LAJMI I FUNDIT:

Nuredin Lushtaku

54 Artikuj

Vizitë ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, Haxhiu: Takim emocionues dhe domethënës

Vizitë ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, Haxhiu: Takim emocionues dhe domethënës

Kosovë
Nuredin Lushtaku lirohet nga paraburgimi

Nuredin Lushtaku lirohet nga paraburgimi

Kosovë
Avokati Qerkini: Gjykata ka vendosur kundërligjshëm për paraburgimin e Nuredin Lushtaku

Avokati Qerkini: Gjykata ka vendosur kundërligjshëm për paraburgimin e Nuredin Lushtaku

Drejtësi
I vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj, Nuredin Lushtakut dhe dy të tjerëve

I vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj, Nuredin Lushtakut dhe dy të tjerëve

Elfije Boletini
Prokuroria kërkon vazhdimin e paraburgimit të Nuredin Lushtakut dhe dy të tjerëve

Prokuroria kërkon vazhdimin e paraburgimit të Nuredin Lushtakut dhe dy të tjerëve

Kosovë
Apeli vërteton vendimin për caktimin e masës së paraburgimit ndaj Nuredin Lushtakut

Apeli vërteton vendimin për caktimin e masës së paraburgimit ndaj Nuredin Lushtakut

Kosovë
Nuredin Lushtakut dhe familjarëve të tij së shpejti iu skadon masa e paraburgimit, prokurorja pritet të vendos për hapat e mëtejmë

Nuredin Lushtakut dhe familjarëve të tij së shpejti iu skadon masa e paraburgimit, prokurorja pritet të vendos për hapat e mëtejmë

Kosovë
Problemet e Nuredin Lushtakut me politikanë e me policë

Problemet e Nuredin Lushtakut me politikanë e me policë

Kosovë
Lirohet nga spitali njëri nga policët e lënduar në Skenderaj

Lirohet nga spitali njëri nga policët e lënduar në Skenderaj

Kosovë
Numër i lartë i sulmeve ndaj policisë në Kosovë – sindikata thotë se po cenohet rendi kushtetues

Numër i lartë i sulmeve ndaj policisë në Kosovë – sindikata thotë se po cenohet rendi kushtetues

Donjeta Zeqiraj
Detaje nga vendimi i Gjykatës për masën e paraburgimit ndaj Nuredin Lushtakut

Detaje nga vendimi i Gjykatës për masën e paraburgimit ndaj Nuredin Lushtakut

Drejtësi
30 ditë paraburgim për Nuredin Lushtakun, deklaratat rreth rastit dhe njoftimi i Prokurorisë Themelore në Mitrovicë

30 ditë paraburgim për Nuredin Lushtakun, deklaratat rreth rastit dhe njoftimi i Prokurorisë Themelore në Mitrovicë

Besnike Salihu
Nuredin Lushtakut i caktohet masa e paraburgimit prej 30 ditësh

Nuredin Lushtakut i caktohet masa e paraburgimit prej 30 ditësh

Kosovë
Avokati Sopjani për përleshjen e policëve me Lushtakun: Sulmi ishte i paramenduar

Avokati Sopjani për përleshjen e policëve me Lushtakun: Sulmi ishte i paramenduar

Kosovë
Lushtaku: Rrethanat e këtij rasti i konsideroj të montuara kundër meje dhe familjes time

Lushtaku: Rrethanat e këtij rasti i konsideroj të montuara kundër meje dhe familjes time

Drejtësi
Nuredin Lushtaku dërgohet në mbajtje për 48 orë

Nuredin Lushtaku dërgohet në mbajtje për 48 orë

Drejtësi
Qalaj: E turpshme se si iu mor arma policit dhe iu dërgua Bekim Jasharit

Qalaj: E turpshme se si iu mor arma policit dhe iu dërgua Bekim Jasharit

Siguri
Prokuroria: Pas incidentit, Nuredin Lushtaku ia kishte dërguar Bekim Jasharit armën e njërit polic

Prokuroria: Pas incidentit, Nuredin Lushtaku ia kishte dërguar Bekim Jasharit armën e njërit polic

Drejtësi
Detaje të reja, si ndodhi incidenti në Skenderaj ku u plagosën dy policë

Detaje të reja, si ndodhi incidenti në Skenderaj ku u plagosën dy policë

Siguri
Pas urdhër-arrestit, dorëzohet Nuredin Lushtaku

Pas urdhër-arrestit, dorëzohet Nuredin Lushtaku

Kosovë
Prokuroria lëshon urdhër-arrest për Nuredin Lushtakun, kërkon paraburgim për dy të tjerë

Prokuroria lëshon urdhër-arrest për Nuredin Lushtakun, kërkon paraburgim për dy të tjerë

Kosovë
Gjithçka ndodhi shkaku i një gjobe për kundërvajtje – policia jep detaje të reja rreth incidentit në Skenderaj ku i dyshuar është Nuredin Lushtaku

Gjithçka ndodhi shkaku i një gjobe për kundërvajtje – policia jep detaje të reja rreth incidentit në Skenderaj ku i dyshuar është Nuredin Lushtaku

Kosovë
Versioni i Lushtakut: Polici Enver Smakiqi plagosi kolegun e tij, ishim në rrezik të na vriste të gjithëve

Versioni i Lushtakut: Polici Enver Smakiqi plagosi kolegun e tij, ishim në rrezik të na vriste të gjithëve

Kosovë
Sveçla: Sulmi ndaj policëve, sulm për rendin e Republikës

Sveçla: Sulmi ndaj policëve, sulm për rendin e Republikës

Siguri