LAJMI I FUNDIT:

Mario Draghi

70 Artikuj

Ish-kryebankieri i BQE-së: Eurozonës i duhen rregulla të reja

Ish-kryebankieri i BQE-së: Eurozonës i duhen rregulla të reja

Botë
Italia shkon në zgjedhje të përgjithshme në shtator

Italia shkon në zgjedhje të përgjithshme në shtator

Evropa
Mario Draghi jep dorëheqje pas shpërbërjes së koalicionit italian

Mario Draghi jep dorëheqje pas shpërbërjes së koalicionit italian

Evropa
Partnerët e koalicionit e braktisin Mario Draghin

Partnerët e koalicionit e braktisin Mario Draghin

Evropa
Kryeministri i Italisë i mbijeton “votës së besimit”, por koalicioni në krizë

Kryeministri i Italisë i mbijeton “votës së besimit”, por koalicioni në krizë

Evropa
Ministri i Jashtëm italian akuzon partinë e tij se po minon përpjekjet për ta mbështetur Ukrainën

Ministri i Jashtëm italian akuzon partinë e tij se po minon përpjekjet për ta mbështetur Ukrainën

Evropa
Udhëheqësit e vendeve BE-së në Kiev mbështesin kandidaturën e Ukrainës për t’u bashkuar me bllokun

Udhëheqësit e vendeve BE-së në Kiev mbështesin kandidaturën e Ukrainës për t’u bashkuar me bllokun

Nga Bota
Zelensky takohet në Kiev me liderët evropianë

Zelensky takohet në Kiev me liderët evropianë

Evropa
Franca dëshiron fitoren e Ukrainës që rifiton të gjithë territorin – përfshirë Krimenë

Franca dëshiron fitoren e Ukrainës që rifiton të gjithë territorin – përfshirë Krimenë

Evropa
Derisa liderët e Gjermanisë, Francës dhe Italisë po qëndrojnë në Kiev, aktivizohen sirenat që paralajmërojnë për sulme të mundshme ajrore

Derisa liderët e Gjermanisë, Francës dhe Italisë po qëndrojnë në Kiev, aktivizohen sirenat që paralajmërojnë për sulme të mundshme ajrore

Evropa
Liderët e Francës, Gjermanisë dhe Italisë arrijnë në Kiev

Liderët e Francës, Gjermanisë dhe Italisë arrijnë në Kiev

Evropa
Liderët perëndimorë morën trenin e natës për në Kiev

Liderët perëndimorë morën trenin e natës për në Kiev

Evropa
Scholz, Macron dhe Draghi nisen për në Kiev

Scholz, Macron dhe Draghi nisen për në Kiev

Evropa
Scholz, Macron dhe Draghi pritet të vizitojnë Kievin përpara samitit të G7

Scholz, Macron dhe Draghi pritet të vizitojnë Kievin përpara samitit të G7

Nga Bota
Kovaçevski – Draghi: Zgjerimi i BE-së është çelësi i prosperitetit të rajonit dhe Evropës

Kovaçevski – Draghi: Zgjerimi i BE-së është çelësi i prosperitetit të rajonit dhe Evropës

Politikë
Kryeministri italian propozon plan paqeje që do t’i jepte fund luftës në Ukrainë

Kryeministri italian propozon plan paqeje që do t’i jepte fund luftës në Ukrainë

Evropa
Reagimet e liderëve evropianë, pasi Emmanuel Macron fiton një tjetër mandat si president i Francës

Reagimet e liderëve evropianë, pasi Emmanuel Macron fiton një tjetër mandat si president i Francës

Evropa
Kryeministri italian: Evropa mund të zvogëlojë varësinë e saj nga energjia ruse

Kryeministri italian: Evropa mund të zvogëlojë varësinë e saj nga energjia ruse

Energjetika
Kryeministri italian thotë se Putin ia ka bërë me dije se nuk janë pjekur kushtet për armëpushim në Ukrainë

Kryeministri italian thotë se Putin ia ka bërë me dije se nuk janë pjekur kushtet për armëpushim në Ukrainë

Evropa
Putin nuk dëshiron paqe, thotë kryeministri italian

Putin nuk dëshiron paqe, thotë kryeministri italian

Evropa
“Herën tjetër do ta shtyjë orën e luftës”, një telefonatë e humbur shndërrohet në “zënkë” mes presidentit ukrainas dhe kryeministrit italian

“Herën tjetër do ta shtyjë orën e luftës”, një telefonatë e humbur shndërrohet në “zënkë” mes presidentit ukrainas dhe kryeministrit italian

Evropa
Partitë italiane i kërkojnë presidentit Mattarella që të vazhdojë edhe një mandat

Partitë italiane i kërkojnë presidentit Mattarella që të vazhdojë edhe një mandat

Evropa
Zgjedhjet komplekse për presidentin italian mbahen më 24 janar – Draghi dhe Berlusconi mes pretenduesve kryesorë

Zgjedhjet komplekse për presidentin italian mbahen më 24 janar – Draghi dhe Berlusconi mes pretenduesve kryesorë

Evropa
Kryeministri italian: Mbështesim integrimin e Shqipërisë në BE

Kryeministri italian: Mbështesim integrimin e Shqipërisë në BE

Shqipëri