LAJMI I FUNDIT:

Oslo

27 Artikuj

Sulm me thikë në Norvegji, një student plagosi dy profesorë në universitet

Sulm me thikë në Norvegji, një student plagosi dy profesorë në universitet

Evropa
Presidentja Osmani për sulmin e armatosur në Oslo: Qëndrojmë me popullin e Norvegjisë

Presidentja Osmani për sulmin e armatosur në Oslo: Qëndrojmë me popullin e Norvegjisë

Kosovë
I dyshuari për sulmin në një bar homoseksualësh në Oslo thuhet se është një islamist i radikalizuar me një histori të sëmundjes mendore

I dyshuari për sulmin në një bar homoseksualësh në Oslo thuhet se është një islamist i radikalizuar me një histori të sëmundjes mendore

Evropa
Tragjedia në Oslo, Kurti ngushëllon familjarët e të vrarëve: Ne qëndrojmë me Norvegjinë

Tragjedia në Oslo, Kurti ngushëllon familjarët e të vrarëve: Ne qëndrojmë me Norvegjinë

Kosovë
Pamje që pretendojnë se shfaqin sulmuesin në Oslo, i cili goditet nga vetura e policisë norvegjeze

Pamje që pretendojnë se shfaqin sulmuesin në Oslo, i cili goditet nga vetura e policisë norvegjeze

Evropa
Një burrë me thikë kërcënonte kalimtarët në Oslo të Norvegjisë, vritet me armë zjarri nga policia

Një burrë me thikë kërcënonte kalimtarët në Oslo të Norvegjisë, vritet me armë zjarri nga policia

Evropa
Policia norvegjeze në kërkim të dy vëllezërve kosovarë për vrasje, besohet se herën e fundit ishin parë duke udhëtuar nga Oslo për në Prishtinë

Policia norvegjeze në kërkim të dy vëllezërve kosovarë për vrasje, besohet se herën e fundit ishin parë duke udhëtuar nga Oslo për në Prishtinë

Evropa
Pati vjedhur ambulancën dhe u përpoq që të ‘shkelë’ këmbësorët – burri norvegjez përballet me gjyqin

Pati vjedhur ambulancën dhe u përpoq që të ‘shkelë’ këmbësorët – burri norvegjez përballet me gjyqin

Evropa
Burri norvegjez qëndroi i vdekur në banesën e tij në Oslo për nëntë vjet

Burri norvegjez qëndroi i vdekur në banesën e tij në Oslo për nëntë vjet

Evropa
Shkaku pandemisë, Çmimi Nobel sivjet mund të jepet virtualisht

Shkaku pandemisë, Çmimi Nobel sivjet mund të jepet virtualisht

Evropa
Fondi i Pavarur i Norvegjisë regjistron humbje rreth 18 miliardë euro

Fondi i Pavarur i Norvegjisë regjistron humbje rreth 18 miliardë euro

Botë
Arsyet pse njerëzit që shkojnë në Norvegji nuk kthehen më

Arsyet pse njerëzit që shkojnë në Norvegji nuk kthehen më

Të Tjera
Vjedh autoambulancën dhe me të shtyp qytetarët nëpër rrugë, policia në Oslo qëllojnë veturën për ta ndalur sulmuesin  

Vjedh autoambulancën dhe me të shtyp qytetarët nëpër rrugë, policia në Oslo qëllojnë veturën për ta ndalur sulmuesin  

Nga Bota
Mbrojtësja e ambientit Greta Thunberg, ishte favorite për Çmimin Nobel për Paqe – laureat i këtij viti, u shpall kryeministri etiopian

Mbrojtësja e ambientit Greta Thunberg, ishte favorite për Çmimin Nobel për Paqe – laureat i këtij viti, u shpall kryeministri etiopian

Nga Bota
Tri qytetet që kanë balancimin më të mirë në botë të jetës personale me profesionale

Tri qytetet që kanë balancimin më të mirë në botë të jetës personale me profesionale

Çfarë të vizitosh
Lepur apo korb, gjallesa misterioze i ka habitur të gjithë

Lepur apo korb, gjallesa misterioze i ka habitur të gjithë

Fun Lajme
Sulmi në xhami: I dyshuari nuk po e pranon fajësinë

Sulmi në xhami: I dyshuari nuk po e pranon fajësinë

Nga Bota
Sulmi në një xhami në Oslo po hetohet si akt terrorist

Sulmi në një xhami në Oslo po hetohet si akt terrorist

Nga Bota
Të shtëna me armë në një xhami në Norvegji, policia arrestoi sulmuesin

Të shtëna me armë në një xhami në Norvegji, policia arrestoi sulmuesin

Nga Bota
Në Pekin, makinat mund të lëvizin vetëm në ditë të veçanta: Masat ekstreme që kanë ndërmarrë 11 qytete në botë, kundër ndotjes së ajrit (Foto)

Në Pekin, makinat mund të lëvizin vetëm në ditë të veçanta: Masat ekstreme që kanë ndërmarrë 11 qytete në botë, kundër ndotjes së ajrit (Foto)

Nga Bota
Restoranti i parë nënujor evropian, është hapur në një bregdet të Norvegjisë (Video)

Restoranti i parë nënujor evropian, është hapur në një bregdet të Norvegjisë (Video)

Interesante
Sulm me thikë në një shkollë në Oslo të Norvegjisë, katër të lënduar

Sulm me thikë në një shkollë në Oslo të Norvegjisë, katër të lënduar

Nga Bota
Krijoi “miqësi” me ujqërit, thotë se jo gjithmonë e kishte mirë me ta – në një rast u sulmua nga njëri, por e mbrojtën të tjerët (Foto/Video)

Krijoi “miqësi” me ujqërit, thotë se jo gjithmonë e kishte mirë me ta – në një rast u sulmua nga njëri, por e mbrojtën të tjerët (Foto/Video)

Interesante
Grabitet gruaja e milionerit në Oslo, pengmarrësit duan 9 milionë euro

Grabitet gruaja e milionerit në Oslo, pengmarrësit duan 9 milionë euro

Nga Bota