LAJMI I FUNDIT:

Motrat

22 Artikuj

Shtatë motrat nga Maqedonia që ushqimet tradicionale i bënë brend

Shtatë motrat nga Maqedonia që ushqimet tradicionale i bënë brend

Maqedonia e Veriut
Shkenca e ka vërtetuar: Motrat ju ndihmojnë të bëheni person më i mirë

Shkenca e ka vërtetuar: Motrat ju ndihmojnë të bëheni person më i mirë

Këshilla Lifestyle
Blerja e supës për motrën e çon amerikanen në fitimin e lotarisë me vlerë prej 148,560 dollarëve

Blerja e supës për motrën e çon amerikanen në fitimin e lotarisë me vlerë prej 148,560 dollarëve

Interesante
A ndikojnë vëllezërit dhe motrat në karakterin tonë gjatë rritjes?

A ndikojnë vëllezërit dhe motrat në karakterin tonë gjatë rritjes?

Psikologji
Tri arsye se përse motra e madhe është personi më i mirë në jetën tuaj

Tri arsye se përse motra e madhe është personi më i mirë në jetën tuaj

Familja
Dy policë në Londër shpërndanë fotografitë e motrave të vrara në WhatsApp, pritet të dënohen me burgim

Dy policë në Londër shpërndanë fotografitë e motrave të vrara në WhatsApp, pritet të dënohen me burgim

Evropa
Ribashkohen motrat amerikane pas 25 viteve, ato ngjajnë aq shumë me njëra-tjetrën – historia e tyre bëhet kryelajm i mediave botërore

Ribashkohen motrat amerikane pas 25 viteve, ato ngjajnë aq shumë me njëra-tjetrën – historia e tyre bëhet kryelajm i mediave botërore

Kuriozitete
Dy motra norvegjeze i mbyt rrufeja, e treta lëndohet dhe dërgohet për trajtim në spital

Dy motra norvegjeze i mbyt rrufeja, e treta lëndohet dhe dërgohet për trajtim në spital

Evropa
Pandemia e coronavirusit i kishte ndarë, pas zbutjes së masave kufizuese – motrat spanjolle ribashkohen pas dy muajve izolimi

Pandemia e coronavirusit i kishte ndarë, pas zbutjes së masave kufizuese – motrat spanjolle ribashkohen pas dy muajve izolimi

Interesante
Për 17 vite kanë qenë shoqe të pandara, më pas e kuptuan që janë motra – historia e amerikaneve që “pushtuan” mediat botërore

Për 17 vite kanë qenë shoqe të pandara, më pas e kuptuan që janë motra – historia e amerikaneve që “pushtuan” mediat botërore

Nga Bota
Edhe pse nuk ngjajnë mes vete, motrat shqiptare mund t’ia hapin njëra-tjetrës iPhone me “face recognition”- ato janë bërë hit në internet

Edhe pse nuk ngjajnë mes vete, motrat shqiptare mund t’ia hapin njëra-tjetrës iPhone me “face recognition”- ato janë bërë hit në internet

Interesante
Për vite me radhë kërkoi prindërit biologjik, e kuptoi se fqinja e parë është motra e saj

Për vite me radhë kërkoi prindërit biologjik, e kuptoi se fqinja e parë është motra e saj

Nga Bota
Tri motrat ruse tregojnë si e mbytën babanë e dhunshëm, pritën ta zë gjumi që t’i hakmerren – publikohen detaje rrëqethëse

Tri motrat ruse tregojnë si e mbytën babanë e dhunshëm, pritën ta zë gjumi që t’i hakmerren – publikohen detaje rrëqethëse

Nga Bota
Motrat e vogla amerikane që kishin humbur në malin që frekuentohet nga pumat, tregojnë se si mbijetuan në shi për 44 orë (Video)

Motrat e vogla amerikane që kishin humbur në malin që frekuentohet nga pumat, tregojnë se si mbijetuan në shi për 44 orë (Video)

Nga Bota
Ata që kanë motra janë më të lumtur, më optimistë dhe më zemërgjerë

Ata që kanë motra janë më të lumtur, më optimistë dhe më zemërgjerë

Të tjera
“Limuzina e mallkuar”: Katër motrat amerikane u nisën të festojnë ditëlindjen, 20 minuta më vonë mbetën të vdekura së bashku me bashkëshortët (Video)

“Limuzina e mallkuar”: Katër motrat amerikane u nisën të festojnë ditëlindjen, 20 minuta më vonë mbetën të vdekura së bashku me bashkëshortët (Video)

Nga Bota
Motrat e ‘zhdukën’ vëllain, ai e humb kontrollin duke menduar se u bë i padukshëm (Video)

Motrat e ‘zhdukën’ vëllain, ai e humb kontrollin duke menduar se u bë i padukshëm (Video)

Fun Lajme
Tri motra me probleme mendore në Lezhë abuzohen seksualisht

Tri motra me probleme mendore në Lezhë abuzohen seksualisht

Shqipëri
Është vërtetuar shkencërisht: Personat të cilët kanë motër janë më të suksesshëm dhe më të lumtur!

Është vërtetuar shkencërisht: Personat të cilët kanë motër janë më të suksesshëm dhe më të lumtur!

Lifestyle
E vërteton edhe shkenca vlerën e motrave: Njerëzit që kanë motra janë më të lumtur dhe më optimistë

E vërteton edhe shkenca vlerën e motrave: Njerëzit që kanë motra janë më të lumtur dhe më optimistë

Psikologji
Prekëse: Ishte ndarë nga familja që në fëmijëri, takohet me motrat pas 58 vitesh (Foto)

Prekëse: Ishte ndarë nga familja që në fëmijëri, takohet me motrat pas 58 vitesh (Foto)

Interesante
Dy femra e kuptojnë se janë motra, dhe se gati për një dekadë kishin jetuar vetëm një milje larg njëra-tjetrës (Foto)

Dy femra e kuptojnë se janë motra, dhe se gati për një dekadë kishin jetuar vetëm një milje larg njëra-tjetrës (Foto)

Interesante