LAJMI I FUNDIT:

Ministria e Drejtësisë

652 Artikuj

Pas kërkesës së MPB-së, nis plotësimi dhe ndryshimi i Kodit Penal

Pas kërkesës së MPB-së, nis plotësimi dhe ndryshimi i Kodit Penal

Drejtësi
Mashtrimi me kredidhënien, prokuroria e Tiranës kërkon arrest me burg për pesë persona

Mashtrimi me kredidhënien, prokuroria e Tiranës kërkon arrest me burg për pesë persona

Shqipëri
Aktualisht 50 fëmijë në Kosovë janë në pritje për adoptim, ndërsa 200 familje të interesuara për ta

Aktualisht 50 fëmijë në Kosovë janë në pritje për adoptim, ndërsa 200 familje të interesuara për ta

Sociale
Pas largimit të Escobarit dhe Lajçakut, Qorolli: E nisën keq me Asociacion, e përfunduan edhe më keq pa përparim në prioritetin e gabuar

Pas largimit të Escobarit dhe Lajçakut, Qorolli: E nisën keq me Asociacion, e përfunduan edhe më keq pa përparim në prioritetin e gabuar

Kosovë
30 milionë euro të kursyera nga Amnistia Penale në Shqipëri, Manja: 780 të dënuar lënë qelitë

30 milionë euro të kursyera nga Amnistia Penale në Shqipëri, Manja: 780 të dënuar lënë qelitë

Shqipëri
Vetëm 500 euro kursime në bankë, cila është pasuria e deklaruar e ministres Haxhiu?

Vetëm 500 euro kursime në bankë, cila është pasuria e deklaruar e ministres Haxhiu?

Kosovë
Arrestimi i njërit nga administratorët e grupit “Albkings” që shpërndanin foto intime, Haxhiu: Uroj që ky rast të trajtohet me seriozitet

Arrestimi i njërit nga administratorët e grupit “Albkings” që shpërndanin foto intime, Haxhiu: Uroj që ky rast të trajtohet me seriozitet

Drejtësi
Haxhiu pas takimit me krerët e sigurisë dhe drejtësisë: Neglizhenca nga shteti, po i kthen dhunuesit në vrasës

Haxhiu pas takimit me krerët e sigurisë dhe drejtësisë: Neglizhenca nga shteti, po i kthen dhunuesit në vrasës

Kosovë
Vrasja e gruas në Pejë, Haxhiu thërret në takim ministrin e Brendshëm dhe drejtuesit e tjerë të sigurisë

Vrasja e gruas në Pejë, Haxhiu thërret në takim ministrin e Brendshëm dhe drejtuesit e tjerë të sigurisë

Kosovë
Haxhiu i reagon Tahirit: A ke qenë i informuar apo edhe i përfshirë në misionin e zhdukjeve të mostrave të Deharit?

Haxhiu i reagon Tahirit: A ke qenë i informuar apo edhe i përfshirë në misionin e zhdukjeve të mostrave të Deharit?

Kosovë
Çka do të bëhet me pasuritë e paluajtshme të Radoiçiqit, flasin nga Ministria e Drejtësisë

Çka do të bëhet me pasuritë e paluajtshme të Radoiçiqit, flasin nga Ministria e Drejtësisë

Siguri
Nis zbatimi i urdhrit ndalues për pasuritë e Milan Radoiçiqit dhe pasuri të tjera në rastin Banjska

Nis zbatimi i urdhrit ndalues për pasuritë e Milan Radoiçiqit dhe pasuri të tjera në rastin Banjska

Drejtësi
Përplasje mes ministrisë dhe institucioneve të drejtësisë, gjyqtarët duan pensionim në moshën 70 vjeçare

Përplasje mes ministrisë dhe institucioneve të drejtësisë, gjyqtarët duan pensionim në moshën 70 vjeçare

Drejtësi
Qorrolli fajëson institucionet e pavarura për ngadalësimin e reformës në drejtësi

Qorrolli fajëson institucionet e pavarura për ngadalësimin e reformës në drejtësi

Drejtësi
Qeveria hesht për mostrat e Astrit Deharit, e paqartë se si ato u kthyen në IML

Qeveria hesht për mostrat e Astrit Deharit, e paqartë se si ato u kthyen në IML

Drejtësi
OEK reagon ndaj suspendimit të përmbaruesit: Humb besimi i investitorëve të huaj

OEK reagon ndaj suspendimit të përmbaruesit: Humb besimi i investitorëve të huaj

Biznes
Certifikohen noterët e rinj, Haxhiu: Ky proces ka qenë meritor dhe transparent

Certifikohen noterët e rinj, Haxhiu: Ky proces ka qenë meritor dhe transparent

Drejtësi
Suspendimi i përmbaruesit privat, Oda Ekonomike Amerikane: Shembull shqetësues i ndërhyrjes në proceset e pavarura gjyqësore

Suspendimi i përmbaruesit privat, Oda Ekonomike Amerikane: Shembull shqetësues i ndërhyrjes në proceset e pavarura gjyqësore

Të Tjera
Suspendimi i përmbaruesit privat, Dardafon i reagon Ministrisë së Drejtësisë: Ka ndërhyrje flagrante në sistemin e drejtësisë

Suspendimi i përmbaruesit privat, Dardafon i reagon Ministrisë së Drejtësisë: Ka ndërhyrje flagrante në sistemin e drejtësisë

Drejtësi
Ndarja e mbi 500 mijë eurove për renovimin e IML-së, Ministria e Drejtësisë tregon pikat kryesore se ku do të investojnë

Ndarja e mbi 500 mijë eurove për renovimin e IML-së, Ministria e Drejtësisë tregon pikat kryesore se ku do të investojnë

Drejtësi
Haxhiu viziton të burgosurat në Qendrën Korrektuese në Lipjan, bisedojnë për jetën pa dhunë dhe barazi për secilin

Haxhiu viziton të burgosurat në Qendrën Korrektuese në Lipjan, bisedojnë për jetën pa dhunë dhe barazi për secilin

Drejtësi
Haxhiu para ministrave të Ballkanit rikonfirmon përkushtimin për gjyqësor të pavarur dhe të paanshëm

Haxhiu para ministrave të Ballkanit rikonfirmon përkushtimin për gjyqësor të pavarur dhe të paanshëm

Kosovë
Nuk votohet formimi i një Komisioni Hetimor për rastin e zhdukjes së mostrave të Astrit Deharit

Nuk votohet formimi i një Komisioni Hetimor për rastin e zhdukjes së mostrave të Astrit Deharit

Kosovë
Për herë të parë në Kosovë e rajon, në IML do të hapet qendra e referimit për rastet e dhunimeve seksuale

Për herë të parë në Kosovë e rajon, në IML do të hapet qendra e referimit për rastet e dhunimeve seksuale

Sociale