LAJMI I FUNDIT:

Paniku

22 Artikuj

Këto gjëra nuk duhet t’ua thoni më personave që vuajnë nga ankthi

Këto gjëra nuk duhet t’ua thoni më personave që vuajnë nga ankthi

Këshilla mjekësore
Shenjat që tregojnë se do të keni një sulm paniku

Shenjat që tregojnë se do të keni një sulm paniku

Psikologji
Kur bëni panik dhe kur nuk duhet të bëni: Çfarë duhet të bëjë secili prind kur bebja rrëzohet dhe godet kokën

Kur bëni panik dhe kur nuk duhet të bëni: Çfarë duhet të bëjë secili prind kur bebja rrëzohet dhe godet kokën

Këshilla për prindër
Tre hapa për të hequr qafe panikun dhe ankthin – këshilla e një psikiatri të famshëm

Tre hapa për të hequr qafe panikun dhe ankthin – këshilla e një psikiatri të famshëm

Psikologji
Sëmundjet psikosomatike dhe trajnimet motivuese!

Sëmundjet psikosomatike dhe trajnimet motivuese!

Temat Javore
Nëse ju dridhen duart, mos bëni panik!

Nëse ju dridhen duart, mos bëni panik!

Këshilla mjekësore
Ju që keni fobi fluturimet, ç’duhet të bëni nëse përballeni me gjendje ankthi në aeroplan

Ju që keni fobi fluturimet, ç’duhet të bëni nëse përballeni me gjendje ankthi në aeroplan

Këshilla mjekësore
Temperatura pak mbi 37 gradë nuk është gjithmonë një shkak për panik, paralajmërojnë ekspertët

Temperatura pak mbi 37 gradë nuk është gjithmonë një shkak për panik, paralajmërojnë ekspertët

Shëndetësi Lajme
Psikologët dhe ekspertët tregojnë se pse njerëzit kanë frikë – edhe pse sëmundja e shkaktuar nga coronavirusi është “përgjithësisht e butë”

Psikologët dhe ekspertët tregojnë se pse njerëzit kanë frikë – edhe pse sëmundja e shkaktuar nga coronavirusi është “përgjithësisht e butë”

Nga Bota
Si ta qetësoni zemrën gjatë sulmit të panikut?

Si ta qetësoni zemrën gjatë sulmit të panikut?

Këshilla mjekësore
Coronavirusi, qytetarët ia mësyjnë marketeve për furnizim me mallra bazike

Coronavirusi, qytetarët ia mësyjnë marketeve për furnizim me mallra bazike

Ekonomi
Si ta ndalni sulmin e panikut

Si ta ndalni sulmin e panikut

Këshilla mjekësore
Turbulencat në ajër? 10 gjëra që duhet të dini për një udhëtim të sigurt

Turbulencat në ajër? 10 gjëra që duhet të dini për një udhëtim të sigurt

Këshilla Lifestyle
Simptomat që tregojnë se mund të jeni duke vuajtur nga ankthi

Simptomat që tregojnë se mund të jeni duke vuajtur nga ankthi

Këshilla mjekësore
Panik në një qendër tregtare, blerësit vrapuan pa kontroll nga frika se ka ndonjë shpërthim (Video)

Panik në një qendër tregtare, blerësit vrapuan pa kontroll nga frika se ka ndonjë shpërthim (Video)

Dështime
Videoja e fuqishme tregon se si vërtet duket sulmi i panikut, i cili godet shumë nëna të reja

Videoja e fuqishme tregon se si vërtet duket sulmi i panikut, i cili godet shumë nëna të reja

Shëndetësi Lajme
Panik nga alarmi që e aktivizoi macja e shtëpisë (Video)

Panik nga alarmi që e aktivizoi macja e shtëpisë (Video)

Interesante
Australi, zogjtë përplasen në aeroplan, shkaktojnë panik te udhëtarët

Australi, zogjtë përplasen në aeroplan, shkaktojnë panik te udhëtarët

Nga Bota
Udhëtarët e frikësuar nga ketri që hyri në tren (Video)

Udhëtarët e frikësuar nga ketri që hyri në tren (Video)

Dështime
Këto janë dëshmi se joga është seksi dhe frymëzuese (Foto)

Këto janë dëshmi se joga është seksi dhe frymëzuese (Foto)

Joga
Mungesa e këtyre vitaminave shkakton shqetësim dhe sulme paniku

Mungesa e këtyre vitaminave shkakton shqetësim dhe sulme paniku

Të tjera
Stërvitja qetësuese për forcën e trupit dhe shpirtit!

Stërvitja qetësuese për forcën e trupit dhe shpirtit!

Femra