë propozimin e Lulzim Bashës

Shqipëri
Alizoti: Qeveria shqiptare po delegjitimon opozitën e vërtetë, po mbështet një opozitë artificiale

Alizoti: Qeveria shqiptare po delegjitimon opozitën e vërtetë, po mbështet një opozitë artificiale

Shqipëri
Deklaratat e Ahmetajt, reagon Basha: PS bandë kriminale, të gjithë tregojnë me gisht Edi Ramën

Deklaratat e Ahmetajt, reagon Basha: PS bandë kriminale, të gjithë tregojnë me gisht Edi Ramën

Shqipëri
Bllokuan seancën plenare në Kuvendin e Shqipërisë, PS kërkon përjashtimin e 19 deputetëve të opozitës

Bllokuan seancën plenare në Kuvendin e Shqipërisë, PS kërkon përjashtimin e 19 deputetëve të opozitës

Shqipëri
Basha propozon 5 miliardë lekë [48 milionë euro] për forcimin ushtarak të Kosovës, dorëzon amendamentin në Kuvend

Basha propozon 5 miliardë lekë [48 milionë euro] për forcimin ushtarak të Kosovës, dorëzon amendamentin në Kuvend

Shqipëri
Deputetët e opozitës përplasen me njeri-tjetrin, Bardhi dhe Noka pengojnë Açkën të drejtojë komisionin në Kuvend

Deputetët e opozitës përplasen me njeri-tjetrin, Bardhi dhe Noka pengojnë Açkën të drejtojë komisionin në Kuvend

Shqipëri
Marrëveshja me Italinë, zbardhet kërkesa e grupit parlamentar të PD drejtuar Gjykatës Kushtetuese

Marrëveshja me Italinë, zbardhet kërkesa e grupit parlamentar të PD drejtuar Gjykatës Kushtetuese

Shqipëri
Rritja e tatimit për profesionet e lira në Shqipëri, PD: Arsyeja pse shtresa e mesme po largohet

Rritja e tatimit për profesionet e lira në Shqipëri, PD: Arsyeja pse shtresa e mesme po largohet

Shqipëri
Vendimi për ‘vulën’, reagon PD-ja: Apeli të mbyllë njëherë e mirë çështjen

Vendimi për ‘vulën’, reagon PD-ja: Apeli të mbyllë njëherë e mirë çështjen

Shqipëri
Gjyqi për drejtimin e PD-së, Gjykata e Lartë rikthen çështjen në Apel, me trup të ri gjykues

Gjyqi për drejtimin e PD-së, Gjykata e Lartë rikthen çështjen në Apel, me trup të ri gjykues

Shqipëri
Gjyqi për vulën e PD-së, mbështetësit e Berishës protestë para Gjykatës së Lartë

Gjyqi për vulën e PD-së, mbështetësit e Berishës protestë para Gjykatës së Lartë

Shqipëri
Kuvendi i hap rrugë arrestimit të Berishës, reagon PD zyrtare

Kuvendi i hap rrugë arrestimit të Berishës, reagon PD zyrtare

Shqipëri
PD propozon mekanizmin ligjor për heqjen e mandatit të deputetëve

PD propozon mekanizmin ligjor për heqjen e mandatit të deputetëve

Shqipëri
Përplasja e deputetëve me Gardën dhe kaosi në seancën plenare, çfarë ndodhi sot në Kuvendin e Shqipërisë

Përplasja e deputetëve me Gardën dhe kaosi në seancën plenare, çfarë ndodhi sot në Kuvendin e Shqipërisë

Shqipëri
Gjykata e Lartë mban seancën për vulën e PD-së më 27 dhjetor

Gjykata e Lartë mban seancën për vulën e PD-së më 27 dhjetor

Shqipëri
Berisha akuza ndaj Ramës: Tirana është shndërruar në Beograd të dytë kundër Kosovës

Berisha akuza ndaj Ramës: Tirana është shndërruar në Beograd të dytë kundër Kosovës

Shqipëri
Sali Berisha pritet të votëbesohet si kryetar partie

Sali Berisha pritet të votëbesohet si kryetar partie

Shqipëri
Sulmoi deputetin socialist në Kuvendin e Shqipërisë, PS kallëzon penalisht Bledjon Nallbatin

Sulmoi deputetin socialist në Kuvendin e Shqipërisë, PS kallëzon penalisht Bledjon Nallbatin

Shqipëri