LAJMI I FUNDIT:

migrena

90 Artikuj

Nuk do të besoni se çfarë sëmundje shëroni nëse flini me lëvore të bananes në kokë

Nuk do të besoni se çfarë sëmundje shëroni nëse flini me lëvore të bananes në kokë

Mjekësi alternative
Femrat vuajnë shumë më shpesh nga kokëdhimbja në krahasim me meshkujt, ekspertët shpjegojnë arsyen

Femrat vuajnë shumë më shpesh nga kokëdhimbja në krahasim me meshkujt, ekspertët shpjegojnë arsyen

Shëndetësi Lajme
Flokët e lagur mund të shkaktojnë migrenën dhe paralizën e fytyrës

Flokët e lagur mund të shkaktojnë migrenën dhe paralizën e fytyrës

Shëndetësi Lajme
Sheqeri si shkaktari kryesor i migrenës?

Sheqeri si shkaktari kryesor i migrenës?

Këshilla mjekësore
Disa vajra esencialë kundër kokëdhimbjeve

Disa vajra esencialë kundër kokëdhimbjeve

Shëndetësi Lajme
Vuani nga migrena? Shtatë këshilla që mund t’ju ndihmojnë

Vuani nga migrena? Shtatë këshilla që mund t’ju ndihmojnë

Këshilla mjekësore
Pse migrena është më shumë se një dhimbje koke

Pse migrena është më shumë se një dhimbje koke

Shëndetësi Lajme
Ju dhemb koka? Blini vibrator!

Ju dhemb koka? Blini vibrator!

Shëndetësi Lajme
Katër faza të migrenës që bëjnë dallimin nga një dhimbje e zakonshme

Katër faza të migrenës që bëjnë dallimin nga një dhimbje e zakonshme

Shëndetësi Lajme
Njerëzit që kanë migrenë kanë gjumë më pak cilësor, tregon studimi

Njerëzit që kanë migrenë kanë gjumë më pak cilësor, tregon studimi

Shëndetësi Lajme
Si ndikon dhjami i tepërt në organe? Migrena rritet me 40 për qind

Si ndikon dhjami i tepërt në organe? Migrena rritet me 40 për qind

Shëndetësi Lajme
Tre mënyra natyrale për të kuruar dhimbjen e shpinës, kyçeve dhe migrenën

Tre mënyra natyrale për të kuruar dhimbjen e shpinës, kyçeve dhe migrenën

Si të…
Migrena e heshtur ekziston: Ja se si t’i trajtojmë simptomat pa ilaçe

Migrena e heshtur ekziston: Ja se si t’i trajtojmë simptomat pa ilaçe

Shëndetësi Lajme
Nga migrena deri te dhimbja e shpinës: Simptomat shëndetësore që nuk duhet t’i injoroni

Nga migrena deri te dhimbja e shpinës: Simptomat shëndetësore që nuk duhet t’i injoroni

Këshilla mjekësore
Kujdes, analgjetikët mund të rrisin dhimbjen e kokës dhe migrenën

Kujdes, analgjetikët mund të rrisin dhimbjen e kokës dhe migrenën

Shëndetësi Lajme
Nëse ju dhemb shpesh koka, duhet të hani këtë ushqim: Këta janë artikujt të cilët eliminojnë këtë problem

Nëse ju dhemb shpesh koka, duhet të hani këtë ushqim: Këta janë artikujt të cilët eliminojnë këtë problem

Ushqim i shëndetshëm
A është vera shkaku i dhimbjeve të kokës?

A është vera shkaku i dhimbjeve të kokës?

Shëndetësi Lajme
Si të dalloni që dhimbja e kokës është shenjë e infektimit me COVID-19

Si të dalloni që dhimbja e kokës është shenjë e infektimit me COVID-19

Shëndetësi Lajme
COVID-19: Mjekët zbulojnë një simptomë të re, më e përhapur te të rinjtë

COVID-19: Mjekët zbulojnë një simptomë të re, më e përhapur te të rinjtë

Shëndetësi Lajme
Hani pemë dhe perime – përshëndetuni nga kokëdhembja

Hani pemë dhe perime – përshëndetuni nga kokëdhembja

Nutricion
Ketamina mund të ndihmojë në trajtimin e migrenës

Ketamina mund të ndihmojë në trajtimin e migrenës

Shëndetësi Lajme
Ju mundon dhembja e kokës: Dëgjoni këtë xhirim dhe dhembja do të zhduket

Ju mundon dhembja e kokës: Dëgjoni këtë xhirim dhe dhembja do të zhduket

Psikologji
Si ta largoni migrenën pa ilaçe: Ky ushtrim i thjeshtë shpejt eliminon dhembjen e kokës

Si ta largoni migrenën pa ilaçe: Ky ushtrim i thjeshtë shpejt eliminon dhembjen e kokës

Të tjera
Zbulohet ilaçi i migrenës që e largon dhimbjen brenda dy orëve

Zbulohet ilaçi i migrenës që e largon dhimbjen brenda dy orëve

Shëndetësi Lajme