LAJMI I FUNDIT:

Palestina

1965 Artikuj

Hamasi refuzon propozimin e bisedimeve të armëpushimit në Kajro, thotë një burim diplomatik

Hamasi refuzon propozimin e bisedimeve të armëpushimit në Kajro, thotë një burim diplomatik

Nga Bota
Rritet rreziku i një lufte më të madhe – Biden e di se nuk mund të mbyllë sytë

Rritet rreziku i një lufte më të madhe – Biden e di se nuk mund të mbyllë sytë

Azia
Irani pritet të nis një sulm ‘direkt’ ndaj Izraelit gjatë 36 orëve të ardhshme

Irani pritet të nis një sulm ‘direkt’ ndaj Izraelit gjatë 36 orëve të ardhshme

Azia
SHBA nuk pret përfshirjen në luftë, parashikon një sulm iranian kundër Izraelit

SHBA nuk pret përfshirjen në luftë, parashikon një sulm iranian kundër Izraelit

Azia
Izraeli ia vrau tre djem dhe tre nipa – kush është lideri i Hamasit, Ismail Haniyeh?

Izraeli ia vrau tre djem dhe tre nipa – kush është lideri i Hamasit, Ismail Haniyeh?

Azia
Ismail Haniyeh

Reagon lideri i Hamasit pasi Izraeli ia vrau tre djem dhe tre nipa

Azia
Momenti kur lideri i Hamasit kupton se Izraeli ia ka vrarë tre djem dhe po aq nipa

Momenti kur lideri i Hamasit kupton se Izraeli ia ka vrarë tre djem dhe po aq nipa

Azia
Kryeministri spanjoll me fjalim emocional për njohjen e Palestinës: Zonja dhe zotërinj, ne do ta bëjmë sepse është e drejtë

Kryeministri spanjoll me fjalim emocional për njohjen e Palestinës: Zonja dhe zotërinj, ne do ta bëjmë sepse është e drejtë

Azia
Palestinezët nuk i ndalë as lufta, falin namazin e Bajramit në rrënojat e xhamisë Al-Farouq në Rripin e Gazës

Palestinezët nuk i ndalë as lufta, falin namazin e Bajramit në rrënojat e xhamisë Al-Farouq në Rripin e Gazës

Azia
Pelosi: Netanyahu i interesuar vetëm për mbijetesën e tij politike

Pelosi: Netanyahu i interesuar vetëm për mbijetesën e tij politike

Azia
Blinken thotë se Shtetet e Bashkuara nuk janë informuar nga Izraeli për datë të ofensivës në qytetin e Rafah

Blinken thotë se Shtetet e Bashkuara nuk janë informuar nga Izraeli për datë të ofensivës në qytetin e Rafah

Azia
Biden e quan “gabim” qasjen e Netanyahut për luftën në Gaza

Biden e quan “gabim” qasjen e Netanyahut për luftën në Gaza

Azia
Australia do të shqyrtojë idenë e njohjes së shtetit palestinez

Australia do të shqyrtojë idenë e njohjes së shtetit palestinez

Australia
Liderët botërorë bëjnë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë

Liderët botërorë bëjnë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë

Nga Bota
Pamjet me dron që tregojnë se si Gaza dikur e gjallë palestineze është shndërruar në një djerrinë rrënojash nga bombardimet izraelite

Pamjet me dron që tregojnë se si Gaza dikur e gjallë palestineze është shndërruar në një djerrinë rrënojash nga bombardimet izraelite

Nga Bota
Erdogan tregon sasinë e ndihmave që Turqia i ka dërguar popullit palestinez – kritikon Izraelin

Erdogan tregon sasinë e ndihmave që Turqia i ka dërguar popullit palestinez – kritikon Izraelin

Nga Bota
E rrallë: Një gazelë “me gjashtë këmbë” shihet në Izrael

E rrallë: Një gazelë “me gjashtë këmbë” shihet në Izrael

Kuriozitete
Izraeli së shpejti nis ofensivën në Rafah? Hap tender për blerjen e 40 mijë tendave për evakuuimin e civilëve

Izraeli së shpejti nis ofensivën në Rafah? Hap tender për blerjen e 40 mijë tendave për evakuuimin e civilëve

Azia
Izraeli thotë se ka eliminuar njërin nga komandantët më të lartë të Hezbollahut

Izraeli thotë se ka eliminuar njërin nga komandantët më të lartë të Hezbollahut

Azia
Pas largimit të trupave izraelite, palestinezët kthehen në Khan Younis – pamje që tregojnë shkatërrimin atje

Pas largimit të trupave izraelite, palestinezët kthehen në Khan Younis – pamje që tregojnë shkatërrimin atje

Azia
Këshilli i Sigurimit do të shqyrtojë kërkesën e Palestinës për anëtarësim në OKB

Këshilli i Sigurimit do të shqyrtojë kërkesën e Palestinës për anëtarësim në OKB

Nga Bota
Pse Izraeli tërhoqi trupat nga Gaza jugore – dhe çfarë mund të ndodhë tani?

Pse Izraeli tërhoqi trupat nga Gaza jugore – dhe çfarë mund të ndodhë tani?

Nga Bota
Ushtria izraelite tërheq në mënyrë dramatike numrin më të madh të trupave nga jugu i Rripit të Gazës

Ushtria izraelite tërheq në mënyrë dramatike numrin më të madh të trupave nga jugu i Rripit të Gazës

Azia
Netanyahu i gatshëm të arrijë një marrëveshje me Hamasin por tregon kushtin e vetëm që ka

Netanyahu i gatshëm të arrijë një marrëveshje me Hamasin por tregon kushtin e vetëm që ka

Azia