LAJMI I FUNDIT:
MTV EMA

MTV EMA

93 Artikuj

Info

MTV Europe Music Awards (i quajtur fillimisht MTV European Music Awards, i njohur shkurtimisht si MTV EMA) janë çmime të paraqitura nga Paramount International Networks për të nderuar artistët dhe muzikën në kulturën pop.

MTV EMA mbahet çdo vit në një vend të ndryshëm të Evropës. Ceremonia vjetore e prezantimit përfshin performanca nga artistë të shquar dhe prezantimin e atyre çmimeve që kanë një interes më popullor.

Çmimet janë një pasqyrim i skenës muzikore ndërkombëtare dhe kontinentale. Ato janë përfaqësuese të origjinës gjeografike dhe të arritjeve në zhanre dhe disiplina të ndryshme muzikore, që tregojnë diversitetin dhe shtrirjen e MTV EMA.

Mançesteri përcaktohet qyteti mikpritës i edicionit të sivjetmë të MTV Europe Music Awards

Mançesteri përcaktohet qyteti mikpritës i edicionit të sivjetmë të MTV Europe Music Awards

Muzikë
Lufta Izrael – Hamas, anulohet MTV Europe Awards 2023

Lufta Izrael – Hamas, anulohet MTV Europe Awards 2023

Muzikë
Shpallen nominimet për MTV Europe Music Awards 2023

Shpallen nominimet për MTV Europe Music Awards 2023

Muzikë
Parisi do të jetë qyteti nikoqir i ‘MTV EMA 2023’

Parisi do të jetë qyteti nikoqir i ‘MTV EMA 2023’

Yjet
E nisi vitin e zhgënjyer, vazhdoi me suksese dhe përfundoi e nominuar në “Grammy Awards”, rrugëtimi inspirues i Bebe Rexhës përgjatë 2022

E nisi vitin e zhgënjyer, vazhdoi me suksese dhe përfundoi e nominuar në “Grammy Awards”, rrugëtimi inspirues i Bebe Rexhës përgjatë 2022

Butrint Avdyli
Rita Ora publikon të tjera fotografi nga prapaskenat e MTV EMA 2022 të cilën e bashkë-prezantoi me burrin e saj

Rita Ora publikon të tjera fotografi nga prapaskenat e MTV EMA 2022 të cilën e bashkë-prezantoi me burrin e saj

Yjet
‘Mbretëresha e stilit’ – Rita Ora u ndërrua tetë herë në skenën e MTV EMA dhe mori çmimin për stilin më të mirë

‘Mbretëresha e stilit’ – Rita Ora u ndërrua tetë herë në skenën e MTV EMA dhe mori çmimin për stilin më të mirë

Modë
Në skenën e ‘MTV EMA’, Rita Ora e quan Bebe Rexhën ‘motra ime shqiptare’

Në skenën e ‘MTV EMA’, Rita Ora e quan Bebe Rexhën ‘motra ime shqiptare’

Yjet
Bebe Rexha bëri paraqitje unike në ‘MTV EMA 2022’ me veshjen nga kreatorja shqiptare, Fjolla Nila

Bebe Rexha bëri paraqitje unike në ‘MTV EMA 2022’ me veshjen nga kreatorja shqiptare, Fjolla Nila

Yjet
Artistet shqiptare, Rita Ora, Bebe Rexha dhe Ava Max në mesin e yjeve botërore që shkëlqyen në tapetin e kuq të ‘MTV EMA 2022’

Artistet shqiptare, Rita Ora, Bebe Rexha dhe Ava Max në mesin e yjeve botërore që shkëlqyen në tapetin e kuq të ‘MTV EMA 2022’

Yjet
Taylor Swift, fituesja kryesore në ‘MTV EMA 2022’

Taylor Swift, fituesja kryesore në ‘MTV EMA 2022’

Muzikë
Loredana fiton çmimin për artisten më të mirë zvicerane në MTV EMA

Loredana fiton çmimin për artisten më të mirë zvicerane në MTV EMA

Muzikë
Bebe Rexha fiton çmimin për bashkëpunimin më të mirë me David Guetta në MTV EMA

Bebe Rexha fiton çmimin për bashkëpunimin më të mirë me David Guetta në MTV EMA

Muzikë
Rita Ora shfaqet në formë të mrekullueshme përkrah Taika Waititit në provat e fundit para MTV EMA 2022

Rita Ora shfaqet në formë të mrekullueshme përkrah Taika Waititit në provat e fundit para MTV EMA 2022

Yjet
Të dielën MTV EMA 2022 pushtohet nga shqiptarët – Rita Ora prezantuese, Bebe Rexha dhe Ava Max performuese e Dua Lipa e nominuar për çmim

Të dielën MTV EMA 2022 pushtohet nga shqiptarët – Rita Ora prezantuese, Bebe Rexha dhe Ava Max performuese e Dua Lipa e nominuar për çmim

Butrint Avdyli
Për të katërtin vit radhazi, Loredana nominohet për çmimin “Artistja më e mirë zvicerane” në MTV Europe Music Awards

Për të katërtin vit radhazi, Loredana nominohet për çmimin “Artistja më e mirë zvicerane” në MTV Europe Music Awards

Muzikë
Taika Waititi i lumtur që do të prezantojë me gruan e tij mbrëmjen e çmimeve MTV Europe Music Awards

Taika Waititi i lumtur që do të prezantojë me gruan e tij mbrëmjen e çmimeve MTV Europe Music Awards

Yjet
Për herë të parë në histori, tri artiste shqiptare nominohen për të njëjtin çmim në MTV Europe Music Awards

Për herë të parë në histori, tri artiste shqiptare nominohen për të njëjtin çmim në MTV Europe Music Awards

Muzikë
Artistet shqiptare, Bebe Rexha dhe Ava Max do të performojnë në MTV EMAs 2022

Artistet shqiptare, Bebe Rexha dhe Ava Max do të performojnë në MTV EMAs 2022

TV / Film
Rita Ora përkrah Taika Waititit: Jemi të entuziazmuar që do të prezantojmë “MTV European Music Awards 2022”

Rita Ora përkrah Taika Waititit: Jemi të entuziazmuar që do të prezantojmë “MTV European Music Awards 2022”

Muzikë
Harry Styles dhe Taylor Swift kryesojnë nominimet në MTV European Music Awards 2022

Harry Styles dhe Taylor Swift kryesojnë nominimet në MTV European Music Awards 2022

Muzikë
MTV Europe Music Awards 2022 mbahet më 13 nëntor në Dusseldorf të Gjermanisë

MTV Europe Music Awards 2022 mbahet më 13 nëntor në Dusseldorf të Gjermanisë

Muzikë
Saweetie realizoi plot 11 ndryshime veshjesh në MTV EMAs 2021

Saweetie realizoi plot 11 ndryshime veshjesh në MTV EMAs 2021

Modë
Veshjet më të bukura në tapetin e kuq të MTV EMAs 2021

Veshjet më të bukura në tapetin e kuq të MTV EMAs 2021

Modë