LAJMI I FUNDIT:

Marina amerikane

44 Artikuj

Helikopteri me pesë marinsa në të “zhduket gjatë rrugës” për në Kaliforni

Helikopteri me pesë marinsa në të “zhduket gjatë rrugës” për në Kaliforni

Amerika
Aeroplani i marinës amerikane “kapërcen pistën” dhe përfundon në oqean

Aeroplani i marinës amerikane “kapërcen pistën” dhe përfundon në oqean

Amerika
Marina amerikane pritet të bëhet me një udhëheqëse femër

Marina amerikane pritet të bëhet me një udhëheqëse femër

Amerika
Anëtarë të Komitetit të Shërbimeve të Armatosura të Dhomës së Përfaqësuesve kërkojnë përditësime nga Pentagoni mbi përdorimin e inteligjencës artificiale

Anëtarë të Komitetit të Shërbimeve të Armatosura të Dhomës së Përfaqësuesve kërkojnë përditësime nga Pentagoni mbi përdorimin e inteligjencës artificiale

Lajme Teknologji
Marina amerikane ka kapur një anije plot me eksplozivë, dyshohet se po shkonte nga Irani në Jemen

Marina amerikane ka kapur një anije plot me eksplozivë, dyshohet se po shkonte nga Irani në Jemen

Nga Bota
Një “udhëtar në kohë” pretendon se marina amerikane këtë muaj do të kontaktojë me alienët

Një “udhëtar në kohë” pretendon se marina amerikane këtë muaj do të kontaktojë me alienët

Interesante
Luftanijet amerikane lundrojnë për herë të parë në ngushticën e Tajvanit, që nga vizita e Nancy Pelosit

Luftanijet amerikane lundrojnë për herë të parë në ngushticën e Tajvanit, që nga vizita e Nancy Pelosit

Azia
Marina amerikane nxjerr nga fundi i Detit Mesdhe aeroplanin që kishte rënë nga aeroplanmbajtësja USS Harry S. Truman

Marina amerikane nxjerr nga fundi i Detit Mesdhe aeroplanin që kishte rënë nga aeroplanmbajtësja USS Harry S. Truman

Amerika
Marina amerikane prezanton nëndetësen Snakehead pa ekuipazh

Marina amerikane prezanton nëndetësen Snakehead pa ekuipazh

Amerika
Testi i ushtrisë amerikane, mijëra kilogramë eksploziv shpërthyen pranë aeroplanmbajtëses – ajo i rezistoi efekteve të ngjashme me të tërmetit prej 3.9 magnitudë

Testi i ushtrisë amerikane, mijëra kilogramë eksploziv shpërthyen pranë aeroplanmbajtëses – ajo i rezistoi efekteve të ngjashme me të tërmetit prej 3.9 magnitudë

Amerika
Marina amerikane sekuestron arsenal armësh, mijëra pushkë – snajperë e predha anti-tank kapen në anijen që lundronte drejt Jemenit

Marina amerikane sekuestron arsenal armësh, mijëra pushkë – snajperë e predha anti-tank kapen në anijen që lundronte drejt Jemenit

Azia
Lansohet raketa nga luftanija amerikane, godet me precizitet cakun nga 402 kilometra

Lansohet raketa nga luftanija amerikane, godet me precizitet cakun nga 402 kilometra

Amerika
Marina amerikane: Jemi të gatshëm të ndihmojnë në zhbllokimin e Kanalit të Suezit – mund të dërgojmë ekspertë për çlirimin e anijes

Marina amerikane: Jemi të gatshëm të ndihmojnë në zhbllokimin e Kanalit të Suezit – mund të dërgojmë ekspertë për çlirimin e anijes

Azia
Shtatë marinsa amerikanë si dhe një marinar të zhdukur në Kaliforni, dyshohet se kanë vdekur

Shtatë marinsa amerikanë si dhe një marinar të zhdukur në Kaliforni, dyshohet se kanë vdekur

Nga Bota
Ushtria amerikane kryen me sukses testimin e armës laserike, e projektuar për të shkatërruar dronët në ajër

Ushtria amerikane kryen me sukses testimin e armës laserike, e projektuar për të shkatërruar dronët në ajër

Nga Bota
Irani: Anijet amerikane që kërcënojnë Iranin do të shkatërrohen

Irani: Anijet amerikane që kërcënojnë Iranin do të shkatërrohen

Nga Bota
Trump urdhëron anijet luftarake amerikane që të ‘rrëzojnë dhe shkatërrojnë’ anijet iraniane ‘ngacmuese’

Trump urdhëron anijet luftarake amerikane që të ‘rrëzojnë dhe shkatërrojnë’ anijet iraniane ‘ngacmuese’

Nga Bota
Rusia përgjon avionët e Marinës amerikane mbi Detin Mesdhe

Rusia përgjon avionët e Marinës amerikane mbi Detin Mesdhe

Nga Bota
Pamjet kur 11 anije të Gardës Revolucionare iraniane iu afruan anijeve amerikane në Gjirin Persik

Pamjet kur 11 anije të Gardës Revolucionare iraniane iu afruan anijeve amerikane në Gjirin Persik

Nga Bota
Dolën masivisht për ta përshëndetur: U shkarkua sepse dha alarmin për coronavirusin, momenti kur kapiteni largohet nga aeroplanmbajtësja amerikane

Dolën masivisht për ta përshëndetur: U shkarkua sepse dha alarmin për coronavirusin, momenti kur kapiteni largohet nga aeroplanmbajtësja amerikane

Nga Bota
Marina e SHBA-së shkarkon kapitenin e aeroplanmbajtëses që ngriti alarmin për coronavirusin – tregohet se çfarë kishte thënë ai

Marina e SHBA-së shkarkon kapitenin e aeroplanmbajtëses që ngriti alarmin për coronavirusin – tregohet se çfarë kishte thënë ai

Nga Bota
Marina amerikane e prezantoi anijen e saj më të re luftarake

Marina amerikane e prezantoi anijen e saj më të re luftarake

Nga Bota
E quajtën ‘Barbie’ kur deshi të bëhej pjesë e marinës amerikane – biondja doli e para në klasë dhe në testet fizike të ushtrisë

E quajtën ‘Barbie’ kur deshi të bëhej pjesë e marinës amerikane – biondja doli e para në klasë dhe në testet fizike të ushtrisë

Interesante
Pamjet e mahnitshme tregojnë testin e municionit të ri Excalibur S nga Raytheon, të drejtuar me saktësi të madhe

Pamjet e mahnitshme tregojnë testin e municionit të ri Excalibur S nga Raytheon, të drejtuar me saktësi të madhe

Nga Bota