LAJMI I FUNDIT:

Memli Krasniqi

1130 Artikuj

Përurohet në Ferizaj shtatorja e ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, Tony Blair

Përurohet në Ferizaj shtatorja e ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, Tony Blair

Kosovë
Krasniqi: Blair kishte rol historik për Kosovën

Krasniqi: Blair kishte rol historik për Kosovën

Kosovë
Muhaxheri: Kurti ka kërkuar takim me Abdixhikun pas darkës me Krasniqin, e refuzuam

Muhaxheri: Kurti ka kërkuar takim me Abdixhikun pas darkës me Krasniqin, e refuzuam

Politikë
Krasniqi uron Veselin për ditëlindje: Dielli do të lind përsëri

Krasniqi uron Veselin për ditëlindje: Dielli do të lind përsëri

Kosovë
PDK shprehu keqardhje për humbjen e mundësisë për zgjedhje të parakohshme, por çfarë tha kandidati për kryeministër lidhur me mundësinë e koalicioneve

PDK shprehu keqardhje për humbjen e mundësisë për zgjedhje të parakohshme, por çfarë tha kandidati për kryeministër lidhur me mundësinë e koalicioneve

Kosovë
Takohet kryesia e PDK-së, Krasniqi: Keqardhje për humbjen e mundësisë për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme

Takohet kryesia e PDK-së, Krasniqi: Keqardhje për humbjen e mundësisë për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme

Politikë
Krasniqi: Tri komuna që udhëhiqen nga kryetarët e PDK-së prijnë për transparencë, model i suksesshëm i qeverisjes

Krasniqi: Tri komuna që udhëhiqen nga kryetarët e PDK-së prijnë për transparencë, model i suksesshëm i qeverisjes

Kosovë
Besian Mustafa i reagon Memli Krasniqit: Kërko përgjegjësi tek ideatori i vërtetë i shpërndarjes së Kuvendit

Besian Mustafa i reagon Memli Krasniqit: Kërko përgjegjësi tek ideatori i vërtetë i shpërndarjes së Kuvendit

Politikë
Krasniqi për koalicionin e mundshëm me LVV-në: Jam zbavitur me këto interpretime imagjinare

Krasniqi për koalicionin e mundshëm me LVV-në: Jam zbavitur me këto interpretime imagjinare

Kosovë
Krasniqi: Mundësia për shpërndarjen e Kuvendit është shteruar, i habitur që partitë tjera opozitare s’patën gatishmëri

Krasniqi: Mundësia për shpërndarjen e Kuvendit është shteruar, i habitur që partitë tjera opozitare s’patën gatishmëri

Kosovë
Limaj: Takimi mes Kurtit e Krasniqit ishte “puç institucional”, e bënë për kalkulime personale

Limaj: Takimi mes Kurtit e Krasniqit ishte “puç institucional”, e bënë për kalkulime personale

Politikë
Haradinaj i përgjigjet Krasniqit: Duhet platformë e përbashkët për qeverisje, pa Kurtin

Haradinaj i përgjigjet Krasniqit: Duhet platformë e përbashkët për qeverisje, pa Kurtin

Kosovë
Letra e PDK-së vlerësohet si test i gatishmërisë së partive për zgjedhjet

Letra e PDK-së vlerësohet si test i gatishmërisë së partive për zgjedhjet

Politikë
Analistët politikë: Qeveria Kurti pa program të qartë, opozita “luftë mes vete”

Analistët politikë: Qeveria Kurti pa program të qartë, opozita “luftë mes vete”

Kosovë
LDK injoron letrën e PDK-së, Mustafa: Përgjigjen tashmë ia kemi kthyer ideatorit të vërtetë

LDK injoron letrën e PDK-së, Mustafa: Përgjigjen tashmë ia kemi kthyer ideatorit të vërtetë

Politikë
Krasniqi u dërgon letër Kurtit, Abdixhikut e Haradinajt, ua propozon datat për zgjedhje të jashtëzakonshme

Krasniqi u dërgon letër Kurtit, Abdixhikut e Haradinajt, ua propozon datat për zgjedhje të jashtëzakonshme

Politikë
Krasniqi i përgjigjet Haradinajt: Nuk jemi fëmijë me na mashtru Albini

Krasniqi i përgjigjet Haradinajt: Nuk jemi fëmijë me na mashtru Albini

Politikë
Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, “para vjeshtës” po, por si?

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, “para vjeshtës” po, por si?

Kosovë
Dështimi për anëtarësim në KiE – deklarata e presidentes Osmani, arsyetimi i ministres Gërvalla dhe kritikat e kryetarit të PDK-së

Dështimi për anëtarësim në KiE – deklarata e presidentes Osmani, arsyetimi i ministres Gërvalla dhe kritikat e kryetarit të PDK-së

Kosovë
Pas dështimit të anëtarësimit në KiE, Krasniqi: Ditë e hidhur për Kosovën – zgjedhjet e parakohshme janë të domosdoshme

Pas dështimit të anëtarësimit në KiE, Krasniqi: Ditë e hidhur për Kosovën – zgjedhjet e parakohshme janë të domosdoshme

Kosovë
Zgjedhjet e parakohshme, Memli Krasniqi takon ambasadorët e SHBA-së dhe Italisë

Zgjedhjet e parakohshme, Memli Krasniqi takon ambasadorët e SHBA-së dhe Italisë

Politikë
Dreshaj pas darkës Kurti-Krasniqi: LVV e PDK do të hyjnë në koalicion paszgjedhor

Dreshaj pas darkës Kurti-Krasniqi: LVV e PDK do të hyjnë në koalicion paszgjedhor

Politikë
Kryetari i PDK-së takon ambasadorin Hovenier, flasin për zhvillimet e fundit dhe zgjedhjet e parakohshme

Kryetari i PDK-së takon ambasadorin Hovenier, flasin për zhvillimet e fundit dhe zgjedhjet e parakohshme

Kosovë
Pas muajve të tërë të bllokimit, marrëveshjet ndërkombëtare pritet të kalojnë sot në Kuvend me votat e PDK-së 

Pas muajve të tërë të bllokimit, marrëveshjet ndërkombëtare pritet të kalojnë sot në Kuvend me votat e PDK-së 

Kosovë