LAJMI I FUNDIT:

MASH

74 Artikuj

MASH shpalli rezultatet për bursa: Mbi 60% e studentëve fitues janë shqiptarë në RMV

MASH shpalli rezultatet për bursa: Mbi 60% e studentëve fitues janë shqiptarë në RMV

Maqedonia e Veriut
MASH: Të rritet niveli i sigurisë në objektet shkollore

MASH: Të rritet niveli i sigurisë në objektet shkollore

Maqedonia e Veriut
MASH merr vendim për organizimin e mësimit plotësues në arsimin parauniversitar

MASH merr vendim për organizimin e mësimit plotësues në arsimin parauniversitar

Arsim
Parlamenti Studentor kërkon që arsimi universitar të fillojë mësimin fizikisht

Parlamenti Studentor kërkon që arsimi universitar të fillojë mësimin fizikisht

Arsim
Propozohet pushim pranveror për të gjitha shkollat, të mërkurën merret vendimi

Propozohet pushim pranveror për të gjitha shkollat, të mërkurën merret vendimi

Arsim
Sot merret vendimi për pushimin pranveror në shkolla

Sot merret vendimi për pushimin pranveror në shkolla

Kosovë
​Pupovci: Shkollat e Kosovës nuk janë të përgatitur për mësimin online

​Pupovci: Shkollat e Kosovës nuk janë të përgatitur për mësimin online

Arsim
SBASHK-u kundër mësimit online, por thotë se do të respektojnë rekomandimet e IKSHPK-së

SBASHK-u kundër mësimit online, por thotë se do të respektojnë rekomandimet e IKSHPK-së

Elfije Boletini
​Në prill mbahet testi pilot për PISA, njohësit e arsimit nuk presin rezultate të mira

​Në prill mbahet testi pilot për PISA, njohësit e arsimit nuk presin rezultate të mira

Arsim
MASh thirrje institucioneve arsimore: Respektoni masat antiCOVID-19

MASh thirrje institucioneve arsimore: Respektoni masat antiCOVID-19

Arsim
​Mbi 4,200 punëtorë të arsimit me COVID-19, në shkolla mungojnë maska dhe dezinfektues

​Mbi 4,200 punëtorë të arsimit me COVID-19, në shkolla mungojnë maska dhe dezinfektues

Kosovë
Qeveria ndanë 3 milionë euro shtesa për punëtorët e arsimit për muajin shkurt dhe mars

Qeveria ndanë 3 milionë euro shtesa për punëtorët e arsimit për muajin shkurt dhe mars

Kosovë
MASH kërkon që më 15 shkurt të mos mbahet mësim në ato shkolla ku të dielën do të votohet

MASH kërkon që më 15 shkurt të mos mbahet mësim në ato shkolla ku të dielën do të votohet

Kosovë
Më 1 shkurt lansohet platforma shkollat.org

Më 1 shkurt lansohet platforma shkollat.org

Kosovë
Pas kallëzimit penal të dorëzuar nga LVV-ja, reagon MASH-i

Pas kallëzimit penal të dorëzuar nga LVV-ja, reagon MASH-i

Kosovë
Jasharaj: Nga e hëna do të kemi një frymë të re në arsimin e Kosovës, duhet të punojmë për ngritjen e cilësisë

Jasharaj: Nga e hëna do të kemi një frymë të re në arsimin e Kosovës, duhet të punojmë për ngritjen e cilësisë

Kosovë
Likaj për fillimin e procesit mësimor: Bashkë ia arritëm t’i mbajmë shkollat e hapura

Likaj për fillimin e procesit mësimor: Bashkë ia arritëm t’i mbajmë shkollat e hapura

Arsim
Osmani uron nxënësit dhe mësimdhënësit për fillimin e procesit mësimor: Në rrugën e dijes ju do të vendosni themelet e të ardhmes

Osmani uron nxënësit dhe mësimdhënësit për fillimin e procesit mësimor: Në rrugën e dijes ju do të vendosni themelet e të ardhmes

Kosovë
Sot fillon gjysmëvjetori i dytë, mësimi nis në shkolla

Sot fillon gjysmëvjetori i dytë, mësimi nis në shkolla

Kosovë
MASh: Mësimi fillon të hënën, për kërkesën e SBASHK-ut kemi kërkuar nga Qeveria fonde shtesë

MASh: Mësimi fillon të hënën, për kërkesën e SBASHK-ut kemi kërkuar nga Qeveria fonde shtesë

Jehona Hulaj
SBASHK-u paralajmëron shtyrje të gjysmëvjetorit të dytë, në rast se nuk plotësohen kërkesat e tyre

SBASHK-u paralajmëron shtyrje të gjysmëvjetorit të dytë, në rast se nuk plotësohen kërkesat e tyre

Jehona Hulaj
​Likaj: Mungesa e buxhetit e vështirëson realizimin e kërkesës së SBASHK-ut për mjete shtesë

​Likaj: Mungesa e buxhetit e vështirëson realizimin e kërkesës së SBASHK-ut për mjete shtesë

Kosovë
Sfidat e shkollave përballë pandemisë COVID-19

Sfidat e shkollave përballë pandemisë COVID-19

Erza Elezaj
MASh pranoi 215 tabletë donacion nga OSBE-ja

MASh pranoi 215 tabletë donacion nga OSBE-ja

Kosovë