LAJMI I FUNDIT:

Miroslav Lajçak

859 Artikuj

Vuçiq në takim me Escobarin dhe Lajçakun kërkon formimin e Asociacionit

Vuçiq në takim me Escobarin dhe Lajçakun kërkon formimin e Asociacionit

Kosovë
Lajçak pas takimit me Listën Serbe: Serbët e Kosovës të marrin pjesë në zgjedhjet e reja

Lajçak pas takimit me Listën Serbe: Serbët e Kosovës të marrin pjesë në zgjedhjet e reja

Kosovë
Lajçak pas takimit me krerët e opozitës: U shpjegova për dëmtimin e reputacionit ndërkombëtar të Kosovës

Lajçak pas takimit me krerët e opozitës: U shpjegova për dëmtimin e reputacionit ndërkombëtar të Kosovës

Kosovë
Analistët shqiptarë e serbë: Propozimi i Perëndimit do ta nxirrte veriun nga kriza

Analistët shqiptarë e serbë: Propozimi i Perëndimit do ta nxirrte veriun nga kriza

Kosovë
Escobar e Lajçak i kërkojnë Osmanit gjetjen e një zgjidhjeje të shpejtë për qetësimin e situatës në veri

Escobar e Lajçak i kërkojnë Osmanit gjetjen e një zgjidhjeje të shpejtë për qetësimin e situatës në veri

Politikë
Krasniqi: Asnjëherë s’i kam parë më të shqetësuar e zhgënjyer ndërkombëtarët

Krasniqi: Asnjëherë s’i kam parë më të shqetësuar e zhgënjyer ndërkombëtarët

Kosovë
Osmani pas takimit me Lajçak dhe Escobar: Zgjedhjet në veri mund të organizohen në përputhje me kushtetutën

Osmani pas takimit me Lajçak dhe Escobar: Zgjedhjet në veri mund të organizohen në përputhje me kushtetutën

Kosovë
“Jemi thellësisht të shqetësuar për situatën në veri”, Lajçak përmend sërish tri kërkesat për Kurtin

“Jemi thellësisht të shqetësuar për situatën në veri”, Lajçak përmend sërish tri kërkesat për Kurtin

Kosovë
Tri kërkesat e Escobarit dhe Lajçakut për tejkalimin e situatës në veri dhe deklaratat e Kurtit – vazhdojnë takimet

Tri kërkesat e Escobarit dhe Lajçakut për tejkalimin e situatës në veri dhe deklaratat e Kurtit – vazhdojnë takimet

Kosovë
Kurti pas takimit me Lajçakun dhe Escobarin: Të ndalohen menjëherë sulmet e grupeve kriminale në veri

Kurti pas takimit me Lajçakun dhe Escobarin: Të ndalohen menjëherë sulmet e grupeve kriminale në veri

Siguri
Escobari dhe Lajçaku me tri kërkesa për Kurtin

Escobari dhe Lajçaku me tri kërkesa për Kurtin

Kosovë
Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare shprehen skeptikë nëse Kurti do t’i dëgjojë kërkesat e Escobarit e Lajçakut

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare shprehen skeptikë nëse Kurti do t’i dëgjojë kërkesat e Escobarit e Lajçakut

Kosovë
Kërkesat e SHBA-së dhe BE-së për situatën në veri – Escobar dhe Lajçak sonte takohen me Kurtin, nesër me Osmanin

Kërkesat e SHBA-së dhe BE-së për situatën në veri – Escobar dhe Lajçak sonte takohen me Kurtin, nesër me Osmanin

Kosovë
Tensionet në veri, Escobar dhe Lajçak sot e nesër në Prishtinë dhe Beograd

Tensionet në veri, Escobar dhe Lajçak sot e nesër në Prishtinë dhe Beograd

Kosovë
​Analistët: Zgjedhjet e reja në katër komunat veriore në Kosovë, do të kontribuojnë në qetësimin e situatës

​Analistët: Zgjedhjet e reja në katër komunat veriore në Kosovë, do të kontribuojnë në qetësimin e situatës

Politikë
Lajçak dhe Escobar vizitojnë Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme

Lajçak dhe Escobar vizitojnë Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme

Kosovë
Borrell pas takimit me Kurtin në Bratisllavë: Situata në veri është e rrezikshme, të depërshkallëzohet urgjent

Borrell pas takimit me Kurtin në Bratisllavë: Situata në veri është e rrezikshme, të depërshkallëzohet urgjent

Kosovë
Kurti: Borrellit e Lajçakut ua bëra të qartë se do të kisha mirëkuptim nëse protestat do të ishin paqësore

Kurti: Borrellit e Lajçakut ua bëra të qartë se do të kisha mirëkuptim nëse protestat do të ishin paqësore

Kosovë
Situata në veri, Kurti sot mban takim me Borrellin dhe Lajçakun në Bratisllavë

Situata në veri, Kurti sot mban takim me Borrellin dhe Lajçakun në Bratisllavë

Kosovë
Lajçak për situatën në veri: Absolutisht e panevojshme dhe e palogjikshme

Lajçak për situatën në veri: Absolutisht e panevojshme dhe e palogjikshme

Kosovë
Lajçak paralajmëron takim kryenegociatorësh në Bruksel

Lajçak paralajmëron takim kryenegociatorësh në Bruksel

Politikë
Takimi pa rezultate në Bruksel, vendimi i Gjykatës Komerciale në favor të qytetarëve dhe ceremonia e betimit të kryetarit në veri të Mitrovicës – lajmet e javës

Takimi pa rezultate në Bruksel, vendimi i Gjykatës Komerciale në favor të qytetarëve dhe ceremonia e betimit të kryetarit në veri të Mitrovicës – lajmet e javës

Besnike Salihu
Asociacioni, dialogu me Serbinë e deklarata e Lajçakut që nxiti reagime – gjithçka nga intervista me deputeten e pozitës

Asociacioni, dialogu me Serbinë e deklarata e Lajçakut që nxiti reagime – gjithçka nga intervista me deputeten e pozitës

Kosovë
“Ka ose normalizim, ose konflikt”, deputetja e LVV-së me kritika për deklaratën e Lajçakut: Këtë ta thotë në Beograd

“Ka ose normalizim, ose konflikt”, deputetja e LVV-së me kritika për deklaratën e Lajçakut: Këtë ta thotë në Beograd

Kosovë